Desítky let trvající popularita a stále na špičce. Nehasnoucí hvězda české populární hudby Helena Vondráčková vyprodává koncertní sály a za svými fanoušky vyjíždí i do zahraničí. Kamera České televize ji doprovázela nejen na vystoupení a do zákulisí, ale i během chvil odpočinku. Cílem dokumentu bylo představit Helenu nejen jako hudební legendu, ale i jako ženu, která se za touto legendou skrývá. Režisér Ivo Macharáček natáčel mimo jiné v pražské Lucerně, na hradě Karlštejně, v bydlišti Heleny Vondráčkové v Řitce u Prahy či v polských Sopotech. (Česká televize)

ostravak30

Tolik toho zase o Heleně Vondráčkové nevím, aby mě nepřekvapilo, že třeba pobývá stejné, ne-li větší, slávy v Polsku jako Karel Gott v Německu. Slavná zpěvačka opravdu povyprávěla vše od počátků její kariéry až do dnešních dnů. A ožehavých témat, jak těch týkajících se socialismu, tak problémů s rodinou při výběru manžela. Pravda, v tom druhém případě pouze okrajově. Navíc Helena mluvila výhradně o svém bratru, ale jaký vztah mají s Lucií Vondráčkovou, tomu se vyhnula zcela. Stejně se obešlo téma neshod s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem. A to je určitě škoda, protože český fanoušek by možná zrovna v tomto případě rád viděl do toho, co se mezi nimi přesně stalo. Jinak je ale film protkán jejími oblíbenými místy a samozřejmě hudbou. A jak si lze všimnout, ani vztah s jejím manželem není úplně ideální, což sama legenda české pop music naznačí. Helena Vondráčková mluvila i o svém tzv. comebacku a moc nechápala, co tím média myslely. Pravda je, že mám spíš pocit, jako by právě v posledních letech zažívala postupný návrat mezi elitu, protože jednu dobu byla ohromně nepopulární jak třeba vůči anketě Český slavík, tak i veřejnosti a mezi zpěváky. Tento dokument tak může být brán jako definitivní tečkou za tím skutečným comebackem, který trval dost let. ()

DonBraso

Jako kvalitní dokumenty z Netflixu jsem nečekal, přesto to vlastně i šlo. Plno archivních kousků, který byly fakt super, jednou i režisérský um, když jedna písnička byla sestříhaná z koncertů a estrád.Trochu toho Polska,kde aspoň je vidět, že lidi se rádi baví a televize to podporuje.U nás se na tohle sere nebo něco vypadne ze Šlágru za šláger ceny.Trochu se nakouslo vztah s bratrem,ale nejsou zde nějaký větší nuance se v tom hrabat.Je to spíše takový sumář o Vondráčkový,kde jsem nevěděl, že i moderovala německy.Žádný velký tabu zde nehledejte,je to spíše takový dobrý obraz této dámy, stále aktivní zpěvačky,kde znám tak čtyři songy.Hlas má pěkný to bez debat.65% ()

sportovec

Dobře, místy i nápaditě sestříhaný přehledový dokument, který Vondráčkovou prezentuje takovou, jaká je. Že lidské momenty v případě jejich zvláštní lidské citlivosti nejsou akcentovány, je pochopitelné; to lidské ubíhajícím časem přirozeně uvadá. Vytýkání Alexandrovců nepostrádá momenty trapnosti, na kterou má každý právo. Na faktu, že je to klasika světového sborového zpěvu, to nemění nic; podobně je tomu i v případě baletu. Podobně jako Kubišová nebo Pilarová či Urbánková (ještě mě napadá Simonová nebo Rottrová) je i Vondráčková jednou z našich vůbec nejlepších zpěvaček lehkého žánru. Prostě je taková jaká je. ()

NinadeL

Přehledový dokument. Není to nic zásadního, žádný velký kino dokument, ale formát, ve kterém Helena Vondráčková vzpomíná, glosuje a pracuje. A je vždycky lepší, když sami umělci komentují svoji kariéru, než když to ČT seká bez ladu a skladu jako Baťa cvičky. Vondráčková působí jakoby sama vybrala kapitoly a témata ze svého života, o kterých se bude hovořit, ačkoli dokument má svého vlastního scénáristu, což je jedině logické. Nějaké absolutně objektivní zhodnocení může přijít až mnoho let po její smrti s dostatečným odstupem. Ne teď, dokud její kariéra pokračuje. ()

Cesty timem

Kdysi jsem měl Helenu hodně rád, když zpívala s Jirkou Kornem. Nebudu zde psát proč už méně, když napsali již jiní. Ale staré její hity mám rád stále a to také díky tvůrcům - skladatelům a textařům (hlavně p. Borovcovi). No je to moje mládí a z dokumentu, ke kterému mám také výhrady, co napsali jiní, jsem si vzal to, co mám rád, archivní záběry, nějaké informace, vzpomínky... Takže zaokrouhlím ze dvou na tři * a asi jednou stačilo, uvidíme... ()