Největší hity

• USA The Greatest Hits

Každý z nás někdy slyšel píseň z dětství a měl pocit, jako by objevil cestování časem. Harriet (Lucy Boynton), hlavní hrdinka filmu, to ale prožívá o něco intenzivněji než my ostatní. Poté, co jí při autonehodě zemřel přítel Max (David Corenswet), se psychicky zhroutila. Záhy ale zjistila, že ji některé písně umí vracet do minulosti, kde může být s Maxem zase šťastná. Život v přítomnosti ale neúprosně běží dál a staví Harriet do cesty nového muže, který všechno změní… (Lenka.Vilka)

JimDeNiro

Docela náhodou jsem narazil na tento velmi nenápadný snímek, upřímně mě zaujal námět, pomocí hudby krátké cestování časem, tohle je velmi nosné téma, tak jsem si řekl, že uvidím co z toho vyleze. Nakonec jsem docela překvapen. Ze začátku to vypadalo, že to snad bude jen jako taková kulisa, kdy nenápadně hodím oko, a ejhle, vyklubala se z toho příjemná podívaná. Všichni víme, že hudba v nás dokáže vyvolat určité pocity a vzpomínky na minulost, tady je to spojeno s cestováním v čase v krátkých úsecích. Kupodivu mě to ani nesralo. Jsem ale přesvědčen, že se z tohoto dalo vytřískat mnohem zajímavější zpracování, takhle to jen zůstalo někde mezi. Lucy Boynton je ovšem fajn, stejně tak ten ťaman v hlavní roli společně s ní. Film má fajn vizuál, dobře se na něj dívá. Konec bych trošku poupravil, dalo se to vyřešit určitě lépe, ale proti gustu... Velký prim má i soundtrack, samozřejmě, je důležitou a nedílnou součástí, tady zvolen velmi dobře. Slabší 4 hvězdy vzhledem k soundtracku, obsazení a neokoukanému tématu, které ale nenaplnilo úplně svůj potenciál.. A Lana Del Rey s písní Say Yes To Heaven to v půlce filmu zabila. V celém kontextu dané scény a obrazu je výběr písně příhodný a jak prdel na hrnec sedící. Možná nadhodnocuji, ale z absolutně nenápadného filmu se vyklubala příjemná podívaná. Akorát zas nějakej debil otagoval jako komedii, to si úplně nemyslím. Drama, romance s prvky fantasy.. 70% ()

hrumsrt

Ukazuje se, že Benson není u romance poprvé a celkem zručně představuje příběh vztahu Harriet a Maxe, kterým nebylo z hůry přáno.. Největší hity jsou ztělesněním schopnosti asociace, při níž si paměť spojí sluchový vjem - totiž hudbu - s již vlastní vzpomínkou, díky čemuž jakoby mohl jedinec za pomoci audio-vzpomínky cestovat časem, což přesně snímek uvádí do reality.. Když je současnost nepříjemná, není snazšího než se zkrátka navždy zaseknout v minulosti, jelikož dokud v ní my myšlenkami jsme, není nutné udělat ten další krok, a navždy tak dát sbohem milovaným.. Není to moc, ale Největší hity jsou krásnou zkratkou, která Vás nenutí dělat bolestivá rozhodnutí.. 70% ()

Fifer

Slibný námět se topí v schématu a banalitě. Nedokáže totiž přinést jinou myšlenku a nějak pořádně to cestování v čase pomocí hudby využít. Hrdinka se topí v žalu, a pak to překoná OK, to je vše. Klasický gay side character už je moderní klišé stokrát viděné, nejde o to, že by mi proboha vadilo, že je gay, ale že působí okopírovaně z 50 jiných filmů. ()

Lenka.Vilka

Milá romance o posunutí se po ztrátě někoho, koho jste milovali. Tady je to s prvkem cestování v čase pomocí hudby. Protože hudbu neslyšíte jenom ušima, ale vnímáte celým svým srdcem, tak se to prostě děje. Přičemž je to jenom prostředek, ne důležitý bod, takže tady nenastane desetiminutová sekvence vysvětlující princip cestování v čase. Tady si vystačí s málem a potom s tím hlavním: jak mám jít dál, když vím, že existuje možnost zůstat na určité okamžiky v minulosti? Vracet se je totiž strašně lákavé. Ale co když minulost ubližuje přitomnosti? Přestože to je vlastně snímek, který nepřináší nic nového. Závěrečné rozhodnutí Harriet předvídatelné. A poslední záběr a to usmátí je další odškrtnuté políčko ze seznamu....no...i tak jsou Největší hity strašně milý film a fajn romantika. Navíc se na to strašně moc dobře kouká. Ať už mám na mysli vizuál snímku, tak i obsazení. Tohle se moc povedlo ♡ ()

MajkHany

Přesně ten typ filmu, který jsem oddíval, jakože dobrý, hodil tomu za tři a... teď po pár dnech mi pořád běhá hlavou, musel jsem to zvednout na čtyři hvězdy, protože film, který se mi zabydlí kdesi v čakrách, kam se mi občas dostane jenom námel, má v sobě prostě něco meziplanetárního, co nedokážu vysvětlit, ale některé scény mi živě hrají v hlavě každý den a nejde se toho zbavit. Obzvláště u člověka jako jsem já, který si již čtrnáctý rok poctivě ukládá na last.fm každou písničku, kterou si ten den poslechl a veškeré datum mám tak spojeno s nějakou hudbou, je tenhle film prostě něčím navíc... wrauumm... ()

• Hlavné natáčanie prebiehalo v Los Angeles v Kalifornii od konca augusta do októbra 2022, najmä v lokalitách: Downtown, Echo Park, Silver Lake, Chinatown, Boyle Heights, Highland Park, Venice Beach a Agua Dulce. (Arsenal83)