Sarinjaui Syopingmol

• Južná Kórea 킬러들의 쇼핑몰 (viac)
Akčný / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Južná Kórea, 2024, 8 h (Minutáž: 60 min)

Když byla Jung Ji-An (Kim Hye-Jun) malá, přišla o své rodiče. Její strýc, Jung Jin-Man, který provozoval tajemné nákupní centrum, se jí ujal a staral se o ní, dokud neodešla studovat na univerzitu. Jednoho dne strýc zemře a Jung Ji-An se dozví pravdu o tom, co je ono nákupní centrum skutečně za místo. (HanzoBureshi)

Lenka.Vilka

Konečně lze na čsfd hodnotit?! Super, bylo na čase  ;)  Jako hodně příjemná jízda, která je příjemná právě proto, že je natočená, jak je natočená. Protože když se potom odhalí, proč se tohle všechno děje (a ne, není to vůbec brzo), tak se vlastně ukáže, že se zde jedná skoro až o banální zápletku. Vlastně ta jedna z těch úplně nejzákladnějších. Jenže ta cesta k tomu! Zážitek z A Shop for Killers je přímo závislý na způsobu vedení vyprávění. Prostě každý dlouho tápe, protože v rámci minulosti přítomnost prostě ne vždy úplně dává smysl. Protože by to přece "nemohlo být tak jednoduchý". A už jenom ten fakt, že v minulosti se děj odehrává tak zhruba polovinu celkového času. A vždycky to dává potom smysl do přítomných událostí. Protože když přišel sedmý díl, který byl sám o sobě možná lepší než finále samotné, tak to najendou všechno do sebe příjemně zapadne, a to finále je prostě jenom nevyhnutelný přesně takhle. Takže velká spokojenost. Ale když dám stranou tyhle věci, viděla jsem opravdu hodně povedené dílko, které je dobře natočené, obsahuje skvělou akci a dává smysl. No, je třeba víc? Já jsem divák skromný, takže jo, stačí  :) Jasná pět z pěti záležitost :) Update 13.3.2024: druhá série potvrzena  ♡ ()

Jirka_Šč

Výborně odvyprávěné! Celou dobu to táhne! Člověk je hozen do děje a až následně, postupně, díky početným flashbackům, odkrývá příběh. Stručně: Strýc mladé dívky spáchá sebevraždu, ona se vrátí z pohřbu, do domu se jí začne dobývat podezřelá žena, někdo jí udělá díru do baráku. Ocitne se pod palbou, ani neví jak, snaží se přežít a postupně zjišťuje, co obchod jejího strýce vlastně prodával. Nejvíc pro mě byla napínavá scéna, kdy se dívka rozhoduje komu věřit a komu ne. Přiznávám, že jsem v té chvíli také nevěděl. Trailer. ()

tuctovychlap

nemusím príliš filmy či seriály japonské, kórejské, čínske, thajské etc...ad 1: viaceré som skúsil a boli nahovno..ad 2: vychádzajúc z 1. bodu som zistil, že im hodnotenie na čsfd navyšujú pravdepodobne fanatici milujúci ryžu, ak už nie samotná piata kolóna žltkastých stánkarov..ale..ale toto im vyšlo..! pobavil som sa, záplatka z môjho pohľadu nevyžadovala zložitosť, nakoľko jej odkrývanie prebiehalo v etapách a to zbavovanie sa šupiek cibule, resp. minulostné vratky boli naratívne veľmi fungujúce..malo to super akcie, chvíle napätia, ba aj humor sa tam dal nájsť..za mňa 5 porcií japchae..ak by bola druhá séria, pokojne ochutnám.. ()

moviefreak

Kórejský masaker v roku 2024 pokračuje!!! Skvelý scenár, brutálne akčné a originálne scény, jedna z najlepších scén s nožmi, odpudzujúci hlavný záporák, a ženská verzia Johna Wicka, na ktorú by bol sám Keanu pyšný... Príbeh o zrade, pomste a tínejdžérke, ktorá zdedí čierny obchod so zbraňami so všetkými plusmi, ale aj nepriateľmi. Druhú sezónu potrebujem takoj hneď!!! ()

Chrustyn

Jak mám korejskou akční produkci rád, tak mě jejich seriály děsně štvou. To platí i pro  A Shop for Killers, který se z počátku tváří, že by mohl být zajímavým, seriálovým kouskem ale po pár minutách se vydá po špatné cestě. Těšil jsem se hlavně na akci, kterou Korejci umí ale zde je jedna velká akční scéna, která je nesmyslně roztažená a prostříhaná celým seriálem, takže nemá žádný spád a přestože má celou řadu zajímavých momentů, absolutně nefunguje, protože ve chvíli, kdy by měla napínat se opět přepne na profilování, nezajímavých charakterů. Ztráta času. ()

• Ve 33. minutě hlavní hrdinka míří a střílí z pušky se zaměřovačem, ale nemá z něj sundanou krytku. (cerdax2)