V roku 1890 žili na malom ostrovčeku v Južnej Amerike dvaja misionári, otec Pedro de Leon (Bud Spencer) a otec G. (Terence Hill). Ich misionárska činnosť sa však trochu vymykala bežným postupom, čo malo za následok, že na nich chodili biskupovi pravidelné sťažnosti. Otec Pedro a otec G. sa práve chystajú na cestu loďou, počas ktorej chcú predať papagáje a vrecia plné korenia a za získané peniaze priviezť svojim ovečkám všetko, čo potrebujú. Keď dorazia do cieľa svojej cesty, chcú predať náklad korenia, zistia však, že bezohľadný guvernér, markíz Gonzaga (Robert Loggia), svojvoľne znížil cenu korenia, a to tak, že miestni obyvatelia budú ešte chudobnejší, než sú teraz. Obaja bratia ošetrujú chorých a kážu o tom, že lakomcov a tých, ktorí sa snažia obohatiť na úkor iných, čaká peklo. To sa však Gonzagovi nepáči, a preto pošle svojich mužov spáliť loď, na ktorej obaja misionári priplávali. Tí sú nútení zaobstarať si inú, nemajú však peniaze. Otec G. nepozorovane vezme prsteň z biskupovho prsta a založí ho. Zdesený otec Pedro chce prsteň čo najskôr vyplatiť a vrátiť jeho právoplatnému majiteľovi. Bratia teda vymyslia ďalší neortodoxný spôsob, ako sa dostať k peniazom: vyzlečú si svoje mníšske odevy a zavítajú do miestnej herne... (TV Markíza)

otík

Tohle je sice ne až tak známá, ale skutečně klasická hillovsko-spencerovská komedie, hodně mlátiček, vtipu a tradičně nesmyslný příběh. V tomto filmu se však, na rozdíl od jim podobných, podařilo skloubit vtip, bitky, kameru i střih do velmi dobře promazaného stroje. Nejsou tu žádné dlouhé nudné prostoje, není zde čas na nudu, Spencer nepůsobí tak často znechuceným dojmem a jeho výkon je až překvapivě aktivní, což v mnoha filmech není. Jeden z nejlepších filmů mé oblíbené dvojice. ()

vesper001

Více svěžího konverzačního humoru, méně rvaček a trefná (ale nikoli bezmyšlenkovitě nenávistná) kritika katolické církve. Jeden z nejlepších počinů spaghetti-dua Hill-Spencer. Díky Bohu za něj i za ně. :) ()

andrii

Holoubci míru, jako z cukřenky. Holoubci boží. Ti vám opepří mysl na míru, osolí "oltář" tak, že nebude stačit pár kapek svěcené vody. ()

lykan9

Abych řekl pravdu, tak Dva misionáři je jediný budyhill film, které jsem ještě do nedávna neznal. O to zábavnější se mi zdál, protože jsem ho viděl poprvné. Příběhově je tento film sice trochu slabší, ale opět se jedná o úžasnou nestárnoucí komedii. Co se týče těhle dvou, tak ti mě nemůžou zklamat. ()

JohnSmith

Průměrná fackovačka pánů Spencera a Hilla. Dávám menší hodnocení, jelikož mě nechytlo prostředí, kde se film odehrává, ani příběh samotný. ()

SG-1

"Svatá Marie, matko boží, zbav mě toho pokušení, abych ti ho poslal dřív, než přijde jeho chvíle." -otec Pedro- ()

Han22

Tohle jsem asi nikdy neviděl, nebo minimálně ne celý, protože Spencera s Hillem v kněžském bych si pamatoval. A co jde? Dvojice kněží se na konci 19. století starají o ostrůvek domorodců, přičemž místo aby řešili zda jsou pokřtění nebo uctívají správného Boha, raději jim shání zásoby a starají se o jejich přežití. Což je staví nejen proti zbytku církve, ale i proti bohatému vydřiduchovi, který ovládá půlku pobřeží. Kouká se na to příjemně, není to sice žádná klasika, ale pohodově plynoucí dobrodružství s moc pěknou výpravou a špetkou té sociální a církevní kritiky. ()

Paity

Kdo má rád bitky téhle slavné dvojice, nepřijde si až tak moc na své jak si myslí. Rozhodně vznikly už jiné filmy, ve kterých se tihle dva ohání lépe. ()

TostTom

Další a již desátý společný film dvojice Spencer a Hill a opět skvělý a vydařený. Tentokráte zasazený do 19. století a již zmíněná dvojice zde hraje dva misionáře, z kterých pouze jeden je pravým křesťanem.  V průběhu filmu se jim podaří zachránit pár otroků a založit vlastní mírumilovnou kolonii ve stromech. ()

Heavyman

Rozhodně zábavný film, ale není to ono. Dobrý hlášky a bitky, ale nějak mi to nesedělo. Bud a Terence se zastávají slabších v 80% svych filmů, ale tady toho bylo moc. Mám je nejraději jako ruce ďábla, nebo výtečníky a podvodníky co jdou po prachách a bugginách. ()

Hopkins

Souhlasím s těmi co tady píšou že tenhle film byl na půl plynu. Jsem velkým fandou těchto dvou herců ale tohle mě moc nenadchlo. Určitě pokud to náhodou poběží v telce a nebude nic jiného na to mrknu ale sám od sebe jen tak už ne. 3/5 ()

Likan7

Dvojka Spencer - Hill a náboženství se mi moc nezdálo před začátkem filmu, a nelíbí se mi ani po jeho skončení. Pánové jakoby se nemohli utrhnout z řetězů, jak jsme u nich zvyklý. Nějaká ta fackovaná přijde, ale není ani zdaleka tak zábavná, jako to uměli. ()