Co má Jennifer na svědomí

• Veľká Británia What Jennifer Did
Veľká Británia, 2024, 87 min

Jennifer Panová zavolá na tísňovou linku, že její rodiče někdo zastřelil. Vyšetřování případu se ale brzy začne točit hlavně kolem ní. (Netflix)

klukluka

Vysloveně slabý. Kanaďany vnímám jako takový Švýcary Severní Ameriky. Jejich střední třída mi přijde enormně nudná, hyperkorektní, otrocky poslušná, s minimální schopností empatie. Pokud se někdo jen trochu vymyká, propadají hysterii. Holka byla oběť. Že ji v ní neviděli ti tupí vyšetřovatelé, to se dá ještě pochopit. Že ji v ní nechtěla vidět rodinná známá- OK, přišla o nejlepší kamarádku. Že ji tak nevnímala psycholožka, byť policejní, to už je na pováženou. A že ji v ní nespatřili tvůrci tohohle dokumentu, to je trestuhodný. Ti bezcitní, manipulativní rodiče sklidili, co si zasloužili. P.S.1: Plně souzním s komentem od rikitiki. P.S.2: Smutnej příklad toho, když vás název filmu připraví o možnej moment překvapení. ()

Warhorr

Dalo se to. I když už to smrdí od začátku a člověk nemusí mít IQ 150 aby zjistil, co tu asi tak nehraje, tak v rámci žánru dobrý true crime. Hodně je to stavěné na real záznamech z výslechové místnosti a můžeme tak pozorovat vyslýchající v akci. Chtělo to ale ještě více informací o zbylých zainteresovaných osobách. ()

Djoker

Spoiler v názvu je vždycky problém. Případ Jennifer Pan doručí mnoho materiálu z výslechové místnosti a je svým způsobem hodně mrazivý, protože jde o klasický family shit. Když je ale celou dobu zřejmé, co se stalo, tak zkrátka nemůže jít o struhující záležitost. Netflix sice v pravidelných intervalech fluše haldu true crime dokumentů, ale stále častěji jsou odfláknuté. Méně je někdy více. ()

oveckaoa

Ženská se stěhuje s rodinou z Vietnamu do Kanady.  Rodina po ní chce, aby byla doktorka, ale  ona to nechce tak předstírá , že to studuje pak si najde chlapa, ale on je/byl  drogový dealer  a rodičům se to nelíbí tak jí zakážou se s ním stýkat. Ona na ně kašle a pak si domluví na ně vrahy oni zabijou její matku  a postřelí otce ona pak zavolá na policii a hraje to na to, že jich přepadli. Dokument dobrý jen je to minimalistické a nevysvětlí se tam proč pokud zhruba od půlky věděli, že lhala ji nenapíchli na detektor lži (pokud to teda v Kanadě není nelegální nevím zjišťovat to nebudu). 60 procent ()

rikitiki

Dokustory je natahovaná nejtrapnějším možným způsobem. Všichni vypovídající říkají zjevné věci, pak se dramaticky odmlčí, střih na druhého mluvčího, a ten zopakuje ještě jednou to samé trochu jinými slovy.  Nuda, neumětelství, a kakul dosáhnout požadované stopáže za každou cenu. ......  Kriminální příběh je smutné vyprávění o generačním míjení, kdy rodiče z Vietnamu měli pocit, že dcera se jim za péči a výchovu musí odměnit poslušností a naplňováním jejich představ o jejím životě, zatímco v Kanadě vyrostlá dcera chtěla prostě jen žít a dýchat sama za sebe. Bylo mi jí fakt líto, protože ona neměla jedinou blízkou duši..... Dokument od začátku fandí policii a dělá to někdy až neuvěřitelným nadbíháním. Nikdo se vůbec nezeptá na možný motiv spolupachatelů, nevysvětlí jejich vzájemné vztahy, nijak nevyšetří vysvětlení, které dala sama Jennifer, odbydou to bez důkazů s argumentací, že je lhářka. Přičemž sama policie lhát může a ještě je to ukázáno, jakože má fištrón.... Nikdo jí nezavolá nebo neupozorní na možnost vzít si právníka... Ne, tahle true crime mě o kvalitě místní policie fakt nepřesvědčila. SHRNUTÍ: Zfilmovaný důkaz o neschopnosti kanadské policie. ()