Ozzy Osbourne, na trůnu temnoty

• Veľká Británia Ozzy Osbourne: Throne of Darkness
všetky plagáty

Hlasitá hudba a nespoutaný životní styl učinily z britského muzikanta jednoho z průkopníků heavy metalu... Neúspěšná zločinecká kariéra a pobyt ve vězení podpořily sen mladého Johna Michaela Osbourna stát se rockovou hvězdou. Realita nakonec dost možná předčila i ty nejodvážnější představy rodáka z malé vesnice v hrabství Warwickshire, kterého dnes všichni znají pod přezdívkou Ozzy. Během déle než půl století dlouhé kariéry zažil divoké koncerty s kapelou Black Sabbath, úspěch festivalu Ozzfest, těžkou drogovou závislost, ale i televizní reality show na komerční hudební stanici mapující jeho rodinný život. (Česká televize)

Marze

Ozzy je trochu blázen. Nejvíc mě zaujalo období kdy ho vyhodili z Black Sabathu a znovu nastaroval kariéru. Dokument na České televizi Artu. ()

Sfinkter

Několik nových informací jsem se dozvěděl a sledovat Ozzyho osud a hlášky je vždy zábavné, ale až příliš času spolkly rozhovory reportérů s jeho synem a dcerou. ()

rublik05

Extrémně, ale extrémně nezajímavý rádoby dokument o životě Ozzyho Osbournea, jež trestuhodně vynechává ty nejdůležitější události Madmanova života, strašně nesmyslně se zde skáče v čase, takže z jeho hudební kariéry divák uvidí jen střípky, spousta záběrů a komentářů se opakuje, což působilo neskutečně trapně a amatérsky. V dokumentu také nezazní ŽÁDNÁ Ozzyho muzika, jen na začátku zazní na pár sekund pouze DVĚ (ano, čtete správně) nejslavnější sabbathovky. Masakr. Tvůrci místo toho dali raději prostor jiným, nesmírně „zajímavým“ tématům, jako jsou například traumata a závislosti Jacka a Kelly Osbourneových... No strašná zábava. Nenapadlo mě, že v dokumentu o Ozzym Osbourneovi lze úplně vynechat v podstatě jeho veškerou hudební tvorbu a postavit ho na laciných bulvárních tématech. Zbytečná nuda, která širší veřejnosti nic nedá a fanoušky akorát tak naštve. 3/10. ()