Dobrý synček

• Česko Dobrý synek (viac)

Henry Evans je rozpustilý a hravý klučina, za jehož andělským úsměvem se skrývá temné tajemství a láska ke smrtelným hrám. Jeho milující rodiče a rozkošná sestra nemají ani potuchy, čeho je Henry schopen. Pouze jeho bratranec Mark, který k němu přijíždí na návštěvu, vidí zlo, které se skrývá za Henryho úsměvem. Zlo, jenž může ohrozit život celé rodiny. Mark se je snaží varovat, ale bezúspěšně a brzy se on stává tím špatným. Dokud nebude Mark schopen ukázat pravou tvář jejich „dobrého synka“, musí proti němu bojovat sám v zápase dobra proti zlu. (Bontonfilm)

Nuala

Macaulay Culkin v hodně netradiční roli ukazuje, že v něm přece jenom trocha toho hereckého umu je. A o Elijahu Woodovi nezapochybujete ani na chvíli. Přestože je zde několik opravdu HODNĚ průhledných scén (např. ta na útesu se Susan, Henrym a Markem), děj dokáže zaujmout a skvělé herecké výkony opravdu stojí za to shlédnout. ()

Martin741

Dost predvidatelny film s poslabsim scenarom a dvoma hercami, z ktorych ani jedneho doteraz nema rd : Elijah Wood a Culkin. Asponze reziser Joseph Ruben je rutiner. Sice bez kuska invencie, ale zrucny rutiner. 65 % ()

Mefistofelle

Už od doby co jsem viděla sérii Sám doma jsem si myslela, že Macaulay Culkin by se dobře hodil do role nějakého démonického děcka... a vida, jeden takový film jsem objevila:). The Good Son jde popsat jako jakousi paralelu souboje mezi dobrem a zlem, respektive mezi dvěma naprosto odlišnými osobnostmi ve smyslu černá/bílá. Obsazení dvou dětských hlavních rolí bylo vybráno za tímto účelem dobře – postavit proti zmíněnému Culkinovi Elijaha Wooda byl dobrý tah. Přesto má film pár chyb, které mi nedovolily dát mu vyšší bodové hodnocení – například divná psychologie a místy nelogické chování dospělých, některé slabší dialogy a konec, který mi přišel dost podivný a který se dal vypracovat mnohem lépe. ()

starbrejkr

Velké překvapení. Až nečekaně mrazivý thriller s krásně hnusoidním Culkinem. Velké plus je finále na skále, to se jen tak nevidí. I když bylo celkem jasné, jak to dopadne, byl jsem napjatý jak hrom. ()

MJMilan

Velice dobře využitý potenciál Macaulaye Culkina. Je vidět, že role parchanta mu sedí jako .... na hrnec. Zajímavé pozorovat začátky některých aktuálních hvězd. ()

HorrFi

Tenkrát když mi bylo asi 12let jsem se na to koukal na VHS a vlastně jsem ani nevěděl jak se ten film jmenuje ale scénu se psem jsem si pamatoval docela dobře a film se mi líbil i po cca 10letech.. Maculay Culkin tu hraje fakt solidního zmetka a celkově se mi film líbil.. ()

miguel_111

Roztomilej klučina zo Sam doma vs. mladý a naivný Frodo. Culkin je riadne démonický parchant, ktorého detské hry zachádzajú za hranice únosnosti. Wood je klučina, ktorý je veľmi milý dobrák, ktorý by ani mouše neublížil a každého by rád chrániť lenže nikto mu neverí lebo všetci skôr veria anjelskej tváričke Culkina. Snímok má dosť zaujímavý koniec lenže predvídateľný. Pre mňa 60% ()

filmmovier

Zajímavý film, pěkný námět a výborný herecký výkon nejen našeho zlatíčka Macaulaye Kuckina, ale i Froda Pytlíka z dob, než se přestěhoval do Hobitína. Má to pěknou atmosféru a i přes všecna pozitiva je to jen průměr, ovšem hodně silný a takový, že se na něj můžete podívat znova. Povedený psychologický thriller. 65%. ()

Avathar

Nepovedal by som, že Culkin, ktorý predtým šaškoval v SÁM DOMA dokáže tak presvedčivo zahrať malého diabla. Originálne a mrazivé...slušných a pre mňa vcelku prekvapivých 80% ()

Ryuuhei

Stejně, jako na mě působil tento film, když jsem byl malý, na mě působí i dnes. Drama vzbuzující těžké pocity beznaděje a neustálého napětí, což podporuje hlavně výkon hereckého obsazení. Culkin zastává roli psychopatického děcka briliantně (což víceméně dokázal už v Sám doma) a Wood se svým typicky neustálým „trpícím“ výrazem taktéž na roli zdeptaného chlapce sedne jak zadek na hrnec. Divím se, že se to nedočkalo vyššího hodnocení. 90% ()

Jazzzz

Culkin se na tu roli prostě nehodí, má charisma dětského herce vhodné tak maximálně na Sám doma. Zatím co druhá děcká role v podobě E. Wooda je celkem koukatelná. Henry byl doopravdy hrozný zmetek a na svůj věk měl svoje činy celkem dobře promyšlené. Bohužel konec nabral rychlý spád. Dilema na závěr, která má pouze jedno jediné možné rešení není zas tak šokující. ()

zdenny

Ve své době určitě slušné drama, kde Macaulay Culkin ukazuje, jaký je i v osobním životě. A kde Eliah Wood ukazuje, jak sladký by chtěl v osobním životě pro fanoušky být. ()

VanTom

Co za povahu se skrývá za andělskou, vypočítavou tvářičkou uličníka Macaulaye Culkina? Konstatováním, že jde o bezdůvodné zlo, si Dobrý synek odbývá svůj psychologický rozbor a dál se veze na povrchu žánrového thrilleru se zbytečně vyhroceným koncem (soubojem), ukojený onou "šokující" premisou. ()

Pupidyk

Myslím, že je velká škoda jak Culkin skončil. Ač se to nezdá, mladšího talentovanějšího herce jsem neviděl. Osmenta s Woodem hravě shrábne do kapsy, bohužel však jeho cesta filmem tímto snímkem končí. Myslím, že je to takový George Best na poli kinematografie... A já jsem od přírody rejpal, takže musím říct, že je asi lepší odejít na vrcholu kariéry :-) ()