Will Smith - od prince ke králi

• Veľká Británia Will Smith: The Prince of Hollywood
Veľká Británia, 2021, 58 min

Byl umělecky aktivní už od svých dvanácti let, proslavil se jako rapper, je hollywoodskou megastar a má na kontě Oscary i Grammy... Řekne-li se Will Smith, většina filmových fanoušků hned dodá: Muži v černém. Ano, rolí v této dnes již kultovní trilogii se proslavil celosvětově jako herec. Amerika už ho ale v té době znala dávno. Byl totiž zároveň nesmírně úspěšným rapperem a v devadesátých letech i oblíbenou televizní tváří díky seriálu Fresh Prince. Když v roce 2022 získal Oscara za svůj výkon v roli otce Williamse ve snímku Král Richard: Zrození šampiónek, dalo se v nadsázce tvrdit, že z prince vyrostl král. Triumfální pocit ze zisku pozlacené sošky mu ale trochu zkalil skandál, o nějž se postaral přímo na oscarovém pódiu, když inzultoval svého kolegu Chrise Rocka. (Česká televize)

Marze

Pěkný propagační medailonek. Jako čtyřtónový rapový hudebník je bez talentu, jako herec je velmi talentovaný. Být sledovaný při vynášení odpadků 300 miliony sledovatelů je snad úchylnost. ()

William_

Celé to působí jako takový flex na Willovu kariéru. Cením ale, že se zde zmínily i ty snímky, které skončily v propadlišti dějin. Ale nemůže se prostě vše povést na první dobrou. Já Willa nejvíce žral ve Fresh Princovi a Já, legenda. To jsou pro mě nezapomenutelné role. Dokument mě jakkoliv neurazil a naopak jako shrnutí jeho bohaté kariéry to bylo fajn. Jen ten jeho syn mi není moc sympatický a nejde v otcových šlépějích - výjimkou je jen film Štěstí na dosah, který si střihl právě se svým otcem. ()

petikacka

Willa sleduju už od dob Fresh Prince. Mám ráda jeho bezprostřední humor a jeho filmy. Bad Boys mě odvařil a z kina jsem jsem odcházela úpa v odvaření. Další pecky následovaly a já osobně nejvíc miluju Já, robot. To je moje jednička. Jeho život evidentně není žádná hitparáda, ale nechci se dostávat na úroveň bulváru. Prostě ho mám ráda...Za mě 85% ()