Americký akční film vystavěný z tradičních žánrových prefabrikátů nepostrádá nic z toho, co od něj fanda očekává, zejména pak akci, přestřelky a boj muže proti muži na všechny způsoby. Hlavní postavou je vynikající bojovník Nick Gunnar, který vede skupinu mezinárodních žoldáků na nevelký ostrov v jihočínském moři. Jejich úkolem je donutit domorodce, aby prodali jisté společnosti těžební práva na obrovské nerostné bohatství, které se tu marně snažili získat už mnozí. Jsou tvrdí, precizně vycvičení, až hazardérsky odvážní, sebejistí a připravení bojovat do posledního dechu. Jenže všechno je nakonec tak trochu jinak, protože Gunnar se ostrově setká s přátelským přijetím, je ohromen jeho nádherou, kterou by těžba nerostných surovin zcela zničila a navíc se zakouká do jedné z místních krasavic a skamarádí s jejím malým synkem. A tak se nakonec parta žoldáků postaví na stranu domorodců aby hájila jejich zájmy. (oficiálny text distribútora)

Zodiak455

Podprůměrný akční film který je vhodný na odreagování ve stylu vymlácení tisícovky nepřátel.Bylo tam pár dobrých hlášek například na vojáka kterého zabil výstřel z bazuky:Nemáš mířit na lidi! ()

danny_21

Dolphík a jeho volný pád, tady skončil skoro až držkou o beton, zabrzdilo to jen to akčnejší zakončení. Jinak to balancuje mezi béčkem a céčkem jak, scénáristický klišoidní, s rádoby mystickýma blábolama, žoldákem Gunnarem, který dojde prozření pri čumendě na domorodku a taky při tom když si stařešina kmene usekne hnátu a rambovsky ji připálí v plápolajícím ohništi. A ta bazuka ... 25 % ()

Radek_War_09 odpad!

U akčních filmů takového ražení jako je Universální voják ,Johnny Mnemonic,Rudý škorpion a jiné jsem nikdy nehledal nějaké Oskarové herecké výkony. Spíš se člověk zaměří na akci a užívá si dobře udělané scény. Ať už jde o scény bojové nebo akční. Ale co předvedl Dolph Lundgren v zde nemá obdoby. Dvě třetiny akčních scén se tam motá jak feťák na dojezdu. A když už náhodou skoro neupadne nebo neublíží sám sobě spíše než svému sokovi zakončí to hláškou za kterou by si mě raději nafackovat. O dalších rádoby hercích v čele s Donem Harvey nemá cenu se ani zmiňovat. ()

Likan7

Celkem zábavná a neobvykle brutální finální přestřelka a absolutně nesourodých a nesnesitelných 60 minut před tím. Céčko, kterému se i tehdy museli lidi smát, jak pitomý je. ()

Nix

Kupodivu zábavný béčko, které sice nepřekypuje akcí, ale udrží svým příběhem. Akce dojde ke konci ale je skvělá, týmy proti sobě mají skvělé herecké zastoupení zvláště Trevor tu zahrál skvěle. Já se kupodivu fakt bavil a vůbec mi ani nevadili zmatky v příběhu. Dobrý Lundgren. ()

PRobin

Nakonec se žádná sláva nekonala. Je vidět, že džungle více prospěla Arnoldovi, který tam postupně ztrácel členy svého týmu. Tudíž nepochopím, proč se Švédova hudba tolik podobá hudbě z Predátora. Když o nějaké "akci" zde nemůže padnout ani slovo. Lungren je toporný a sledovat jeho pokusy o kop s otočkou je zoufalé/zábavné. Záleží, jestli celý film o záchraně ostrůvku a vesničanů berete jako akční film nebo ironickou poctu ekoteroristům. Já si bohužel představoval tu akci. ()

Bigfuckman

Opět tu máme pěkný překlad filmu z emeričky. Dolfimu moc pozitivní role nejdou a stejně tak jsou na tom i jeho dialogy. Domněnka místo mozku sval se zde 200% potvrzuje nejen na Dolfim, ale i na zbytku tzv. SpecOps commanda smrti :) První polovina filmu je vysloveně nudná a doporučil bych jí sledovat maximálně v PIP na obrazovce (samozřejmě v tom menším obraze), protože když jí neuvidíte stejně o nic nepřijdete. Druhá polovina nabírá na "rambo" akci a na opravdu dementním ději. Chování komanda, které se z podivných důvodů separuje je opravdu výkon hodný posluchačů fofr školy. Nadále jsem nepochopil proč vlastně chtěli ostrov zabrat. Každej omýlal jinej důvod. Jeden chtěl neexistující "neferitti" kámen, druhej by rád sbíral hovna z ptáků (ano nedělám si prdel) a třetí zas hledal minerály tam kde nebyli. Prostě blbost obřích rozměrů. ()

Guran

Dolph Lundgren ani nemusí být špičkový herec, aby zahrál role, co se podobají Johnu Rambovi. Nejlepší výkon ve filmu podal Trevor Goddard, který hajzly prostě zahrát umí. Teď k filmu samotnému. Hereckému obsazení bych vyjmul jedinou osobu - BD Wonga, který si zahrál Po. Jeho role mi přišla nesympatická, hloupá a navíc místy i zbytečná. Příběh je na začátku moc rychlý. Po krátkých titulcích jde děj přímo k hlavnímu hrdinovi a rychle k věci. Nastává úsek, jako v Rambovi II. Hlavní hrdina dostane nabídku na misi, chvilku to bude zvažovat, ale pak to vezme a jde na věc. Příběh ale stejně není špatný, jak se u tohohle typu filmu zdá a jak už je to zvykem, finální bitka mezi hlavním hajzlem a hrdinou zakončí příběh s vítězstvím klaďase. Nuže verdikt? Pár úseků ve filmu bych klidně vystřihl, ale jiné mě překvapili, jako scéna, kdy naši hrdinové pijou ty vejce. Takže dávám 7/10, protože není to zas tak špatný, ale ani nejlepší. ()

horor2

Klasika, která patří mezi ty filmy, kde byl Dolph Lundgren ještě pořád parádní. Nikdy nezapomenu na srabskou bitku mezi ním a hlavním záporákem Trevorem Goddardim, který určí svoje pravidla tak, že Dolph nemůže zaútočit, jinak by zemřeli jeho lidé. Ale potom krásná finálová bitka v jeskyni. Ano, je to nereálné, ale to mě vůbec nezajímá, protože to prostě žeru :-P :-) ()

Kokutek

Poctivý devadesátky. Baletní a akrobatický souboje, chlapi lítaj z voken nebo prorážej dřevěný stěny, klaďák kladnej jak Robert Rosenberg v pornu, vždy dosáhne cíle. ()

DonBraso

Nemůžu si pomoct,ale když to teďka opět zahlídnul v bedně,tak je to pořád starý dobrý béčko jak bylo kdysi.Lundgren poctivá práce,starý dabing z Intersonicu stále v kurzu a Catherine Bell,která v mladších letech dokázala hejbnout poctivým svalem.Jediná nevýhoda byla,že se střed filmu se táhne jak sýr.Akční pasáže naskočí na samotný konec plnou kadencí,což pak právě rezonuje s tím zbytkem.Jinak pěkná lokace,příběh o trusu,sem tam hláškující spoluvojáci a na straně dobra Nick Gunnar.Prostě nemůžeš chtít víc. ()

walkingdead

Obsazení tomu dávalo potenciál na kultovní béčko, ale je to bohužel jen průměrné béčko. Tiny Lister a Trevor Goddard jsou dokonalí, od Dolpha je to jen rutina. Český název zaslouží 8 hvězd, kdyby takhle kreativní byli zaměstnanci Oddělení pro tvorbu českých názvů zahraničních filmů u všech Lundgrenových kousků, bylo by to fajn. Pětiboj se mohl jmenovat Švéd z NDR, Střelec by byl Švéd v Praze a třeba Pohyblivý terč mohl mít úplně geniální název Švéd 2 nebo dokonce Švéd se vrací. Ve videopůjčovně by si to určitě půjčilo víc lidí, protože by bylo každému jasné, že v tom hraje ten Švéd, co hrál Švéda ve Švédovi a proslavil se hlavně filmem Rocky vs. Švéd ze SSSR. ()