Ve druhém dílu budeme svědky, jak naši předkové vnímali protektorátní dění v letech 1940–1942. (Česká televize)

topi

Z hlediska dobových materiálů opravdu výtečná práce. Chybí mi však lepší dramaturgie. Takhle jsou různé scény za sebou jen tak ledabyle naskládány a také mluvené slovo různých interpretů působí víceméně strojově. Každopádně některé ukázky jsou opravdu výjimečné. Záběry na brněnské ulice nebo na cedule obcí s německými názvy (Bukovinka a další jihomoravské vesnice) mají vskutku protektorátní atmosféru. ()

Arsenal83

Dokument má výbornú atmosféru aj keď hovorí len o trápení sa nad počasím. Výborné čítanie spomienok ľudí s citlivým hlasom u ženy a veľmi patričným u muža, podľa typu spomienky. Archívne zábery to skvelo dokresľujú. Dozvedáme sa tiež, že ten von Neurath ešte celkom ušiel, ale Frank to už bol riadny zmrd, veď mu aj oprátka bola neskôr priúzka, no a potom prišiel Heydrich... A s ním aj udavačskí hajzli, ktorí mu v listoch podliezali a na vlastných ľudí nosili špinu. Aj takí ľudia vždy patrili a budú patriť k národu. Nie je to tak dávno, čo sused suseda udával Mikasovi, že nemal správne nasadené rúško. ()

jungewolf

Druhý díl - léta 1940-1942. V protektorátu začalo přituhovat, a to nemyslím tuhé zimy plné sněhu . Např. přísné odvody dodávek potravin: kolik vajec od jedné slepice se musí odvést atakdále. Nebo třeba - konec září 1941 : příchod nového protektora, naci-bestie R.Heydricha. ***2.díl je na webu Č.televize : ČT 2, úterý 19.3.2024, 20 h . ()