Doktoři na dně

• Južná Kórea Dakteoseulleompeu (viac)
Južná Kórea, 2024, 17 h 34 min (Minutáž: 45–75 min)

Na medicíně se kdysi přetahovali o titul nejlepšího studenta. Po letech se náhodou setkají ve chvíli, kdy jsou oba na dně, a nečekaně najdou jeden ve druhém útěchu. (Netflix)

SmileSun

Děj sice nebyl nijak náročný, ale zaměřil se na dost zásadní problém dnešní doby, tj. psychické problémy, které mohou vyústit až v deprese. O to víc to člověka zasáhne, když vidí, že se taková věc nevyhýbá ani lékařům. Přestože se jedná o ponuřejší téma, tak se to tvůrcům povedlo zpracovat tak, že jsem se i dost často nasmála. Navíc miluju ty korejské emoce a infantilnost, někomu to může přijít až moc, ale já si říkám, že by to asi každému prospělo, kdyby se někdy choval takto ztřeštěně. Obsazení hlavních i vedlejších postav se podle mého názoru vydařilo. Také se mi líbilo že, když udělaly postavy nějakou „botu“, tak se v následujících scénách na to nepřímo navázalo v jiné spojitosti, aby si dotyčný uvědomil, že jeho reakce nemusela být správná. Díky tomu nedocházelo téměř k žádným nedorozuměním. V příběhu to mohlo působit až trochu zvláštně, ale já si říkala, kdyby to tak někdy mohlo zafungovat i v reálném životě, tak by občas bylo hodně věcí o dost jednodušších. ()

LoisLane

Toto je taká klasika, neurazí, nenadchne. Hlavní hrdinovia roztomilí, Korejci tradične uvrešťaní, máme tu všetky klišé od padania do náručia, cez chytanie za zápästie, dáždnikové scény až po nelogické a infantilné správanie. Plačka sa ako vždy dostatočne naplakala. Vadilo mi, že v každej časti je strašne veľa alkoholu a opitých tackajúcich sa ľudí. Malo to potenciál, ale ku koncu som sa nudila, dopozerala som len kvôli Hyungsikovi. Najlepšie postavy sú dr. Bin a brat hlavnej hrdinky a najlepšia scéna bolo krájanie gumy. ()

bulinka

Myslím, že je načase, aby kórejskí scenáristi už dospeli. Akčné scény, zápletky, momenty prekvapenia vedia napísať super, ale romantické scény dospelých ľudí nechápem prečo skončia často pubertálnym správaním. Herci majú +-30 rokov, postavy tiež tak, tak adekvátne veku by to malo byť. a nie sa hádzať po zemi a kopať nohami, a by som chcela vidieť pár, ktorý si vyzná lásku, dá bozk, iskri lietajú, ohňostroje vybuchujú a potom na seba len budú pozerať niekoľko dielov ako na svätý obrázok. Ozaj by som sa nebála ísť do odvážnejších scén. Herci na to majú nielen tu, aj v iných seriáloch. Sme v 21. storočí. Keď dokážu ako si ľudia z nenávisti idú po krku, tak prečo aj nie niečo normálne, prirodzené. Nejak tomu nájsť rovnováhu. Inak dej seriálu dobrý. Hercov mám rada, aj vedľajšie postavy super. Len proste nerobiť z dospelých inteligentných a múdrych ľudí nevyzretých puberťákov. ()

mmatuli

Je dobře, že se otevírá téma psychických onemocnění i u doktorů, ale některé díly sklouzly do puberťácké romantiky, což je škoda. Doktořiny v tom moc nehledejte. Nakonec se jako nejkoukatelnější jeví vedlejší dvojice. ()

Sakul1310

Milý jednoduchý příběh, který je primárně zaměřený na tvorbu vztahu mezi dvěma lidmi. Bohužel mi tu trochu chyběla hlubší zápletka a napětí, které korejci umí. Každý nastíněný problém je víceméně ihned vyřešen a uzavřen. Bylo i několik dílů, kdy jsem si říkal, o čem to bude dál? Jinak skvělí herci, zejména strýček v podání Bong Shik Yuna byl výborný. ()