Jamie Foxx - tajemství úspěchu

Ben Sempey

Scenár:

Ben Sempey

Jamie Foxx (a.z.)

Od třídního komika po nositele Oscara... Komplexní pohled na život a kariéru hereckého veterána Jamieho Foxxe. Od začátků v komediích až po vítězství a nominace na Oscara je Foxxova kariéra jedním velkým úspěchem. Spolupráce s největšími jmény filmového a hudebního průmyslu Foxxe povznesla na úroveň, které dosáhne jen málokterý bavič. Vydejte se s námi zjistit, co stojí za talentem, který se objeví jednou za generaci. (Česká televize)

Likan7

Nepříliš povedený dokument (spíš medailonek) o Foxxově kariéře. Otázka je, jestli je vůbec dobrý dělat takové filmy o každém známějším jménu. Foxx zrovna není tak zajímavý, aby se tím vyplnilo 45 minut. ()

castor

Dětství prožil v adoptivní rodině (respektive u nevlastních prarodičů), horší ovšem bylo, že celé dospívání čelil přetrvávajícímu rasismu texaského maloměsta. Ve škole projevoval komediální talent, našel se zejména v hudbě, skládal a hrál na piano. Uspěl i jako stand-up komik, nakonec zakotvil mezi velkými jmény (Jim Carrey, Keenen Ivory Wayans). Brzy začal dostávat příležitosti u filmu, ta největší přišla poměrně záhy – u Olivera Stonea v dramatu Vítězové a poražení. Jeho kariérní vrchol nastal v roce 2004, snílek a taxikář v Collateralu a samozřejmě coby Ray Charles, geniální hudebník, u kterého s režisérem Hackfordem vysekli krátkou kapitolu jeho pestrého života. Výkon mu vynesl nejen herecké ceny, ale i spolupráci s velkými hudebními jmény. Jenže to je asi tak celé… celkově je to takové odfláknuté, respektive z dokumentu jsem měl místy pocit, že jeho tvůrci nemají co vyprávět. Spike Lee dostane prostor, Quentin Tarantino ještě větší. Zdlouhavě mele o Djangovi a o násilí (právě podle Leeho snímek uráží jeho předky), dohaduje se s reportérem, ale dokument má být o Foxxovi. Poskládané z (mdlých a nekonkrétních) rozhovorů, filmové ukázky chybí. ()

subic

Má Oscara i Grammy, kdo to má? Hvězda televizních devadesátek a filmových nultých let. Jako Ray byl skvělý a mně se líbil v Miami Vice. Jenže od Tarantinova Nespoutaného Djanga je to už přes 10 let a od té doby hrál v čem zajímavém? ()