Můžu ti říct tajemství?

• Veľká Británia Can I Tell You a Secret? (viac)
Veľká Británia, 2024, 1 h 42 min (Minutáž: 51 min)

Réžia:

Liza Williams

Neúnavný stalker se třem ženám nabourá do účtů na sociálních sítích a jednou provždy jim změní život. Podobných obětí je ale mnohem víc. (Netflix)

rublik05

Dvoudílná minisérie, která by se svým obsahem klidně vlezla do jedné čtyřicetiminutové epizody a i to by bylo až až. Můžu ti říct tajemství? se snaží tvářit jako šokující true crime dokument o nechutném stalkerovi, bohužel ale díky svému nezáživnému zpracování a úmornému tempu prakticky nemá jak a čím diváka zaujmout, byť je daný námět nepochybně silný a asi i zajímavý. Zasloužil by si každopádně mnohem lepší zpracování, takhle je to standardní televizní true crime, který v tom množství často i kvalitnějších dokumentů velice snadno zapadne. Na druhou stranu, abych jen nekritizoval, mi ale určité pasáže přišly zajímavé, takže není to tak, že by film stál úplně za prd. Jen ho asi neměla točit Liza Williams. 3/10. ()

Skeksis

Can I Tell You a Secret? - Ďakujem, nechcem, choď do ...  Zaujíma ma, odkedy tajomstvo prestane byť tajomstvom. Medzi koľkými ľuďmi by sa mohlo rozšíriť, koľko ľudí ho môže zdieľať, aby prestalo byť tajomstvom? Viem, že sú aj "verejné tajomstvá", ktoré ľudia tolerujú, ale odtiaľ potiaľ.  Mimochodom, tento protivný autista a psychopat nevedel tajomstvo, a preto neprezradil nijaké tajomstvo, iba znepríjemňoval ľuďom život bez príčiny. ()

klukluka

To bylo mrazivý. A tak akorát dlouhý. A užitečný. Hodnocení (51%) nerozumím. Děsí mě na tom jediná věc: kdyby neudělal chybu- vlastní tvář v záběru před anonymním livestreamem a neměl potřebu odhalovat svým cílům svoji identitu, nebylo by proti němu obrany. ()

rikitiki

Se stalkingem si často nevíme rady ani dnes, ale ještě před pár lety bylo obtížné ho i jen nějak pojmout, zařadit ho a hlavně pochopit, jak drtivý má dopad na životy, a to při minimální námaze stalkujícího. Sledujeme výpovědi žen, které se opakovaně a marně, stále zoufaleji obracely na policii, a dočkaly se jen výsměchu, odmítnutní a nepochopení. Vysoké tresty jsou odpovídající tíži zločinu, kterým jsou zdánlivě: jen pouhé řeči. ()