V New Yorku byl zabit kubánský velvyslanec. Aby se předešlo dalším útokům teroristů na kubánsko-americké konferenci v Praze, CIA tam pošle jednoho z nejlepších federálních agentů Michaela Danea. Na letišti ho vyzvedne přítel Alex a odveze ho za šéfem evropského štábu Dickem Powellem, který předá Daneovi fotografie střelce je to Simone Rossetová, která nyní žije v Praze pod jménem Jana Mitlová. Dane ji má okamžitě odklidit.
Mitlová vlastní s přítelkyní kavárnu. Dane tam zajde, Mitlovou se mu podaří chytit a s Alexem jí píchnou uspávací injekci. V autě, kterým ji převážejí, se Jana probere, dostane se z pout a vyskočí z auta. Muži jsou při jejím pronásledování zadrženi policií, protože Alex začal střílet, a Mitlová jim uprchne. Ovšem jen pro tuto chvíli... (oficiálny text distribútora)

cinema_cz

Několik skutečně dobrých akčních momentů se ztrácí v množství scén, které často sklouzávají k samovolné parodii žánru. Ledabylý výběr českých komparsistů a jejich nekorigovaný verbální projev dokonale shazuje pracně budované napětí. 20 % (Tomáš Hoffman, Ci 01/1996, str. 63) ()

Efreeti

"Cestování" kamerou po celé Praze už bylo zmíněno snad všemi...takže já popíšu to ostatní.... Upss! Ono vlasně není žádné ostatní..jen tento filmík krásně ukazuje jak se na nás svět díval ještě v roce 95. Bylo zmíněno, že Lundgren je strašný herec a jeho výkon zde nijak nepřevyšuje výkony v předchozích "trhácích". Paradoxně zde s přehledem zastiňuje ostatní herce...a to už je spíš k pláči. 1hvězda za zábavu při odhalování dalších a dalších nesmyslů...počítám, že v každém natočeném políčku filmu se najde alespoň jeden. ()

johnsnow

Taký lepší priemer ktorý sa odohráva v Prahe. Síce po akčnej stránke to až tak nestrhne ale po tej príbehovej to bolo v dvoch bodoch prekvapivé. Aj keď hlavného záporáka som odhalil asi v polke filmu. Na tri silné * to stačí. ()

Riker

Tři hvězdy, ale jen za to, že to byl můj první "velkofilm" kde jsem se účastnil natáčení. A taky za Maruschku Detmers, na place každý slintal a nakonec jí "dostal" jeden řidič. :-))) Nezapomenu na natáčení scény kdy Dolph a Maruschka skočí do Vltavy a když vylezou z vody (bylo to v noci a mrzlo) Maruschka jde hned v županu do vyhřátého karavanu a Dolph venku sundá mokrý tričko a v klidu odejde do půli těla. :-) ()

BlueNeon81

Videné v kine počas premiérovej projekcie. Do kina ma nahnalo len to, že to bol Česko-americký akčný film, ktorý režíroval režisér prvého Ramba. Z kina som vychádzal s miernym znechutením, 34 Sk som vyhodil kvázi do vzduchu. ()

Grimaldi

Nebýt pražských lokací, bylo by to určitě o hvězdičku míň. Dolph Lundgren je sympaťák, a akci umí, ale herecky to nikdy sláva nebyla. Zrovna v tomto filmu se ale bohužel rozhodl na své herecké schopnosti zaměřit. Což se dělo na úkor akčních scén které kromě nám známého prostředí nezaujmou vůbec ničím. Mé poučení pro příště aspoň je takové, že je mnohem lepší se dívat na akčního Lundgrena v Bulharsku než jako pana herce v Praze. ()

Sindibad15

Nemám pocit že by to byl špatný film. Na rozdíl třeba od MI se tady Praha ukazuje častěji a střídají se místa. Považuji tenhle film za výborný a herci taky dobří i výsledný dabing. Představitelka Simony se mi moc líbí. :-D ()