Na úsvitu britských dějin, v 9. století, je Anglie zemí jenom podle jména - ve skutečnosti je vnitřně rozdělená a pustošená hordami loupeživých Dánů. Mladý následník trůnu Alfréd je horlivý křesťan, který víc než válce touží zasvětit svůj život rozjímání a stát se knězem. Po smrti svého otce je však nucen chopit se meče, sjednotit rozdrobenou zemi a stát se Alfrédem Velikým. Jen tak může uhájit svou zem i vlastní čest proti barbarským nájezdníkům. (oficiálny text distribútora)

jaanyna odpad!

Dávám sice odpad, ale strašně jsem se u toho nasmála! Takovouhle zábavu už jsem při žehlení nezažila hodně dlouho! Super, doporučuji! Nejlepší je ten chlupatý vedoucí dánských vojáků a pak ta pitomá královna, která neví, koho vlastně miluje - no prostě bezva blábol. ()

RUJA

Osudové setkání amatérské režie, kamery, scénáře a střihu... Chvílemi jsem si kladla otázku, zda-li to není parodie, ale pravděpodobně je to myšleno vážně. Bitevní scény čítající dvacet statečných bojovníků na obou stranách jsou opravdu úsměvné... Jednu hvězdu dávám za to, že to bylo tou křečovitostí a ultrapatosem vlastně docela zábavné. ()

Puxxx

Myslím, že potrebu prípravy pre sledovanie tohto filmu plne vystihol "sportovec". Úplne s ním súhlasím. Wessexký kráľ Alfréd nemal byť pôvodne kráľom, pripravoval sa pre cirkevnú dráhu, osud mu však pripravil inú cestu, až nakoniec zjednotil Anglicko do prvého štátu v európskom slova zmysle a na relatívne dlhý čas zastavil vikingské drancovanie krajiny z Dánska. Ako jediný z anglických panovníkov nesie prívlastok Veľký. Bez predchádzajúcej prípravy môže tento film pôsobiť zdĺhavo, ba až nudne, ako je vidieť z niektorých hodnotení. Napriek výkonom Davida Hemmingsa, či Michaela Yorka, ale i takého Colina Blakelyho - škoda ho, zomrel relatívne mladý. Ja mám túto časť dejín Anglicka pomerne dobre prelezenú, takže ma film nesklamal. Nekopíruje históriu do detailov (na to tu ani nie je miesto, to by chcelo mnohodielny seriál - až sa čudujem, že sa toho Angličania ešte nechytili), ale nedeformuje ju, preto ma film nesklamal. ()