Cirkus

• Česko Cirkus (viac)
TV spot

Zbesilá nahánačka s policajtami zavedie tuláka Charlieho (Charlie Chaplin) do cirkusového šapitó zrovna počas predstavenia. Jeho nápaditý útek má u nič netušiacich divákov taký úspech, že si Charlie vyslúži okamžité angažmá. Jeho cirkusová kariéra sa ale zďaleka nevyvíja podľa predstáv prísneho principála. Všetko navyše skomplikuje Charlieho citové vzplanutie ku akrobatke Merne. Boj o svoje miesto na svete, v cirkuse a v srdci milovanej ženy ale tulák nikdy nevzdá! Nadčasová groteska Cirkus se radí medzi najúspešnejšie filmy nemej éry a klenoty kinematografie. (ASFK)

Desmi

Tohle není pro oko o nic lepší, než drát. Přesto mě Chplin překvapil. Říká se mi to těžko, ale už jsem viděl i horší věci.. ()

Grimaldi

Filmografie Charlieho mi byla až do nedávna neznámá a ze srdce filmového fanouška toho lituji.Cirkus jako takoví mě nikdy moc nelákal,ale to,jak zde všechny jeho prvky dokázal Chaplin využít si zaslouží uznání.Po celou dobu jsem nechtěl odklonit zrak z obrazovky,abych ani na moment nepřišel o humornou,nebo taky dramatickou scénu ! Tento film jasně ukazuje že život je nejlepší (tragi)komedie a přes všechny naše pády,stojí za to se zase postavit a se vztyčenou hlavou pokračovat dál na té dlouhé cestě,dokud stále ještě můžeme. ()

PTuranyi

Charlie Chaplin v svojej tradičnej roli tuláka tentokrát rozohrá pár skečov v cirkuse. Z tuláka cirkusovým zabávačom a povrazolezcom. Začne zámenou peňaženiek vďaka zlodejovi,  Ikonická scén naháňačka v zrkadlovom bludisku, scéna s levom v klietke, nácviky cirkusových čísel s klaunami a vystúpenie na lane. To všetko preto, aby urobil radosť chudobnej cirkusovej tanečnici. Tá sa však zamiluje do povrazolezca. Chaplinovho tulák napriek tomu nakoniec dá mladý párik dohromady a zachráni tak tanečnicu pred majiteľom cirkusu. Na záver tulák melancholicky odchádza do diaľky. ()

Monniques

Sice jsem se u filmu zasmála nahlas jen asi dvakrát, ale mně stačí jen to, že to je dílo pana Chaplina a Chaplin je, byl a bude prostě frajer. Kouzlo černobílých grotesek je prostě fascinující a mě to baví. Takové filmy pohladí na duši. ()

honza.g

Vyspělá megagroteska na sklonku němé éry. Chaplin je mistr ve využití skromných prostředků, které tehdejší fimová technologie měla, a dokázal divadelním herectvím, ale beze slov vystihnout psychologii postav i jemné emocionální posuny v ději. POZOR Spoiler --- Závěrem filmu, kdy tulák nechá cirkus odjet bez sebe, a to těsně po té, co se v dobré obrátily všechny vztahy a s ředitelem plácl na další angažmá, scénáristicky předběhl dobu o mnoho let. ()