James May: Náš člověk v...

• Veľká Británia James May: Our Man in...
Veľká Británia, (2020–2024), 12 h 40 min (Minutáž: 47–53 min)

Réžia:

Tom Whitter

James May (sprievodca)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (6)

Jedeme! (2020) (S01E01)

Má to zkrátka všechno. Každý koho z jakéhokoli důvodů zajímá japonská kultura, tomu je třeba tento počin doporučit. Velmi příjemné seznámení s Japonskem velmi hravou formou se skvělým průvodcem. Záměrem zřejmě je, aby zde James May hrál staroměstského retarda z Anglie, ovšem úplně to zde neplatí. Nedokáže svoji vzdělanost patřičně kamuflovat, ale absolutně mi to nevadí. Jamese Maye mám hrozně rád a tento dokument překypuje informacemi, že mu lze s klidem odpustit i občasné chvilky, kdy James začne s obrovským zaujetím vysvětlovat nějaký nepodstatný detail, který nikoho absolutně nezajímá. Nejzajímavější část byla pro mě výroba mečů. Velmi solidní pilot. [80 %] ()

Zelený závitek (2020) (S01E02)

Kapitola, kdy se James infiltroval mezi pohlouplé japonské školačky na koncert buzíků vypadala divně až perverzně. Tato část mě vůbec nebavila. Zbytek super. Krásný kontrast mezi návštěvou mnicha a šíleného výrobce robotů. Hlavně ta samurajská zbroj byla úchvatná. Drží si to kvalitu a zajímavost. James May má nesmírně uklidňující charisma, moc hezky se na něj kouká. [80 %] ()

Deodorant (2020) (S01E03)

Po předchozích epizodách, které se věnovaly převážně historii, kultuře a tradicím, nás tento díl vzal do 38milionové japonské metropole Tokia. Příjemný výlet do hyper moderního světa, kde James vůbec poprvé působí jako ten nejpříčetnější a nejnormálnější člověk na světě. Nejšílenější byl zřejmě festival penisů. Moc ale nezaostávala ani setkání s místními vlakovými fetišisty či dabing anime, kde James střihl luxusního psa. [80 %] ()

Hej, Bime! (2020) (S01E04)

Jakožto nejlepší, nejváženější a nejúžasnější uživatel této databáze, musím s politováním konstatovat, že tento díl byl prozatím rozhodně nejslabší. V podstatě jedinou vtipnou pasáží byly ty taškařice s tím dementním robotím průvodcem, což, předpokládám, tvůrci zařadili na pořad dne jen díky nedostatku jiných záběrů. Naopak takové malování hory Fudži a následné hádání se se štábem, nudná návštěva gejši, či úvodní motorkářská seance - to vše bylo nezvykle nudné. Naštěstí je zde stále faktor James May, který dokáže dělat humor i z naprosto všedních situací. [70 %] ()

Chlapeček z broskve (2020) (S01E05)

Po slabší předchozí epizodě se James May vrátil v plné síle a moje bránice dostávala nálož. Nudných pasáží tu tentokrát moc nebylo. Potěšil návrat ztraceného průvodce Yujira - nejhlučnějšího Japonce na světě. Dost velký bizár byla projížďka v motokárách a slušivých kostýmcích ulicemi Osaky. Nejvíce však asi pobavila zkouška anglického humoru na japonské publikum.  [83 %] ()

Nakládané švestky (2020) (S01E06)

Řekl bych, že se jednalo o vesměs důstojné finále. Přiznám se, že jsem měl od seriálu celkově o něco větší očekávání. Nicméně mě rozhodně nezklamal. Zřejmě se nejedná o nic, co by ve vás rezonovalo nějakou delší dobu, ale jako příjemná zábavná jednohubka to zkrátka funguje velice slušně. 6 dílů byl zřejmě správně zvolený formát, protože bylo cítit, že tvůrcům dochází poněkud dech i nápady. [75 %] ()