Oprah Winfreyová: Za lepší život

• Veľká Británia Oprah Winfrey: Fight for a Better Life

Jak se z přezíraného a nemilovaného dítěte stane nejvlivnější televizní osobnost na světě? ... Oprah Winfreyová je jednou z nejznámějších a nejinspirativnějších žen na světě. Je známá především díky své mezinárodně uznávané a průkopnické televizní talk show, kterou moderovala 25 let. Poté, co založila vlastní televizní síť, produkční společnost Harpo Productions a stala se spoluautorkou pěti knih a hrála v několika filmech, se stala první afroamerickou miliardářkou. Je i významnou filantropkou. Mnozí ji považují za jednu z nejvlivnějších žen světa, její silný vliv na společnost je dokonce znám jako „efekt Oprah“. Dnešní dokument zkoumá její životní cestu od pytle od brambor, do nějž prý se musela v dětství z nouze oblékat, k nesmírnému bohatství a vlivu. (Česká televize)

ostravak30

Oprah Winfrey je důkazem, že když je píle, cílevědomosti a také trocha talentu, dá se vypracovat až na samotný vrchol. Její přístup a osobnost jako taková je zřejmě hodně důvěryhodná, že se slavné osobnosti v rozhovorech svěřují a přiznávají k věcem, které následně způsobí poprask a šok. Dokument je ale bohužel spíš takovým rychlým přehledem jejích začátků a následně úspěchů. Neuslyšíme v něm mluvit nikoho z jejich blízkých a co nám nepředloží začínající Roxane Schlumberger nebo se s tím sama O. W. nesvěří to se nedozvíme. ()

rikitiki

Tahle ženská mi vždycky připadala falešná jak pětník a adorující dokument o ní můj názor jen potvrdil. Snad stokrát v něm zaznělo, jak je úžasná a skvělá, aniž bychom se nějak více dozvěděli, proč bychom ji vlastně měli za tak andělskou bytost považovat. Navíc, když tvůrcům dojdou záběry (což se děje dost často – nejspíš nebyly peníze na autorská práva), tak si vypomůžou záběry na chvějící se listy stromů nebo povlávající obilí. A do toho do zblbnutí, že Oprah je snad světice sestouplá na Zem. Nebrat! ()