Death's Game

Wonsik Lee (komiks)

Scenár:

Ha Byung-Hoon

Lenka.Vilka

Ty o smrti nerozhoduješ. To je její práce. Potom se může stát, že se urazí. Když ty přijdeš dřív za ní, než ona za tebou. A zahraje si s tebou hru. Takže jo. Začátek je dost drsnej. Jestli cejtíte, že skoro všechno vořete, úvodní depresivní patnáctiminutovka bude i tak pohoda. Pro ostatní spíš drsná. Takže jo, pointa "hry" je fajn. Snad bude fajn i zbytek. Ale dá se vyhrát? Přeci jen...možností je dvanáct. A jelikož "demoverze pekla" proběhne už tady, motivace jsou silné...a líbí se mi ta jedna zmíněná věc, díky který s tím nejspíš potom půjde vyjebat. Čekám paralely mezi dvanáctkou. Nebo alespoň, že díky jejich rozdílům, bude snazší na konci vyhrát. Viz to jedno zmíněné pravidlo. PS: zaujal mě trailer, pointa i obsazení. Jenom jsem nečekala, že to budou dávat i u nás. Dávají. Ale bez českých titulků. ()

Koral17

První díl uvádí na scénu mladého, silného, zdravého, asi i vzdělaného muže, který se rozhodne spáchat sebevraždu, protože má prý méně než průměrný člověk – dlouhodobě nemůže najít práci (má chudák jen brigády), nemůže se oženit (nemá prý dost peněz a schopností je zarobit) a někdo jej obral o dosavadní úspory.  Nevím, co si má o tom myslet většina lidstva, která je na tom hůř než on.  Když jej Smrt chce trestat, pán se velmi diví a pláče sám nad sebou, vždyť on nikomu nikdy nic neudělal. To je pravda a nikdy asi ani neviděl city jiných (maminka, přítelkyně).  Takže vlastně spáchal minimálně 4 smrtelné hříchy: pýcha, závist, hněv, lenost, do pekla teda skutečně patří. Smrtka je vlastně jeho dobrodinec, který se mu ještě snaží nějako v jeho blbosti a sebestřednosti pomoct. Proč mu ale máme jako diváci vůbec fandit? Nebo nemáme a máme čekat, že skončí v pekle? Nerozumím této zápletce. ()