Gisaengsu: Deo Geurei

• Južná Kórea 기생수: 더 그레이 (viac)
Južná Kórea, 2024, 5 h (Minutáž: 43–61 min)

Neznámí paraziti brutálně zaútočí na lidi a úplně je ovládnou. Kdo vyrazí do boje na záchranu celého lidstva? (Netflix)

Miroslav.Zac

Původně jsem si myslel, že se jedná o další tuctovou parazitickou zombárnu, kde pár přeživších bojuje proti miliardám hnusných mutantů, ono to je ale naopak. Akci střídá detektivní pátrání a pátrání zase akce, proložená nezbytným odhalováním osobnostního pozadí každého z hrdinů. Šest dílů je akorát, aby to člověka udrželo u děje a nenudilo. ()

flyer.nick

Fajnová podívaná, místy se to trochu vleče, ale ani v tom to moc nenudí. Občasné nesmysly k takovým seriálům prostě patří a akce mohlo být o poznání víc. Ale efekty jsou vydařené, příběh nabízí předvídatelné i nečekané zvraty a jako celek to docela funguje. ()

sun.eagle

První díl zapínám po čtvrté, předtím jsem pokaždé nudou usnul, první díl prostě musí být naprostá bomba, pokud mě má seriál v tom nepřeberném množství seriálů zaujmout abych mu obětoval drahocenný čas. ()

Dakota1978

Ač nefanoušek akčního žánru chválím dynamické zpracování, super masky, sympatické herce a v celku zajímavou nosnou myšlenku - scénář, nad kterým přemýšlely "hlavy pomazané". Chvílemi působilo i komicky, ale to může být našimi kulturními odlišnostmi. 6 dílů až nad hlavu a doufám, že otevřený konec byl jen sarkastickou scénáristickou tečkou a ne předzvěst další série... ()

SmileSun

Jelikož jsme z Jižní Koreje zvyklí především na K-Drama, tak je to určitá změna podívat se na akční snímek. Mně se tato minisérie líbila, bylo to napínavé, souboje byli zajímavé, protože díky parazitům to byl boj opravdu hodně netypický. Také oceňuji to, že to mělo přiměřený počet dílů a díky tomu se z toho nestala natahovaná slátanina. A zakončení bylo také pěkné, přestože konec nabádá k tomu, že nás možná bude čekat pokračování... ()

janmatys

Předně - hodnotím na 80%, a plné hodnocení dávám z poklesu od červených čísel, protože to si seriál nezaslouží, takže takový můj boost. Je to akční, má to sakra spád a parádní efekty, a díky rozumné délce (klidně bych snesl o dva díly více, a to se často nestává) doufám v další sérii a nemohu rozhodně hodnotit hůře! ()

Hexx

Za mě spokojenost, určitě nadprůměrné scífko o přežití "jiného" druhu než je ten náš. Zajímavé dějové linie, postavy dobře vyobrazené a celkově to prostě bavilo. Jak by ne, když z otvírajících lebek jako skládačka vystřelují chapadla či troj-divné oči a pár dekapitací by se také našlo. Zřejmě to volá po druhé sérii. ()