Ripleyho hra

• Veľká Británia Ripley's Game (viac)

Tom Ripley je bohatý Američan, který žije v nádherné vile na italském venkově. Za maskou kultivovaného znalce umění a milovníka života se však skrývá nebezpečný zločinec, který nezná emoce a neví, co jsou to výčitky svědomí. Jeho jedinou zlidšťující vlastností je slabost pro studium lidského chování. Když za ním do Itálie přijede bývalý společník z podsvětí s žádostí, aby ho zbavil nepohodlného konkurenta, vycítí Ripley příležitost k rozehrání smrtící hry. Její obětí se má stát chudý rámař Jonathan, umírající na leukémii, který byl tak neprozřetelný, že Toma nedávno urazil. Tom Ripley je hrdinou celkem pěti knih americké spisovatelky Patricie Highsmithové, který svou čirou amorálností nepřestává fascinovat čtenáře po celém světě již od roku 1955, kdy se poprvé objevil v románu Talentovaný pan Ripley. A nepřestává fascinovat ani filmaře. Vždyť jen samotná Ripleyho hra se dočkala již dvou filmových zpracování. Poprvé ji pod názvem Americký přítel zfilmoval v roce 1977 Wim Wenders s Dennisem Hopperem a Brunem Ganzem v hlavních rolích. Ve filmové verzi italské režisérky Liliany Cavaniové exceluje v roli Ripleyho John Malkovich, jemuž v roli Jonathana velmi dobře sekunduje nepříliš známý britský herec Dougray Scott. K působivosti snímku, který je stejně kultivovaný a chladný jako jeho hrdina, přispívá hudba legendárního Ennia Morriconeho a vytříbená kamera Alfia Continiho. (oficiálny text distribútora)

Tery16

John Malkovich je sice výborný a Dougray Scott za ním nijak moc nezaostává, přesto tomu filmu chybí jiskra, výraznější pointa. Stojí to za zhlédnutí, ovšem snadno se na tento snímek zapomene. Pro mě lehce nadprůměr. ()

Ripley

Už samotný název filmu mě vybízí a nutí dát pět hvězdiček ;-),ale nemohu dát více než slabší čtyři za vynikajícího Johna Malkoviche jehož hra mě ovšem přišla poněkud nelogická. ()

Bohemák

Tyhle figury naprosto chladně uvažujících zločinců, kteří občas projeví nějakou slabost a city, se mi ještě neokoukaly. Film začíná sympaticky zvolna a graduje svižně za sebou následujícími akcemi. Johna Makoviche jsem jako téměř akčního hrdinu ještě neviděl, ale asi mu jde všechno. ()

Radim

Zvláštně vystavěný thriller, který stojí a padá se skvělou ústřední dvojicí Malkovich a Scott. Občas jsem se sice zadrhnul u některých scén, které mi logicky neseděly, ale celkově jsem spokojený. ()

conery1

" Muž s náušnicou v uchu ma nemôže vyľakať." Zo začiatku chvíľku naivné, ale ku koncu poriadne husté + Malkovich a Winstone + Morricone + pekné baby + skvostné prostredie. " Keď som bol chlapec, čakal som na pláži celé hodiny rodičov, čo sa išli člnkovať. Utopili sa. Čakanie mi nerobí problém." ()

sona123

Celý film stojí na výkonu mystického, noblesního a tak trochu podivínského Malkoviche. Samotný děj mi přijde docela dost utažený za vlasy. Má to šmrc artového filmu, ale je to docela slabé a místy nezáživné. Pro fanoušky Johna ale určitě fajnová záležitost. ()

Oxymoron

Pokračování Ripleyho jsem se zprvu bál. A to ještě když jsem zjistil, že v něm budou hrát úplně jiní herci. John Malkovich je ovšem herec tak zkušený a dobrý, že se úkolu zhostil výborně. A máme tu tedy další chytrý thriller s panem Ripleym. ()

blazenka

Obrovské zklamání, kde jediný Malkovich září jako diadém. Bohužel s podprůměrností tohoto snímku neudělá nic. Škoda promrhaného potenciálu - film působí velmi lacině. Slabých 40% ()

mourinho

Vynikající kriminální thriller s famózním Malkovichem v hlavní roli! V lepší roli jsem ho zatím ještě neviděl. Tohle bylo moje první setkání s Tomem Ripleym a nemám tudíž s čím srovnávat, ale spokojenost veliká a jistě si další díly seženu. Nesmírně poutavý příběh a velmi silné čtyři hvězdy. A ta hudba! Morricone je Bůh! ()

sadlokan

Obzvlášť interesantní sbírka nesympatických herců v čele s Malkovichem(myslim tady ,v tom filmu).Erotické scény pana Ripleyho by se daly použít jako antikoncepce.Ovšem krájení baget pomocí pastí na medvědy nemůže urazit. ()

Hapretor

Celý film se děje úplné h . . . . , ale stejně sem na to čuměl s očekáváním. Malkovich je tady děsně úlisný a nechutný. Na zabití času dobré. "Temnou" psychologii opravdu nečekejte. ()

Kingjiri

Původní film měl Matta Damona a volný pokračování má Johna Malkoviche. Oba se rolí chopili příkladně, ale druhej jmenovanej už neměl tolik prostoru, aby moh víc vyniknout, protože se v pokračování děj nesoustředí jen na jeho postavu a má "parťáka". Ripleyho rafinovanejch lží výrazně ubylo a psychologický pasáže nahradily části akčnější a přímočařejší. Příběh je tim pádem dost jednoduchej a je vcelku jasný, jak dopadne. Film mě ale nijak výrazně nezklamal, protože jsem očekával o trochu lepší žánrovej průměr na jedno zkouknutí, kterej jsem taky dostal. ()

greedo95

U tohoto filmu si nejvíc cením hereckého výkonu Malkoviche. Tato role mu padne snad nejvíc ze všech filmů, které jsem s ním viděl. Skvělě zvládá zahrát zcela klidného a chladnokrevného člověka, který v sobě nemá ani kapku svědomí. ()

BDMarty007

Malkovich dává hlavní postavě něco mrazivě děsivého, celou dobu jsem cítil jakýsi nepříjemný pocit setkání s člověkem naprosto nepředvídatelným a čehokoliv schopným. Pár pěkných scén, zejména když se na scéně opakovaně objeví Ripleyho bývalý partner. Jinak to ale bohužel žádná sláva není. Produkce působí chvílemi spíše jako TV inscenace, zejména v exteriérech. A jako celek to moc nedává smysl, nepodařilo se rozpracovat charakter a motivaci hlavní postavy, takže po skončení filmu zůstal akorát pocit mrazivého doteku Malkoviche a velký otazník. Malým plus je celkem slušná hudba, včetně kusu od Dead Can Dance. ()