O pohraničnících, kteří mají pochopení a lásku pro své psy, ale jsou uvědoměle tvrdí vůči zločinným narušitelům hranic a jejich kapitalistickým pomahačům... Pozdní debut dlouholetého pomocného režiséra - specialisty na vojenskou tematiku. Titul byl realizován při příležitosti oslav 20. výročí založení útvaru Pohraniční stráže. (oficiálny text distribútora)

Pitryx

Kdyby divák nebyl krmen nesmysly, byl by tento film o moc lepší. Naštěstí ne každý trávil léta na cvičáku, a ne každý byl na čáře, takže tyto blbiny většinou uniknou pozornosti. Takže, pokud vynecháme tyto „drobnosti“, bylo to natočeno dobře, a rozhodně to bylo zajímavé. ()

Jonatthan

Trochu neuspořádaný příběh ze života "statečných socialistických pohraničníků". Scénář / režie špatenka. Nejprve ve filmu tají hlavního padoucha (hlas Františka Peterky je ale příliš charakteristický), aby ho za dalších 10 minut děje ukázali naplno... A vlastně ani nevím, co u sebe schovával a proč dělal toho dřevorubce... Nakonec ale přeci nešlo o lidi, ale o ty vlčáky... Jako dítěti se mi to líbilo víc, ale nepamatoval jsem si děj. ()

Gortyna odpad!

Mentálně i formálně film, který mohl vzniknout asi v roce 1950 za Gottwalda. Největší sranda je, že jsou lidi, co tomu dají tři hvězdy. ()

Phex

Normalizační opáčko filmu Ztracená stopa. Trochu více se zde sází na "psí" linku, přeci jen pár záběrů s Ťapkou v předloze bylo pro změkčení pohledu na hrdinné pohraničníky málo. ()

Nerajohn

Jak smutné, v čem museli hrát herci typu R. Lukavského a dalších. Nad úplným dnem ho drží jen F. Peterka. Role J. Hajdučíka je nejamatérštějším projevem v českém filmu vůbec, vůbec nepochopím, co režiséra vedlo k obsazení tohoto tragického herce. ()

790511

Tyhle normalizační filmy a seriály mi dnes připadají spíš jako dost účinná kritika všeho, co se u nás dělo po 2. světové válce. Konkrétně z tohoto filmu na mě úplně nepříjemně působí depresivní atmosféra po odsunu Němců, uzavření hranic a nastolení nového režimu. To, co v roce 1971 popisovali filmaři jako stav "takhle my to tady máme a tak se nám to líbí", se dnes nechtěně vykresluje jako série historických omylů, které vyvolaly řadu osobních tragédií. Za sebe musím říct, že takovýto historický exkurz je pro mě mnohem účinnější, než všechny ty rádoby dojemné "poučně historické" porevoluční filmy, které jsou díky vší té vlezlé popisnosti spíš trapné. Ano, tento film byl ve své době taky trapný a pokud bych se na něj díval očima naivního husákovského pionýra, připadal by mi trapný stále. On ale neúmyslně popisuje a naznačuje věci, ze kterých člověku mrazí a díky němu si uvědomí souvislosti, které jsou dnes pro někoho, kdo žije ve vnitrozemí poněkud vzdálené. ()

EddieIron

Skvělý Peterka a Lukavský s Haničincem v rolích,které jim přesně sedí.Postava Josefa Hajdučíka budí dojem momentálně zaostalého jedince,což film dost sráží,stejně jako některé scény,např.dlouhý záběr na skotačící psí rodinku za doprovodu hudby,která by se hodila někam do filmu pro mládež,ne do filmu,který chce být dramatem. ()

brasek

Filmová love story... určené pre milovníkov zvierat konkrétne psov. Zabudnite na dobrodružstvo, napätie, atmosféru... to všetko ide stranou. Snímok postráda pravú dobrodružnú zápletku, nedočkáme sa poriadneho vyšetrovania či hľadania dôkazov. ()

Dabing

Svatá dvojice Willig+Švorc dělá z tohoto "díla" mimořádný zážitek. Jednou za čas je ale dobé si připomenout, jaké zhůvěřilosti se zde také natáčely. Líto mi bylo pouze Radovana Lukavského a Petra Haničince, na druhou stranu pouze díky těmto dvěma dávám jednu hvězdičku. Jinak by to bylo čisté "óčko". ()

joywork

Jeden z filmů, co měly v pozadí zamaskovaný politický cíl. V období na konci šedesátých let došlo vlivem politických událostí k zvolnění režimu na hranicích. Po potlačení Pražského jara armádami Varšavské smlouvy režim na hranicích opět přitvrdil a tak je v tomto snímku názorně předvedeno, jak dopadne ten, kdo bude chtít hranici překonat. Místy nelogický děj, výborný je František Peterka v roli zatrpklého dřevorubce, naopak úsměvné je chování pohraničníků při pronásledování agentky, ti si o to zastřelení přímo koledovali. Film je směska kriminálního žánru s politickým podtextem s pohraničníky, krásnou přírodou a chytrými psy . ()

charles3

Jako děckovi se mi to samozřejmě líbilo, po 40 letech ale musím konstatovat, že jde navzdory solidnímu námětu o kynologický (i kinologický) nesmysl s podivně napsanými i zahranými postavami. Nicméně záběry obou psů nebo štěňat by ve své době skvěle obstály jako výplň TV přestávek :-) 11 %, abych nemusel zaokrouhlovat dolů... ()

ssarka odpad!

momentálně zaostalý člověk v hlavní roli...krásná ukázka veřejnosti,jak hodní kluci sloužili vlasti na hranicích a chránili vlast před těma nevdečnýma sviněma, co chtěli opustit naši krásnou vlast...dialogy hodné typu filmu a době...„Byla to ženská ! A dostal jsi ji?“ noo ty vole dobry.. ()

Adah

Soudruzi pohraničníci, cirkusácká agentka, šumavská dechovka, trocha té nešťastné lásky a hlavně roztomilá štěňátka. Naprostá bizarnost. ()

Hombre8

V dnešní době, pro generace odkojené americkými akčními filmy, bez šance. Pro lidi, neschopné se přenést přes ideologický náboj té doby patrně zcela nekoukatelné. Ale taková je spousta tehdejších filmů. Pro mne zajímavá hlavně titulní postava a její vztah k psovi. Je beze sporu takový, jaký by měl být a je nejdiametrálněji odlišný, jak jen může být, od vztahu, který maj k "domácím mazlíčkům" současní páníčkové a hlavně paničky. Hodnocení je tedy naprosto logické. :-) ()

P/\/EL

"Pepíku, vono to střílí. Tak ty takle, ty prevíte" Jako o Hajdučíkově výkonu tu už bylo napsáno dost, jinak dobře mu tak, Rudolfovi Jelínkovi :)...celej film sem poctivě nedal, přeskákal sem to, je to mizerný (pitomý, nudný), zlatej Král Šumavy :) !! a ten je z 50. let, normalizace zašla s propagandou v lesčem ještě dál....no, možná Peterka vs. černý pes ("ten pes není vzteklý.."...trošku záživnější...ale..jinak fakt...au néé ()

Udet odpad!

..další z bolševických skvostů.. ..nooo, glorifikovat ty pohraničnické svině co mají na svědomí spoustu životů tak to je fakt silné kafe ..ůplně opomíjím řemeslnou stránku filmu která je velmi dobrá ale jak již jsem napsal, nemohu ohodnotit kladně, nedokáži se přenést přes tu averzi k hlavním ,,hrdinům''.. ()