Reklama

Reklama

Dvaja misionári

  • Česko Dva misionáři (viac)

Obsahy(1)

V roku 1890 žili na malom ostrovčeku v Južnej Amerike dvaja misionári, otec Pedro de Leon (Bud Spencer) a otec G. (Terence Hill). Ich misionárska činnosť sa však trochu vymykala bežným postupom, čo malo za následok, že na nich chodili biskupovi pravidelné sťažnosti. Otec Pedro a otec G. sa práve chystajú na cestu loďou, počas ktorej chcú predať papagáje a vrecia plné korenia a za získané peniaze priviezť svojim ovečkám všetko, čo potrebujú. Keď dorazia do cieľa svojej cesty, chcú predať náklad korenia, zistia však, že bezohľadný guvernér, markíz Gonzaga (Robert Loggia), svojvoľne znížil cenu korenia, a to tak, že miestni obyvatelia budú ešte chudobnejší, než sú teraz. Obaja bratia ošetrujú chorých a kážu o tom, že lakomcov a tých, ktorí sa snažia obohatiť na úkor iných, čaká peklo. To sa však Gonzagovi nepáči, a preto pošle svojich mužov spáliť loď, na ktorej obaja misionári priplávali. Tí sú nútení zaobstarať si inú, nemajú však peniaze. Otec G. nepozorovane vezme prsteň z biskupovho prsta a založí ho. Zdesený otec Pedro chce prsteň čo najskôr vyplatiť a vrátiť jeho právoplatnému majiteľovi. Bratia teda vymyslia ďalší neortodoxný spôsob, ako sa dostať k peniazom: vyzlečú si svoje mníšske odevy a zavítajú do miestnej herne... (TV Markíza)

(viac)

Recenzie (55)

Lacike 

všetky recenzie užívateľa

Jeden z tych filmov dvojky Spencer/Hill, ktory ma aj sice jednoduchy ale zaujimavy dej. Ako dvaja dobrosrdecni misionari chrania svoje bezbranne ovecky pred chamtivym guvernerom, ktoremu ide len o peniaze a miestnych len vykoristuje. Lenze nasa dvojka ma nielen velke srdce ale aj velmi tvrde päste s ktorymi to guvernerovym poskokom poriadne natrie. Bitiek je tentoraz pomenej ale v prvej tretine filmu sa v tomto ohlade dockame predcasneho vrcholu v podobe neskutocne velkolepej megabitky. Az ma mrzelo, ze si tak skvelu bitku neschovali na zaver, ktory je zase dost narychlo odflaknuty. To najlepsie ma byt vzdy az na zaver. Takisto tempo obcas drhne. Soundtrack je tentoraz len priemerne chytlavy a nehrozi ze by som ho tyzden nedostal z hlavy. Ale vdaka zaujimavemu pribehu v ktorom maju Spencer a Hill aj co hrat a pohodovej atmosfere tento film stale radim k tym lepsim s touto dvojicou. Naviac kopnutie si do nekalych praktik cirkvi vzdy potesi. 7/10. ()

JohnnyD 

všetky recenzie užívateľa

Bud Spencer a Terence Hill - krásne spomienky. Odstupom času ich filmy už nie sú také pecky, ale stále (s malou dávkou sentimentu) nadpriemerné akčné komédie. Najlepšie obdobie talianskej komédie (a možno aj európskej). Tento film trpí rovnakými nedostatkami ako väčšina filmov BS&TH - miestami nedostatok deju, klišé, neoriginalita ... Ale je to tak skvelo nakrútené, že sa musíte zabaviť. Bud a jeho slávne päste a Terence a jeho slávne modré oči, svieži humor, svižná akcia ... otcovia buddy movies vo svojej najlepšej forme. Ak sa k tomu ešte prirátajú krásne spomienky, je to veľmi dobrých 60%. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všetky recenzie užívateľa

"Jednoho dne je naženu pod vodopád a tam je všechny pokřtím." Dle duchovních manažérů by církev měla být pánem, čemuž rozumím, ale pěsti otců Pedra a G to evidentně nechápou. A já jsem rád, protože mám rád jejich bitky, i když tentokrát nevyhrávají tak často, jak by si jejich filmografie zasloužila. Škoda, ale přesto mě bavila žába v baretu, snaha pokřtít šamana, mlácení razítkem, ukázka nastavení nesprávné druhé tváře, odpalování padouchů houpací sítí či snaha dvou legendárních jedlíků držet půst. A taky mi byla sympatická snaha ukázat církevní elitu jako zmetky, kteří káží vodu a přitom chlastají s mafiány drahá vína. Proto všem srdečně přeju narkózu od otce Pedra. ()

Malarkey 

všetky recenzie užívateľa

Vlastně totální klasickej Bud Spencer a Terence Hill. Hrají pro změnu misionáře, ale přitom to jsou trošičku syčáci, co mají rádi penízky. Všechno dobrý, jenom mě tu překvapila ekologická tématika a místy až umělecká kamera. Kdyby nebylo standardního dabingu, asi by to bylo slabší. V pozadí jde po ulici Bud s Terencem a povídají si. Už to je pro fanoušky téhle dvojky pohlazení po duši. Nicméně v popředí sedí plešatej černoušek a kouká na desátou hodinu. Mysleli si, že tím otevřou nějaká témata? V 70. letech? ()

D.Moore 

všetky recenzie užívateľa

Pohodová záležitost, místy zajímavě odlišná od obvyklých snímků pánů Spencera a Hilla. Líbilo se mi odhalování minulosti otce G., ošetřování nemocných, samozřejmě i klasické bitky, které se tentokrát (s výjimkou zrychlených záběrů v té závěrečné) obešly i bez nadbytečných gagů. Myslím, že také příběh Dvou misionářů je solidní, ačkoliv nepřináší nic vyloženě nového či překvapivého. Italská ztřeštěnost tentokrát ustoupila o něco klidnější atmosféře a je to dobře. Vtipný je film i tak (otec Pedro a jeho narkóza později využitá při průběžném uspávání padouchů). ()

Galéria (28)

Zaujímavosti (2)

  • Natáčelo se v Kolumbii. (Jorge87)

Reklama

Reklama