Dokud nás smrt nerozdělí: Söring vs. Haysom

• Nemecko Der Fall Jens Söring – Tödliche Leidenschaft (viac)
všetky plagáty
Nemecko, 2023, 3 h 13 min (Minutáž: 44–52 min)

Zabil Jens Soering v roce 1985 rodiče své přítelkyně, nebo je zavraždila ona? Dokumentární seriál o případu, který dodnes nedá kriminalistům spát. (Netflix)

YumiOkami

geniální pár plánuje vraždu. tyjo, to je skvělej námět na seriál! jo počkat. myslím, že už se něco takovýho objevilo ve třetí sérii you. nevermind.〰 i'm a sucker for dramatický soudní líčení. fakt potřebuju vidět seriál o právníkovi, kterej dokáže poslat 20 letou holku do vězení na doživotí. jakože, zasloužila si to, ale oni můžou bejt tak brutální ty právníci 💀 prostě true crime dokument o psycho párečku, kterej na sebe házel vinu a nakonec se ukázalo, že nejspíš ten čin spáchali oba. a teď jsou oba na svobodě. ()

Warhorr

Vypadá to, že Netflix si nechává ty nejlepší true crime až na konec roku. Na první pohled to vypadá jednoduše, avšak ve finále se jedná o hodně zapeklitý případ. Nejdříve se zdá, že to udělal Jens a všechno k tomu vede. Jenže potom se to totálně obrátí naruby a už to jede. Posléze to vypadá zase na Elizabeth. Aby toho nebylo málo, mohl to být nakonec někdo úplně jiný ? Nebo to udělali oba dva ? Pff, člověk neví, kde mu hlava stojí. A musím tady ocenit záběry ze soudní síně, kterých tu máme neobvykle požehnaně. Jediná škoda je, že po letech se k tomu nevyjadřuje i Elizabeth. ()

TemnyRytir

Jeden z nejlepších true crime dokumentů, co jsem v poslední době viděl. SPOILER: Jsem přesvědčenej, že to udělali oba. A že v Německu Soeringa oslavujou, to je teda síla. Ale co se divím, stačí se podívat na adidas Kajínka. ()

SONYAGENT

Za mě vítězný počin letošního roku. Epos o lásce a odvaze. O dvou spřízněných duších a nejspíš neinspirativnější příběh od dob Viléma Tella. Návod jak být jiný než vetšina, jak si prošlapat vlastní cestu tam kde je les. Těším se na pokračování :-3 ()

LyonGaultier

Rozhodně dle předložených důkazů vyplívá, že na místě činu byli oba. V Německu je Soering skoro národní hrdina, to je minimálně zvláštní a zvrácené. ()