Píše se rok 1967 a sedmnáctiletá Susanna Kaysenová je stejná jako mnoho jejích vrstevníků zmatená, nejistá a snaží se najít smysl v tom rychle se měnícím světě kolem sebe. Po (rodiči sjednané) návštěvě psychiatra se od něj ovšem dozví, že její chování se jmenuje nerozpoznatelné narušení osobnosti, projevované nejistotou o vlastní osobnost, dlouhodobých záměrech, výběru přátel a nejasným žebříčkem hodnot- a je okamžitě umístěna do psychiatrické léčebny. Tady Susanna poznává Lisu, Daisy, Georginu, Polly a Janet pestrou skupinu mladých žen. Stanou se jejími nejlepšími přítelkyněmi a pomohou jí najít cestu k někomu, koho už dávno ztratila k sobě samé. (oficiálny text distribútora)

dj_kure

Film celé dvě hodiny balancuje mezi odpadem a 4mi hvězdami. Jak je to možný? Protože pořád vidíte podobnost s tunou dalších dramat na tohle téma. Od Přeletu nad kukaččím hnízdem po Svět podle Prota. Narušení ale něco chybí. Takový ten impuls který by člověka dokázal uvrtat do děje. Něco co dokáže člověka skutečně na ty dvě hodiny zabavit. Za Jolie možná ještě přidám další hvězdu, protože nebýt jí tak by film v podstatě neměl absolutně žádný trumf. Celkově buď 3+ nebo 4- (dle libosti). 65% ()

wena.wigwam

Velmi zajímavá záležitost stojící na výkonech Winony a Angeliny. Trochu podobné "Přeletu nad kukččím hnízdem". Psychologické drama, které mě asi mnohem víc vzalo, když jsem ho viděl poprvé (cca 2001) než teď, pořád si ale drží 90%. ()

Izz

Sterilní emoce,přehrávání téměř všech zúčastněných a Mangoldův nezávadný režijní styl.Ve výsledku nic,co je potřeba vidět. ()

myse

Srovnávat tento snímek s Přeletem nad kukaččím hnízdem je holej nesmysl; tyto dva filmy jsou o něčem naprosto jiným, jediný, co je spojuje, je dějiště (psychiatrická léčebna). Toto je jemný psychologický příběh, cesta do nitra hlavní hrdinky Susanny. Naprosto mě tady odrovnal senzační herecký výkon A. Jolie ve vedlejší roli, Oscar naprosto právem. W. Ryder byla taky skvělá, ale koncepce její postavy bohužel neměla možnost takhle vyniknout. Mimochodem, hrozně mě baví fakt, že "hvězdný" manželský pár Jolie + Pitt podal své nejlepší herecké výkony právě v rolích narušených dementů (Brad ve filmu 12 opic, Angelina tady). ()

Oudee33

Silný příběh z prostředí psychiatrie, kde je vidět jak si člověk nerozumí, přichází pomalu na podstatu svého problému a tápe, hledá až najde cestu "kudy z lesa ven"... Vijímečně dobře vykreslený osobní růst podtržený snad tím nejlepším výkonem obou tahounek. Jsou k sežrání! 90% ()

TommyDiamond

Jeden z mnoha dalších příběhů o pomílené lidské mysli. Mě osobně se tyto příběhy alá přelet nad kukaččím hnízdem líbí…. Narušení je navíc jeden z těch příběhů, které skončí pro hlavní postavu relativně dobře. Dávám čtyři hvězdy ()

JimDeNiro

Pro mě klenot, který si zaslouží pozornost, ať už kvůli hereckým výkonům Winony Ryder a hlavně Angeliny Jolie, plus navíc příběh z lákavého prostředí psychiatrické léčebny. Příběh samotný je vcelku jednoduchý, samozřejmě se nabízí srovnání s Přeletem nad kukaččím hnízdem, ale to je kvalita od shora až dolů. Psychologie postav je více než skvělá, Winona se už nikdy nepřekoná a vůbec jsem na její výkon hleděl, jak spadlý z nebe, no ale i přesto ji v mých očích zastiňuje senzační Angelina Jolie, roli šílené, manipulativní Lisy... 100% ()

Bigfuckman

Přišlo mi to zbytečně dlouhé a natahované,lehce kopírující Přelet nad kukaččím hnízdem, i když na druhou stranu sledovat 2 hodiny Winonu s Angelinou je pastva pro oči. ()

Soubi

Čisté, křehké, ale zároveň neuvěřitelně silné drama. Výborná práce se zvukem a obrazem, nejlepší herecký výkon Angeliny. Zajímalo by mě, na čem jela... :) Ryder opět jako křehká kráska a pokud by šlo dát deset, dal bych...5* ()

hackstolle

Vsechno jsou to bezpochyby vyborne herecke vykony, mne se ale nejvice libila Clea DuVall a Whoopi. Z jineho soudku, pripadne mi, ze vsichni bychom obcas nebo alespon jednou za zivot potrebovali tento psychiatricky servis. Nekteri rozhodne. Ale to nepatri k hodnoceni filmu.) Snimek dle meho nazoru mezi tri az ctyri, po mensi rozvaze ****. ()

petite fille

2 hodiny v špeciálnej zoologickej záhrade riešime strasti a radosti tých podivných charakterov pýtajúc sa čo to vlastne znamená byť bláznom. ak by sme si tú otázku s týmto filmom nekládli tak neskutočne dlho, dala by som o tú jednu poslednú hviezdičku viac. ()

Furry_Sheep

Je mi líto, ale Winona tomuhle snímku spíše uškodila. Jolie, DuVall, Murphy, rachitická Vanessa Redgrave a pochopitelně Whoopi Goldberg to zachraňují. Po prvním shlédnutí (ve svých patnácti letech) jsem byla nadšená, s každým dalším shlédnutím jsem nacházela více chyb, nelogičností, a zbytečně vyhrocených scén. Flashbacky mi přijdou zbytečné a rušivé. Přesto i nadále patří "Girl, Interrupted" mezi snímky, které se mi nesmazatelně zapsaly do paměti. Scéna ze "zmrzlinárny" má šanci stát se klasikou. "Just don't point your fuckin' finger at crazy people!" ()

juditik

Winona aj Whoopi podali bezchybný výkon...ale nad nimi rozhodne kraľuje Angelina, tá ženština keď sa zakusne do svojej role, tak to stojí fakt zato...zaslúžený oskar. ()

Sarcasmgirl

Autobiografie o tom, jak z vás normální svět může udělat blázna a pobyt v blázinci normálního člověka. Film víceméně táhnou herecké výkony Winony Ryder a Angeliny Jolie, ale to vůbec nevadí, protože to úžasně šlape. Narušení používám jako svoje antidepresivum, vždycky když je mi bídně, tak si ho pustím a nějak mi to obrátí pohled na svět. Český dabing je vyhlášený a v 75% vážně dobrý, ale tenhle film doporučuju jedině v originále, nebo příjdete o velký kus jeho atmosféry. ()