Sarinjaui Syopingmol

(epizóda)
Akčný / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Južná Kórea, 2024, 1 h

Lenka.Vilka

Jako hodně příjemná jízda, která je příjemná právě proto, že je natočená, jak je natočená. Protože když se potom odhalí, proč se tohle všechno děje (a ne, není to vůbec brzo), tak se vlastně ukáže, že se zde jedná skoro až banální zápletku. Vlastně ta jedna z těch úplně nejzákladnějších. Jenže ta cesta k tomu! Zážitek z A Shop for Killers je přímo závislý na způsobu vedení vyprávění. Prostě každý dlouho tápe, protože v rámci minulosti přítomnost prostě ne vždy úplně dává smysl. Protože by to přece "nemohlo být tak jednoduchý". A už jenom ten fakt, že v minulosti se děj odehrává tak zhruba polovinu celkového času. A vždycky to dává potom smysl do přítomných událostí. Protože když prošel sedmý díl, který byl sám o sobě možná lepší než finále samotné, tak to najendou všechno do sebe příjemně zapadne, a to finále je prostě jenom nevyhnutelný přesně takhle. Takže velká spokojenost..Ale když dám stranou tyhle věci, viděla jsem opravdu hodně povedené dílko, které je dobře natočené, obsahuje skvělou akci a dává smysl. No, je třeba víc? Já jsem divák skromný, takže jo, stačí  :) Jasná pět z pěti záležitost :) ***** Epizoda 1: 17.1.2024 (21.1.2024): Extrémně pomalý rozjezd, který má budovat napětí, přestože je každému už jasné, co za "dědictví" je ve hře, ale i tak to funguje. Zároveň i tak natočené fakt chytlavě, kdy se během dílu postupně děj vrací do začátku epizody. Takže začátek vážně moc v pohodě  :) a byť čsfd něco tvrdí, díly vychází trochu jinak ;) 5/5 Epizoda 2 17.1.2024 (22.1.2024): čekala jsem hodně, ale měla jsem čekat víc, protože víc jsem dostala. Celá první půl hodina v minulosti byla naprosto úžasná. Teda až na ten další pohřeb a super, že ten další neukázali, to už by asi bylo moc. Pokud se budou díly držet vždy napůl minulosti a přítomnosti, tak by  to mohlo být hodně dobrý, protože tady to bylo extrémně. A hezky ukázáno, jak jako děti zvládneme dost věcí přehlížet a vytěsnit... 5/5 Epizoda 3: 24.1.2024 (24.1.2024): Všechno to začne dost zvláštním výletem do hor, z kterého se vyklubou dost zajímavý důvody "proč". V druhé lince pokračuje akce v domě. Fajn vysvětlení pár věcí z minulosti :) 5/5 Epizoda 4: 24.1.2024 (25.1.2024): Zatím absolutní top. Na jedné straně minulost, kde jsem se většinu času smála jako blázen ("můžeš se odstěhovat, až mě zvládneš praštit"), jenže v přítomnosti to už tak vtipná nebyla. Poměrně dost napínavý! Všechno. Zvrat mi bohužel vyspoileroval fb, ale na druhou stranu...v rámci počtu postav, se to dalo očekávat. A teď si ale zpětně říkám, zda to nebylo zbytečně brzo... 5/5 Epizoda 5: 31.1.2024 (31.1.2024): Jestli takhle nevypadá ukázkový psychopat, tak už nevím, jak by potom měl! (Pro tyhle přechody z andílkovského do psychopatického stavu mám slabost.) Jenom to s tím chlubením mladej trochu přehnal. V kontextu toho, že jsme viděli video z koupelny, že...a já prostě doufám, že ta jedna věc je prostě pravda :) jestli ne, tak ten seriál nedavážádný smysl a to by mě nakrklo :( 5/5 Epizoda 6: 31.1.2024 (2.2.2024): Minulý díl byl celý v přítomnosti, tenhle je celý v minulosti. A nebojím se ho nazvat nejlepším. Byť je mi jasný, že za týden sem po závěrečném dvojdílu v myšlence doplním slovo "zatím". Celý ten důvod proč se všechno děje v následcích toho, co se stalo...vlastně jsem hodinu koukala na zrod psychopata, který si jde tvrdě za svým a především za pomstou.  "Je rozdíl, když děláš nezbytné pro práci, a když si užíváš zabíjení." A bylo to prostě luxusní. 10000/5 Epizoda 7: 7.2.2024 (7.2.2024): Přesně, jak jsem říkala minule, doplňuji k šestému dílu to slíbené "zatím". Protože tohle bylo neskutečný! Neb jak podat něco, co už jsme viděli, ale z jiného úhlu, zároveň doplnit prázdné mezery a pořádně stanovit časovou osu událostí bez toho, aby to byla nuda. Ano, ta hodina utekla jako deset minut... 5/5 Epizoda 8: 7.2.2024 (7.2.2024): Stejnou mírou brutální a dojemný finále. Tady nechybělo vůbec nic. Takže super. Jo :) 5/5 () (menej) (viac)