Americký sci-fi snímek natočil režisér Nicholas Meyer podle literární předlohy Karla Alexandera. H. G. Wells právě uvádí do provozu svůj geniální vynález, stroj času. Zároveň se dozvídá, že jeden z jeho známých je policií hledaný Jack Rozparovač. Pod jeho rukou právě skonala další prostitutka na ulici a pachatel musí neprodleně uprchnout. Využije k tomu nový stroj času a poskočí do roku 1970. Herbert se vydá za ním, aby napravil škody a prověřil možnosti vynálezu. U bankovní přepážky potkává velmi sympatickou "úřednici", která je dojata jeho staromódními způsoby a podivným šviháckým oblečením. Není však čas na lásku, neboť Jack Rozparovač touží po nové krvi... (oficiálny text distribútora)

klukluka

Už už to vypadalo, že bude hlavní hrdina dokola a dokola třeštit bulvy na fádní současnost roku 1979. Potom se to ale rozjelo, strhlo mě to, válcovalo a vyvrhlo až po konci. Triky jak ze Studia Kamarád, ale jinak...perfektní! ()

DocBrown

Pred 90 lety jsem byl zruda, dnes jsem jen amater. Velmi dobry namet, takova konspiracni teorie, jak Wells ke vsem tem napadum prisel. Bohuzel pribeh neni tak dokonale zpracovan jako treba v Navratu do budoucnosti. Az prilis se ztraci v love story mezi Wellesem a bankerkou, jeho skutecnou budouci zenou. A je velmi zvlastni, ze Wellsovi nepripadne divne, ze byla zavrazdena v dobe kterou preskocila. 65% ()

bila.tecka

Putování časem s "viktoriánskou" náladou. Milý už je nápad poslat Jacka Rozparovače do budoucnosti a postavit proti němu zatvrzelého socialistu H. G. Wellse. Ten je v podání Malcolma McDowella nejvyšší výhrou filmu, rozkoukává se po výdobytcích civilizace s takovou dávkou staromilského sex appealu, že mu nechtěně padne k nohám bankovní úřednice Mary Steenburgen. Tahle dvojka spolu úžasně rezonuje :) ()

Mikino00

Slátanina napříč staletím, spojit geniálního spisovatele, jeho nejslavnější román a Rozparovače nebyl tak dobrý nápad jak se zprvu zdál, film má pár nesrovnalostí (nezatěžuje se budoucími změnami časového kontinua činy postav) a místo toho nabízí romantický příběh a rádoby dramatickou naháněčku v současnosti. Navíc mi všichni lezli celý film ukázkově na nervy, asi to bude scénářem. ()

mh.mail

70% - Příjemné překvapení. Film jsem vůbec neznal, nikdy jsem o něm neslyšel a tak jsem byl překvapen. Zajímavé zpracování námětu. Sice je to trošku naivní, ale vůbec mi to nevadilo. Dobře jsem se pobavil. ()

MickeyStuma

Zajímavá zfilmovaná vize autora literární předlohy Karla Alexandera, v níž je hlavní postavou Herbert George Wells, které určitě není třeba představovat. Jednoduchou dějovou linkou je hon za Jackem Rozparovačem napříč časem, ve kterém se pomocí stroje času ocitne z roku 1893 v roce 1979, kde pod identitou Sherlocka Holmese dělá svoji práci a samozřejmě také prožije romanci. Sci-fi snímek s asi nejpoužívanějším tématem, který by vlivem námětu, tedy právě honbou za zločinci cestováním časem, mohl být i předobrazem snímku ´Timecop´ (1994) s Jeanem-Claudem Van Dammem. Svým způsobem se dozvíme, jak H. G. Wells přišel k motivům svých románů. Kuprospěchu věci jeho charakteru nejsou vynechány ani pro něj typické socialistické názory, ve svých knihách hojně používané. Koncept snímku je pojat jako komedie, takže není vynecháno ani například typické překvapivé seznamování s moderními sounáležitostmi sedmdesátých let. Humor je však pojat mírně, takže za břicho se nikdo popadat smíchy nebude. Těžko říci, jestli použitá romantická etuda není spíše na škodu. Atmosféra mohla být více napínavější a snad i krapet temnější. Takhle je to jen zcela neškodný, takřka rodinný, odpočinkový snímek pro deštivé víkendové odpoledne. Navzdory, přeci jen, absurdnímu příběhu, je snímek i přes své odlehčení přeci jen strhující. Znalec díla H. G. Wellse dokonce pozná nejrůznější literární odkazy. Krásná hláška ve scéně, kde Dr. John Leslie Stevenson aka Jack Rozparovač přepíná televizní kanály plných násilných scén a praví Wellsovi: “Patřím sem. Tady jsem doma. Před devadesáti lety jsem byl podivín. Tady jsme amatér.” Co k tomu víc dodat. ()

pepa3rd

Mám moc rád filmy o cestování časem a ještě o něco víc ty, které nějak čerpají z nevyjasněných záhad reálné historie a umí z ní vytěžit více než jen fádní zápletku. Díky tomu, že si tento snímek nezakládá jen na specelních efektech, tak ani dnes nevyznívá směšně. Naopak skvělé kriminální drama s prvky scifi má stále co nabídnout. Vzhledem k mému postoji k cestování časem, těch 70 % zaokrouhlím nahoru :) ()

Mandalorian

SKvělé skloubení sci-fi a romantického filmu. Mary Steenburgen je sympatická a moc. Jenže bohužel děj občas trošku kulhá. Jako by nevěděl, kterému žánru se věnovat. No.. ale stejně - 80% ()

Primavera

Mary Steenburgen si zahrala aj v Návrate do budúcnosti III, takže mi bolo jasné, že cestovanie v čase jej nebude robiť problémy, aj keď s tým sprvu robila caviky ako každá ženská. :-) Ale zrejme len preto, aby to s ňou až také ľahké pán vedátor-predátor nemal. Proste film ma fakt pobavil, aj keď námet nebol zrovna pupok sveta. Ale čo už dnes diváka ohúri! :-( ()

Petulka88

Tady záleží na tom, s jakým očekáváním budete k filmu přistupovat. Pokud se budete těšit na zajímavou sci-fi o cestování časem, nebo na napínavý thriller o honu na Jacka Rozparovače, nebo nedej Bože na mix obojího, budete krutě zklamaní. Protože, co si budeme namlouvat, tohle je hrozná kravina. Ale pokud se chcete u filmu odreagovat a pobavit se, je to ta správná volba. Stačí už jen vypnout mozek a nechat se bavit. Jinak ani nemůžete přistupovat k filmu, ve kterém H. G. Wells a Jack Rozparovač cestují časem v jakémsi miniautíčku, které ma na dveřích obří lentilky nebo co to je. Prostě béčko jak bič se vším všudy, triky jsou tady na úrovní naší Arabely, jedna nelogičnost střídá druhou... Ale stačí jeden pohled na vykulený a vyděšený výraz Malcolma McDowella a musíte se smát. Stačí, když mu jako gentlemanovi z 19. století jedna žena začne vykládat o sexu a lesbičkách a já málem ležel pod stolem. Malcolm je tady naprostým králem a bez něj by to byla jen bezduchá, nekoukatelná blbost. Navíc co slovo, to perla. Ve výsledku se dá říct, že mě tenhle film pobavil víc, než kdejaká komedie. Dokonce jsem přemýšlel o 4*, ale na to je tam těch nelogičností až moc. Takhle jsou to velice solidní 3*. ()

lakiboy

Takéto filmy mám rád. Vedec príde do budúcnosti ohromený tým všetkým, povozí sa v samohybe a pritom sa stihne aj zaľúbiť. Och, a páčilo sa mi, ako si vymenil svoje okuliare za svoje okliare. ()

Pokryvac

H. G. Wells vs Jack Rozparovač v San Francisku 70.rokov zvádzajú boj na život a na smrť. Film môže fungovať aj ako sociálna kritika na pomery v dnešnom krutom svete. ()

Bendiys

Prijemna uhlazena pohadkove thrillerova podivana s myslenkami cestovani casem a konfrotace historickych etap. Btw zaber krvave "slzy" byl moc povedeny... ()

Dinsberg

První časoprostorové zklamání. Film má dvě dějové linky: hon na rozparovače a kritika moderní společnosti. Spojení obou linek nastalo v jediném bodě při větě: "V naší době jsem byl zrůda, tady jsem jen amatér." Pak už je společnost opuštěna a film se snaží o detektivní thrillerovou zápletku, říznutou sladkou romancí. Těch vjemů, impulzů a dogmat je tu už tolik, že zahlcují koncentraci a snižují schopnost sledovat hlavní postavy. Je z toho podivný slepenec žánrů, který už má problém oslovit jako celek. Přitom jen samotné setkání génia přelomu 19. a 20. století s drsnou realitou tehdejší Ameriky mohla být zajímavým námětem. A to by ani nemusel obsahovat třeskutý humor jako Návštěvníci. Škoda zahozené šance. ()

Mufi315

Originálně zpracovaný film, který byl jistojistě inspirací pro film Návrat do budoucnosti. Nicholas Meyer si vhodně vypůjčil postavu masového vraha a předvedl nám, jak by vypadal v naší době. Romantická složka je ještě lepší než detektivní zápletka. Obzvlášť scéna v restauraci působí legračně i dojemně zárověčň Čas po čase všeobecně zaujímá celou škálu různých filmů (jak je již v úvodu psáno). Každý si v něm proto něco najde, bohatostí na scénář i prvky oplívá. Na to, jak ten film je starý působí chytlavě i moderně. Konec je předzvěstí toho, kam se formují standartní americké "konce" všech filmů. Naštěstí tady se o klišé nelze bavit. I když jsem čekal, že takhle snadno padoucha nedostane. Roli pro Malcolma McDowella byla ušitá na míru. Opravdu působí jako prosťáček a vědec, který nic moc neví o velkém životě. Avšak žádnou vyšší hloubku neobsahuje, ani nemůže. Pro dlouhé a upršené obpoledne slušný zážitek. Tehdy nadprůměrné, ale né revoluční - slabší čtyřka. ****- (72 %) ()

Baldrick

Jedna z typických otázek sci-fi příběhů na téma cestování v čase: jak a lze-li vůbec zabránit něčemu, co se stalo / stane... aneb když někdo v čase přeskočí dejme tomu ze středy do soboty, aby si v sobotu v novinách přečetl, že v pátek se mu stalo něco hrozného, co mělo fatální význam pro jeho další existenci... přitom ale pátek v čase přeskočil, takže se mu to nemohlo vlastně stát... leda, že by se zase v čase vrátil, aby se mu to mohlo stát - pardon, aby tomu zabránil;) ...aneb skvělé tématizované tak trochu viktoriánsky staromódně roztomilé sci-fi na téma cestování v čase a fatální víru v moc tištěného slova... ()

GzL

Krásná věcička z doby, kdy se ještě točily filmy s příběhem a atmosférou, bez samoúčelných efektů. Samotný film by byl tak za 4 hvězdy. Ta pátá je za ten krásný zážitek vonící nostalgií! ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner