Pravidla zločinu

všetky plagáty

Zločiny obvykle fungují podle určitých pravidel. Odhalit pachatele téhle skandální loupeže si ale od detektivů žádá velkou dávku kreativity. (Netflix)

bararich8

Zase jednou parádní záležitost od Netflixu. Je to téměř perfektní mix akce, tempa, exotičnosti, neznámých tváří, hudby a prostředí. Pěkně to šlape, napínavé je to do sytosti, postavy si jde určitě oblíbit. Pokud bude pokračování, dám si ho s chutí. Díky za tohle. 4* ()

bearmeedek

Málem mě to minulo. Ten název a ještě k tomu Brazílie. Tak tady předvedli Brazilci, že umí! Kriminálka, kde se jednotka agentů snaží dopadnout špičkový gang lupičů. První díl byl, jak bývá dobrým zvykem, seznamování s osobami a prostředím. Zabírat to začalo pořádně v dalších dílech. Nechybí sondy do jednotlivých postav a akce jsou místy až lahůdky. Zároveň je to o tom, jak v zaostalé zemi začínají kriminalisté pomalu vnímat význam použití DNA. To je ostatně i v originálním názvu. ()

E.T.

Poměrně dobře odvedené dílo. Na Brazílii. Zápletka přiměřeně komplikovaná, ale uvěřitelná. Přestřelky a honičky přehledné a zdařilé. Nečouhá tomu z bot nízký rozpočet. Je to tak akorát. Trochu jsem měl problém se vyznat v postavách, casting mohl být nápaditější. Jediná ženská postava byla dobře odvedená, jen jsem ji moc nevěřil to extrémní zažrání do práce, které bylo hlavním tématem postavy. Maeve Jinkings mi navíc neustále připadala jako genetický experiment, při kterém vědci zkombinovali dvě slavné herečky - S. Sarandon a S. Weaver a trochu to okořenili jihoamerickou opáleností.  Záporák je problém. Křesťanský konvertita? Mno, tím si tvůrci moc nepomohli. Výsledkem je taková nejednoznačná postava, které to celé moc nevěříte. Jeho přezdívka Bezcitnej hodně pokulhává. Ani ti ostatní gangsta nejsou nic moc. Má to být výchovné? Ale to přeci na katarzi nepřidá. Ale nebojte, jsou tam ještě další hajzlové. Jeden díl, který má být patrně takovou ukázkovou prací federálního policisty, raději do hodnocení vůbec nezarhnuji, protože tím to produkce značně podělala. Vůbec to neposouvá děj a napětí je tam pomálu. Ale je tam zase několik těch příjemných momentů, vycházejících z nějaké místní rutiny, které dávají na srozuměnou, že se tvůrci opravdu snažili vytvořit něco solidního. Hlavní postava je výborně zahraná a skvěle napsaná. Je to tak na 65%, ale 10% přidávám jako bonus, že jde o brazilskou produkci. Celkem 75% ()

Vavča

Brazilsko-paraguyské pomezí nabízí zločincům netušené možnosti vydělávat. Zejména, když místní policie se teprve učí, jak využívat laboratorní metody a identifikaci pomocí DNA. Sympatické obsazení, zápletka nabízí prokreslené charaktery, přímočarý příběh o bankovních lupičích, kteří tvoří pouze "pomocnou složku" obřího organizovaného zločinu dovede ukazovat místní komplikované poměry. Není to žádná selanka, korupce  a nekompetence v nejvyšších pozicích. Zločin má prostě pořád navrch v prostředí, kde si chudoba a smrt podávají denně ruce. Navzdory akčním scénám nečekejte od seriálu bezmyšlenkovité přestřelky a akci, na akci. Naopak seriál se poctivě snaží ukazovat mravenčí práci vyšetřování a realitu, která brzdí vítězství spravedlnosti. Seriál je to však napínavý a návykový, více lokální produkce soudruzi. Rozhodně jsem zvědav, zda dorazí druhá řada. Můj nejoblíbenější charakter je rozhodně agent Moreira (Guilherme Silva). ()