Zo špeciálneho agenta Alexa Scotta (Owen Wilson) a svetového šampióna strednej váhy Kelly Robinsona (Eddie Murphy) je k ich neveľkému nadšeniu vytvorené duo, ktoré má za úlohu získať späť najnovšie a najmodernejšie americké výskumné lietadlo Schwitchblade. Prototyp lietadla padol do rúk zločineckého priekupníka zbraní Arnolda Gundarsa (Malcolm McDowell) a ten ho plánuje predať majetnému teroristovi, ktorý má prístup k jadrovým hlaviciam. Keď sa americkej vláde nedarí získať lietadlo bežnými spôsobmi, požiada prezident Robinsona, aby poskytol agentovi Scottovi civilné krytie, aby mohli spolu nájsť tajné lietadlo skôr, ako ho terorista premení na zariadenie na prenos zbraní hromadného ničenia. (TV Markíza)

agent00074

Zábavná akčně-špionážní komedie. Murphy je boxer a Wilson tajný agent. Dohromady je svede mise na vrácení supertajného letadla...dobře vymyšlyný příběh, který má hlavu a patu a zasmějete se opravdu často... mimoto má film nádech bonda, dokonce dle mého názoru je to víc bondovka než Quantum a casino dohromady...(i když je to komedie) dávám 4* ()

Pythonator

Jsem agent je sice průměrná komedie, ale v rámci filmografie Owena Wilsona je silně podprůměrná. Na druhou stranu patří k tomu nejlepšímu, co může Eddie Murphy po roce 2000 nabídnout, takže stojí za to se podívat. Dvojice funguje dobře a Eddie není ani moc protivný nebo to spíš Owen neutralizuje, takže mu to projde. Díky Famke Janssen jsem dokonce uvažoval nad čtyřma hvězdičkama, ale to už by bylo asi příliš. ()

Rehaki

Na to, jaky hruzy jsem v posledni dobe s Eddiemvidel, sem mi tento fil dost libil. Ta honicka je opravdu spatna,ale o humor tu neni nouze. ()

bulletTony

Na to ze tam hraje Eddie Murphy a natocila to Betty Thomas je to az moc dobry film. Navic Owen Wilson je muj oblibeny herec, takze to je spis ***1/2. ()

-rooney-

Excelentní komedie!!! Opět Murphy a k němu skvěle sedící Owen Wilson. Vedle Murphyho člověk může postavit kde koho a stejně mu prostě bude sedět. Tuhle skvělou komedii jsem si opravdu moc oblíbil. ()

CrashHP

Som veľký fanúšik Eddieho Murphyho a tak som si pozrel film Som agent, na jeho filmy zo začiatku kariéry to nemá ani zďaleka, ale aj tak je to skvelá akčná komédia, na ktorú sa dobre pozerá. ()

Tonis

Vôbec by som to neoznačoval ako akčnú komédiu, ale skôr iba ako podpriemernú komédiu, ktorú pred totálnym prepadákom zachránila dvojka Eddie Murphy a Owen Wilson. Scenár nič moc, má svoje muchy a dalo by sa o tom dosť diskutovať, trochu to ešte zachránili Murphyho grimasy a humor. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Když si odmyslíš, že je to kanál, je tu docela hezky." Blonďatí agent-blbec a namachrovanej barevnej boxer hledají ukradené neviditelné letadlo. Projíždí se tady v Peugeotu 406, prolézají kanály "Zblbnu z toho, že tady stojím a dejchám lidský... Ty víš, co to je. Tohle je nejodpornější místo v celým Maďarsku." či svádějí sexy agentku. Ta postelová scénka s Famke Janssen - je zde asi to nej. - 50%. ()