EFKA: Nejrychlejší holka ve vesmíru

Nový dokument o kariéře světové snowboardcrossařky Evy Adamczykové. Tento inspirující snímek tě vezme do zákulisí jejího týmu a ukáže ti, z jakého prostředí Eva pochází. Poslední roky pro ni byly náročným testem jak v osobní, tak pracovní sféře. V dokumentu zjistíš, jak se s nimi poprala. (Voyo)

Jitka.007

Moc ráda jsem se na dokument podívala a vůbec jsem nebyla zklamaná. Efku sleduji okrajově a donutilo mě to hledat si o ní další informace a googlit si její kariéru. Jen škoda, že to nebylo více emotivní, měla jsem emoce jen když mluvila o rodičích, ale chyběly mi ty sportovní emoce. I tak Hodnotím výborně! ()

Warhorr

Mě se strašně líbí, že je Eva taková free, svá, šíleně příjemnej člověk, který si vůbec na nic nehraje, a kterého snad nejde nemít rád nebo přinejmenším obdivovat a to vše ukazuje i v tomto dokumentu. Po těžkém zranění obou kotníků vrátit se zpět na vrchol ? Klobouček. Celé dílo je sice jen letmým pohledem do jejího života, kdy se nám odprezentují opravdu jen ty nejdůležitější aspekty její kariéry, ale pro někoho jako já, snowboardingem nepolíbeným, tak se mi to líbilo moc a na konci skoro ukápla i slza. ()

motyka52

Takový dokument se snad ani nedá zkazit. Když pracuješ s "materiálem", jako je Eva Samková, tedy někým tak neustále pozitivním, vysmátým, výřečným, navíc ještě maximálně úspěšným a k tomu vlastně úplně normálně lidským, který kolem sebe ještě jako bonus má tak pohodové a sympatické lidi, tak fakt stačí jen nastavit kameru. A teda taky jí pořádně nabít, aby ti nedošla baterie po 50 minutách natočeného materiálu, což je docela škoda. ()

nitrak

Totální pecka. Samczizant je prostě bohyně. Redbull jako drink je sice sr*čka, ale hodně se mi líbilo jejich VIP fitko - vážně tam takhle na pohodu potkáš jezdce F1 jako Gasly a Tsunoda? Jediný, co je na tomhle špatný je to, že udělali o nejznámější češce jen krátký dokument. Zasloužila by si pořádnej celovečerák narozdíl např. od Soukalové. Mohli ukázat i další věci, kterým se Efka věnuje nebo na čem se podílela, třeba spolupráce na songu s Polákovou atd. No třeba to ještě přijde. Závěrem - sice mi absolutně nepřísluší hodnotit soukromí jiných lidí, obzvlášť když o tom vím tužku, ale nemůžu se zbavit pocitu, že si ji prostě ten Adamczyk nezaslouží. Vždyť ani nevěděl kdo to je - to nás, co ji milujem už od těch jejích dvaceti, trošku zamrzí :D . Aspoň to svoje slavný jméno si mohla nechat. No věřim že Efka ještě něco předvede, držim palce. Jo a Kozel udělal velkou radost, zpíváme na každej vodě. ()

Matty

Skvělá reklama na Red Bull od jejich dvorního reklamního režiséra. Máločemu je v tom filmu věnována taková pozornost jako náležité viditelnosti loga dané značky v jednotlivých záběrech (ta plechovka v ruce sedící protagonistky je tak on the nose, až to hraničí s campem). Jinak se jedná o standardní nekritické promo, které láká na bulvární pohled do něčího soukromí a jde hlavně po emocích, ne faktech. Od hromady podobných filmů o různých sportovcích a sportovkyních, vznikajících v těsné spolupráci s filmovanými lidmi a jejich týmem, se to liší nanejvýš cool předělovými sekvencemi a větší semknutostí (dramatický oblouk je dán procesem rehabilitace). Na jednu stranu chápu, proč to vzniká a že to u cílovky splní svůj účel, ale zároveň mě mrzí, že Voyo do své dokumentární tvorby neinvestuje kromě peněz taky invenci. ()