Baghead

• Česko Hlasy mrtvých (viac)

Mladé dievča Iris zdedí po svojom otcovi starý dom s jedným desivým tajomstvom. V jeho pivnici sa skrýva bytosť zo záhrobia, ktorá sa na požiadanie premení na kohokoľvek mŕtveho. V dôsledku dávnej kliatby je čarodejnica pevne zviazaná s majiteľom domu, ktorého príkazy poslúcha. Iris sa tak stáva tou, ktorá stojí medzi svetom mŕtvych a živých. Jej otec, predchádzajúci pán čarodejnice, využíval túto svoju „moc“ na to, aby poskytol poslednú útechu pozostalým. Ten, kto mal odvahu postaviť sa tvárou v tvár smrti, sa mohol za peniaze naposledy rozlúčiť s človekom, ktorého stratil. Spojenie s mŕtvymi však môže trvať len 2 minúty. Potom sa démon oslobodí a prenesie desivý svet mŕtvych do nášho sveta. Iris má na návšteve v záhadnom dome svoju kamarátku, keď ich prekvapí prvý zákazník. Iris neodolá pokušeniu a rozhodne sa svoju novonadobudnutú moc vyskúšať. Zákazník sa však neovládne a 2 minúty, ktoré všetkých delia od pekla na zemi, prekročí. Čarodejnica je zrazu voľná, mimo kontroly svojej novej panej. Chce sa dostať von z pivničnej hrobky a chce zabíjať. Hovoriť s mŕtvymi má svoju cenu a prišiel čas začať ju konečne splácať... (Bontonfilm SK)

Rockerman

Já jsem vcelku spokojen. Podle toho, co se v tomto žánru v poslední době objevilo je Baghead rozhodně nadprůměr. Zajímavý nápad, atmosféra (aspoň v tom sklepě) výborná a závěr takový, jaký má u hororu být. 60% ()

figliar

Aj keď sa nejedná o nič originálne, Baghead mal dobrú myšlienku, ktorá však nebola úplne dotiahnutá do konca. Atmosféra bola fajn, príbeh nenudil, no celkovo bol tento horor o poznanie horší ako austrálsky Talk to Me. A z neho čerpal práve najviac. Postavy boli až príliš chamtivé a hlúpe, čo ma celú dobu iritovalo. Slabšie 3 hviezdy. ()

FeriusParfax

Celkem originální nápad, který zazdil zpracování. Nemůžu si pomoct, ale mám takový pocit, že z toho šlo vytřískat víc.  Lekaček bylo opravdu dost, 2x jsem měla nepříjemný pocit a strach a nekonal se happyend. To je k dobru. Bylo tu ale hodně hluchých míst a pocit nenaplněného potenciálu. Nájemnice jako taková totiž hrůzu vůbec nenaháněla. Velmi cením zajímavý konec, který dával naprostý smysl. K navození strachu, že ani nemůžu usnout ale horor zcela jistě neslouží. ()

John80

Horor, ktorý ničím neohúri ani neurazí o mladom dievčati, ktoré získa po svojom otcovi dom , kde na ňu číha stará kliatba v pivnici domu , kde bola porušená hrobka z minulosti, takže nechýba ducharina 2* ()

Eventyrer

Nič extrémne, nápad dosť dobrý, rovnako tak atmosféra. Dej síce predvídateľný, no zachránil to koniec, ktorý bol nečakaný a naozaj jedinečný. Možno tomu chýbalo trochu citu, lebo ako k hlavnej hrdinke ani k postave bosorky divák toho veľa necíti a koncu to uberá na emočnosti, na zadosťučineniu. ()

noizcore

Moc fajn hororová jednohubka. Opuštěný bar s tajemným sklepem je správně ponurý, sympatická protagonistka a její kamarádka postupně odkrývají děsivá tajemství. Pár velmi povedených lekaček a skvělý závěr. 6/10 ()

ZajmonP

Hviezda naviac za to, že film nekončí happy endom. Dve hviezdy za solídny nápad a dobrý, mysteriózny rozbeh filmu. Dokým sa neukázala podstata "strigy", tak všetko fungovalo. Napätie, záhada, atmosféra. Potom to ale išlo trocha dole vodou a príbeh sa stal jednoducho predvídateľný. Strach zo "zla" dosť podkopaný slabou a narýchlo zbúchanou expozíciou minulosti. PROSTE, nápad bosorky, čo vie cez svoje telo oživovať mŕtvych, mal omnoho väčší potenciál. ()

XXXXXXXX

Živořit takhle x staletí v zazděné cimře 1+VK(vlhký sklep) musí být po pár světelných dekádách docela opruz, a to i bez toho, aby váš věčně nějaký trouba co zrovna toto lukrativní RBnB provozuje nutil imitovat včera zšednuvšího Lábuse. Připočtěme si k tomu, že v celém velkolepém opusu hraje všehovšudy 5 lidí, a začínají se Vám rýsovat kontury tohoto průšvihu zelenavě rýsovat. Neúspěšný podnikatel, který by z fleku mohl hrát chlapce, který si hrál s ohněm, tupý trouba, který by se mohl honosit všeobjímajícím master of unlocking, důležítý paprávník o kterém slyšíte asi 4 za film a pak už radějí ne, černoška, čistě proto abychom byli rasově korektkurvní no a trubka, která zde paroduje hlavní herecké opruzení. Zív. ()

AndrewNewman

Tvorcovia mali solídny nápad, ktorý si žiadal lepšie scenáristické poňatie. Réžia totiž robí čo môže, ale nedokáže film ako celok vytiahnuť nad priemer. Dej naberie dych asi tak v polovici, dovtedy je to plné jumpscareov, ktoré ale fungujú a aj preto sa pri sledovaní človek nenudí. Herecky to nie je extra silné, ale zase v tomto ohľade by som kritikou šetril. Nešťastný koniec filmu dodáva šmrnc, pretože ide proti súčasnému trendu, ktorý nastavil James Wan a jeho partia. Solídny horor, ktorý neurazí, ale taktiež ničím neohromí. ()

kacir

No neviem neviem či by som toto nazval hororom, trencle mám suché a že by som sa aspoň chvíľku bál, alebo bol v napätí, to tiež nemôžem povedať.. Také slabšie tri... ()

xxmurphyxx

Síce to nie je žiaden vrchol Hitparády, ale po dlhšej dobe konečne, ako tak pozerateľný mainstreamový horor, tento raz z Veľkej Británie. Príbeh ohľadne starej baby za stenou je fajn a preto zamrzí, že sa to viac nerozvinulo. Až priveľa času sa to točí okolo týpka, čo prišiel o starú. Nejaké ľakačky, alebo brutálny gore tu bude človek márne hľadať, ale atmosféra a nápad ušiel. Ako vravím v rámci tupého, západného mainstreamu môže byť. Na poriadne krvavý a infarktový čurbes sú tu veci z Indonézie, Thajska, či Kórei, kde sa s tým neserú. ()

zilly

Tomu hovorím biznis plán! Námet prenajímať 2 minúty času na rozlúčku s tragicky zosnulými prostredníctvom záhrobného média s vrecom na hlave nie je vôbec márny. Na papieri mohla  hororstorka prekliateho pubu s desivým podnájomníkom vyzerať sľubne. Avšak relatívne originálnemu nápadu podkopáva nohy deravý scenár, ktorý nedokáže rozvíjať príbeh dostatočne zaujímavou cestou. Z neuspokojivého finále srší scenáristická bezradnosť. Nudné až otravné postavy zamurujú nedomyslený celok do suterénu zabudnutia. Okúsaný palec hore za 2 minútový reminder na niekdajšiu milfstardom Saffron Burrows. V ktorej kabele zabudli autori lakačky? V zatuchnutej pivnici splesnivela hlavne kreatíva. Po tvorivom debakli si bag na head zaslúži akurát tak režisér s neschopným duom scenáristov. ()

J.Mayen

Zbytečná a nepovedená vykrádačka australského “Mluv se mnou”. Film bez špetky vlastního nápadu a atmosféry. Nikdy se k němu nevrátim. ()

mikexcbig

toto bol tak nehorázne premrhaný potenciál... skvelé obsadenie vrámci hlavnej postavy - Freyi Allan akoby bola táto rola priamo napísaná na mieru, hrala prirodzene  a nebyť tých debilnych scenáristickýc kravin, celkom by som jej to veril. skvelý námet - bubák s vreckom na hlave čo dokáže na dve minúty na seba vziať podobu mŕtveho? ale ak prešbihnete dve minúty tak máte popiči? shut up and take my money! SPOILER koniec bez happyendu? v dnesnej dobe? waaaaat a aj tak to nejak dokázali dojebať. nulová práca s tmou je najväčším failom, ktorý tomuto filmu neodpustím. horor bez tmy... prečo je všade vždy šero, aj keď sú o polnoci v pivnici? a ten svet za stenou to mal byť  vtip?!  nervy mám. sklamanie roka v apríli. ()

HanzoBureshi

Začátek filmu mi nabídl originálně vymyšlený nápad, který mi ukázal, že by se mohlo jednat o překvapivou jednohubku. Jenomže z toho jaksi sešlo. Hlavní strašidlo je tu kladnými postavy zneužíváno, to monstrum nesmí opustit ono místo. Ano, začátek ohledně probádání onoho místa, první setkání bylo pro mě docela záživnou podívanou, kterou by jen tak člověk zažít určitě nechtěl, jenomže když byly po chvíli všechny karty vyloženy na stole a hlavní postavy tak znaly všechno, tak se to začalo celé bortit a postavy dělaly opravdu hloupé věci a několikrát si začaly i protiřečit, až mi bylo pomalu do smíchu.... ach jo. Našlo se tu pár scary momentů, ale za mě nic moc. Mé hodnocení: 4/10 ()

blondboss

Hovadina ako remeň. Už ten kraťas, ktorý bol námetom tohto snímku, nestál za veľa a toto filmové prevedenie mu šliape na päty. Jemne hororová atmosféra so síce zaujímavým námetom, ale režijne zle podkutým a čerešničku na torte tomu dalo nudné prevedenie a nezaujímavé postavy. Videl som veľké množstvo lepších hororov. 40 % ()

david141474

Při prvním pohledu se to zdálo býti zajímavý, ale finální výsledek je lepší než jsem očekával. Možná je děj slabší než by měl být, ale ten konec filmu dost pomohl. Není to happyend, jako je tomu u hororů zvykem, ale je to možná předzvěst druhého dílu, kterej bych si s chutí dal. Soundtrack pomalu nezazněl. Herci zahráli dobře. Postavy byly dosti chabý a předvídatelný. CGI bylo hnusný až hrůza. Lekačky jsou zde tak 2 nebo 3, spíše se tady jede na atmosféru a napětí. No a jak jsem tady už vypisoval konec je pořádný překvapení a taky je to otevřenej konec, takže bych si druhý díl klidně dal. 8/10 Nebylo to zase tak zlý. (Olympia - 4.3.2024) ()