Death's Game

• Južná Kórea 이재, 곧 죽습니다 (viac)
Južná Kórea, (2023–2024), 6 h 53 min (Minutáž: 38–64 min)

Je věčně nezaměstnaný, jeho bývalá přítelkyně se odstěhovala a právě přišel o všechny své životní úspory. Yi-jae Choi (In-guk Seo), zatížený společenským tlakem, se rozhodne vzít si život. Uražena jeho lehkovážným přístupem ke smrti ho přichází Smrt sama potrestat svou hrou – musí znovu a znovu prožívat smrt prostřednictvím 13 dalších životů. Pokud se mu však podaří najít způsob, jak přežít blížící se smrt těchto životů, dostane možnost prožít jejich život. Jeho život se nepovedl, ale co životy ostatních? (mikki089)

EvilPhoEniX

Korejský Masterpiece alá všechny filmové korejské trumfy narvané do 8 hodinového seriálu. Hlavní hrdina během jednoho dne příjde absolutně o vše ( o vysněnou práci, o přítelkyni, je vyhozen z bytu a ještě příjde o všechny peníze kvůli špatné investici, takže je psychicky na dně tak moc, že se rozhodne skočit z paneláku), jenže v očistci se setkává se smrtkou a ta mu udělí trest za to, že k ní přišel dříve, než ona k němu. Za trest bude prožívat Smrt prostřednictvím dalších 13 životů pomocí reinkarnace, kde získá vědomosti i schopnosti daného člověka a většinou jde o někoho, komu jde zrovna o kejhák. Excelentní originální námět, který okamžitě diváka vtáhne a díky působivému scénaři se je opravdu na co těšit. V každém díle hlavní hrdina prožívá většinou i 2 různé postavy, takže o zábavu je postaráno. Líbilo se mi, že každá nová role je lepší než ta předešlá a nádherně je vše hezky propletené. Máme tu gangstery, sériové vrahy, školní šikanu, policistu, vězně a spousta dalšího. Je to narvané slušnými zvraty, parádními hereckými výkony, skvělou akcí a výborným tempem. Došlo i na emociální drama a romantiku, tu prostě divák dostane neskutečnou nálož žánrů, že zůstane uspokojen úplně každý. Celé je to i velmi k zamyšlení a bavily mě všechny ty pravidla Smrti. Trochu mě zklamal samotný závěr, který nepřinese žádné akční hody, ale nese se čistě v žánru drama a to mě úplně neuspokojilo, ale všechno předtím patří k tomu nejlepšímu, co jsem letos viděl. Must See záležitost pro všechny!! 9/10. ()

vinducha

Jako na houpačce . Občas pekelná jízda a gorefest , občas cukrárna jako prase. Humoru je tam sice pomálu , ale i tak hodně zajímavá a poutavá věc. Jedině ten hlavní hrdina , to byl ukňouránek na pěst. A jeho milá zase frigidní čubice , které bych nějakou zamilovanost nevěřil ani s orazítkovaným ověřením od notáře. ()

gumolit

Po prvej polovici som vedel, že to bude jeden z najlepších seriálov, aký som videl. Po druhej polovici vedel, že som sa fakt nemýlil.  Prečo? Jeho kvality sú jasné od scenára po herectvo a réžiu. Ani nehovrím koľko žánrov je tam pospájaných dokopy od fantasy, thrilleru, krimi, akcie . trochu aj hororu ale hlavne sa jedná o skvelú drámu.  Drámu, ktorá sa musí dotknúť srdca, môžem opísať ten zážitok, a vôbec mi nevadilo že scény boli asi najviac emotívne než som poslednú dobu videl a slzička sem tam vyjde.  Som veľmi nadšený zo sledovania všetkých 8 epizód , Nikdy sa to nedá predvídať, dokonca ani jedna epizóda , každá epizóda má svoj jedinečný nádych, Bola to životná lekcia, ktorá vás prinúti veľa premýšľať  o veciach vo vašom živote. Je to určite seriál ktorý vás musí dostať, pozrite si ho a sami uvidíte, akí sú ľudia vzdorovití a podobní zároveň. Stálo to za to! ()

Shredder

Konecne po dlhych rokoch nieco, comu mozem s cistym svedomim dat 5*. Uzasna zmes akcie, emocii, napatia, strachu a na zaver aj slz. Vsetko zabalene do putaveho vizualu a tempa, ktore odsypa. Byung-Hoon dokazal majstrovsky zmixovat do kopy to najlepsie z Korejskych thrillerov a dram a dodat tomu celemu hlbku, ktora v istych momentoch nuti cloveka sa zamysliet. Povinna jazda pre vsetkych milovnikov korejskej filmografie. ()

Lenka.Vilka

Musím přiznat, že mě zaujal trailer, ale že budu až tak ráda, že se na to můžu podívat...no, to jsem nečekala. Hlavně v druhé polovině. Celá ta mozaika, která se postupně skládá, prostě bolí, ale zároveň se jedná o naprostou spokojenost a skvělý zážitek. Geniálně napsané, skvěle zahrané a celé to bylo jednoznačně top materiál. Death's Game mi bylo hned od začátku něčím hodně speciální, ale až ty poslední díly ukázaly, že slova dokonalý a geniální, jsou pro popis málo. Po prvních loňských čtyřech dílech jsem se odvážila dát Death's Game do své topky. A musím říct, že toho nelituju. Teď bych možná dala o trochu vyš... ()