Film vypráví o mladé ženě, která je frustrována smrtí otce a životem své matky alkoholičky. Dívka, přezdívaná svou matkou L.V. Little Voice má velmi uzavřenou povahu. Téměř nemluví ani nevychází z domu, s nikým se nestýká a jedinou útěchu nachází při poslechu gramofonových desek, které zdědila po svém otci, s nahrávkami slavných zpěvaček 50. let. Aniž si to L.V. uvědomuje, umí tento zpěv dokonale napodobit. Toho hodlá využít přítel její matky, který pracuje v showbusinessu a chce L.V. přemluvit k veřejnému vystupování. K jednomu vystoupení sice dojde, ale pod vlivem neočekávaných událostí se věci vyvíjejí jinak a navíc se zdá, že L.V. konečně nachází i spřízněnou duši

Film byl natočen na základě divadelní hry Jima Cartwrighta, která se hrála s velkým úspěchem v Londýně. (oficiálny text distribútora)

Martin741

jaxi sa neviem naladit na vlnu, ktora tu vladne - evidentne podla 4 a 5 hviezdicakarov ide o pomaly genialnu komediu. Mozno je to aj preto, ze som sa nedokazal naladit na danu vlnu. Ta holka bola az moc uzavreta, z domu ani nevychadzala, kamaratske a socialne kontaky nemala, coz je obrovsky problem pre mna - proste ostanem u priemerneho hodnotenia . 50 % ()

castor

Milé a malé, ale nějak se mi tohle drama netrefilo do aktuálního rozpoložení. Žádný oslnivý snímek o tom, jak těžké je vydrápat se na vrchol, nečekejte. Žádný Hollywood, kterak se zrodila hvězda. Tohle je komorní kus postavený na vynikajících hereckých výkonech - Caine, Blethyn, Horrocks a McGregor.. ()

jhrasko

Ako by povedali v kráľovstve: Jane Horrocks RULES. Alebo Jane Horrocks "one woman show" or she´s ABSOLUTELY FABULOUS. Kto by čakal, že si nenápadné káčatko ako ona ukradne celý film pre seba?! Predovšetkým berúc do úvahy fakt, akými pokladmi (treasures znie lepčie) - Brenda, Michael a Ewan - ju režisér obklopil, všetci traja jej ale len sekundujú. Vrátiac sa k tretej vete - ja áno (a rád), už ako Nicola v Life is sweet bola neodolateľne neznesiteľná. Brenda B.to tu hodne prehnala s tým akože herectvom. ()

emma53

Hlavně se nelekejte toho slova "hudební". Je to opravdu výbornej film s Brendou Blethyn, kterou znám už z filmu Tajnosti a lži a tady se opravdu až neskutečně přesvědčivě ztotožnila se svou rolí matky alkoholičky. Tím ale rozhodně nechci upřít velmi kvalitní výkon pro mě zatím neznámé Jane Horrocks, která navíc ty pěvecké party sama nazpívala. Film, který vás v jednu chvíli pohladí, aby vás vzápětí totálně rozhodil, zkrátka plný emocí a já vám ho mohu jen doporučit. ()

easaque

jak vidím tak tenhle malý milý film je opravdu nenápadný a doufám, že trošku přispěji k jeho větší slávě, kterou si rozhodně zaslouží. Sice je to ve své podstatě prachspprostý romantický slaďák, ale s originálním námětem a pojetím a hlavně s úžasnou Brendou Blethyn, která si svou roli nesnesitelnou matky určitě pořádně užila a já s ní. Po delší úvaze dám 5 hvězdiček. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

• Aby se Jim Broadbent připravil na svou roli majitele klubu, procestoval mnoho dělnických klubů a divadel v Yorkshiru. (ČSFD)
  • Predloha Jima Cartwrighta The Rise and fall of Little Voice bola niekoľkokrát uvedená i na divadelných doskách - v Čechách Studiem DVA so Zuzanou Bydžovskou v postave matky. Hre paradoxne nepomohlo paralelné uvedenie monodrámy Ľudský hlas od Jeana Cocteaua v pražskej Černé Labuti, opäť so Zuzanou Bydžovskou. Diváci (vrátane mňa) si obe hry zamieňali, i z tohto dovodu Tichý hlas už naďalej nie je v programe Studia DVA. (jhrasko)
  • Mark Herman po obsazení režisérského křesla přepsal scénář, čímž výrazně rozšířil roli Michaela Cainea. (ČSFD)