Kid

Čo je viac ako peniaze a majetok? Láska a starostlivosť o milované osoby! The Kid je nadčasová groteska o ľudskosti a čistom cite, a o tom, ako prišiel chudobný tulák Charlie k opustenému dieťaťu. Ukazuje, že aj s obyčajnými palacinkami môžete vykúzliť hostinu storočia, pokiaľ stolujete s tým správnym človekom. A neprekazia vám ju úradníci, uličníci ani nadprirozené bytosti. (ASFK)

pauledgecomb

Dojemný a neopakovatelný příběh dvou obyčejných lidí s vtipnými i smutnými momenty,to vše v němém filmu. Pochybuji, že by to někdo po téměř sto letech zvládl lépe. ()

Luky321

Pro mě je němý film mrtvý a kouzlo to pro mě bohužel nemá. Děj je pro mě příliš jednoduchý a forma mi připadne primitivní a nezabaví, nezaujme. Nedám tomu 5* jen protože to kdysi bylo dobré. ()

DavidAAAA

Skoro 100 let stará nádherná pohádka. Němý film, který dokáže i po tolika letech říct daleko více, než velká část nynějších barevných a zvukových děl. Skvělý výkon malého Jackieho, který by rozplakal i mne, jako vždy výtečný Charlie. Jen málo hluchých míst, jinak groteska se vším všudy a místy srdcervoucí drama se šťastným ( ale skoro až odfláknutým ) koncem. ()

Maidenhead

Jedno z vrcholnych diel nie len Charlieho Chaplina ale kinematografie, uzasna suhra hudby a obrazu, smiech cez slzy. Jeden z najsilnejsich zazitkov! ()

burg

Neuvěřitelné, ale fakt mě sto let starý film báječně pobavil. Sice jsem nějaký scénky vůbec nepochopil, ale to, co mělo s člověkem pohnout, na mě naprosto bezpečně fungovalo a stejně tak i vtipné momentky. Prostě zaslouženě nezapomenutý film. ()