Kapitáni: Mistrovství světa

• Veľká Británia Captains of the World (viac)
Dokumentárny / Športový
Veľká Británia, 2023, 4 h 45 min (Minutáž: 42–56 min)

Nahlédněte do šaten i přímo na fotbalové hřiště v dokumentárním seriálu, který zblízka sleduje všech 32 reprezentačních týmů v boji o titul mistrů světa v roce 2022. (Netflix)

Cermicek

Tak asi jsem dostal, co jsem chtěl. Ale nebylo tam nic extra navíc! Za mě to bylo jedno z nejlepších MS, který jsem měl tu čest prožít a jako takový bych na 5 hvězd vyžadoval něco fakt extra. Navíc se při sledování člověk nemůže zbavit toho Netflixovskýho napompézovanýho vlivu/stylu. Za mě třeba dokument o Beckhamovi lepší!👍 ()

johnywalker

Pokud něco Netflixu jde, tak jsou to dokumenty. Pro milovníka fotbalu je těchto pár hodin povinností, které zahřejí u srdíčka a způsobí všudypřítomnou husinu a slzičku v oku. S výjimkou pár národností se dokument snaží sledovat všechny zástupce mistrovství, přičemž většina z nich nabízí opravdu zajímavý náhled do zákulisí a spoustu příběhů dějících se v pozadí, o kterých leckdy nemáte ani páru. Opravdu tuhle sérii cením a budu rád, když v tomhle trendu budou tvůrci pokračovat. Věřím, že za tímhle dokumentem musí být neskutečné množství práce a určitě nebylo nic jednoduchého dát dohromady tolik zajímavých záběrů a příběhů... ()

J.Connor

Dokument, který i nefanouškovi fotbalu ukáže, kolik emocí, příběhů, osudů, historie či politiky se může skrývat v jednom zápase MS. Ano, světe div se, velký prostor je věnován Argentině a Messimu, která celé MS vyhrála, a to nakonec v jednom z nejnapínavějších zápasů snad celé historie fotbalu, kdy jeden z nejlepších hráčů všech dob při své poslední šanci konečně vyhrál nejcennější trofej. Ten příběh je prostě fantastickej a má zde samozřejmě dominantní roli. Dokument nechce a ani nemůže být výčtem všech zápasů a osudů všech týmů, ale zdaleka se nevěnuje jen Argentině a nabízí emocemi naditý vhled k dalším týmům, za všechny např. Irán a nezpívání státní hymny, herec Michael Sheen a jeho proslov hráčům Walesu či Simon Kjaer zachraňující život svému spoluhráči. Zároveň vítám, že dokument se věnoval svému tématu, tedy osudu několika kapitánů týmů a víceméně vynechal politickou kontroverzi či bulvární momenty, kterých si všichni fanoušci už užili dost. ()

Maynard.

Super. Stjně jako celý mistrovství... Ačkoli to bylo v hodně kontroverzním státě, za mě skvělý, už jen kvůli tomu, že to bylo skoro v zimě, takže byl čas na poměrně dost zápasů. Tohle je možná až zbytečně dlouhej seroš, mně by stačilo tak 3 díly a míň těch rodinných keců o kapitánech. Ale i tak je to vlastně i napínava a koukatelná podívaná. Nejvíc sem fandil chorvatům :o). ()

oli9

Tady to měl netflix perfektně umeteno, díky tomu že Leo završil svoji kariéru posledním co mu chybělo. Jinak netflix sportovní dokumenty umí. Hned první minuty jsou prostříhány emocema a hudbou, že vás to chytne.. Já naopak beru, že to není jen dokument o výsledcích a každém týmu, ale spíše příběhy pár lidí, kapitánů a nahlédnutí do pozadí, kabin...  Pro lidi co mají rádi fotbal absolutní pecka ()