Hra na oliheň: Výzva

Réžia:

Liz Oakes

Účinkujú:

Bryton Constantin

456 skutečných hráčů vyrazí do světa Hry na oliheň, aby v náročné zkoušce schopností i charakteru zabojovali o výhru 4,56 milionu dolarů, která jim úplně změní život. (Netflix)

janmatys

Moje chyba byla, že jsem automaticky předpokládal, že se jedná o pokračování původního díla, a tudíž mě hned nenapadlo, že je to USA odvar pro tamní debily. Rozhodl jsem se to nakonec dokoukat, ale prostě jsem to ani tak nedal - faktem zůstává, že na něco se koukat dá a na něco se koukat nedá - k tomu patří zejména žvásty účastníků o tom, jak jsou vlastně super, což je ryze americká vlastnosti, jelikož si tam každý myslí, jak je krásnej a chytrej, přestože je ošklivej idiot, nicméně to holt souvisí s výchovou. A důvod nízkého hodnocení je jasný, protože "když nejde o život, jde o hovno", a přesně tohle dělá z jednoho skoro kultovní seriál a z druhého téměř odpad s osobním hodnocením 35%. ()

Nika.zlin

Tahle reality show je super, dokonalá ukázka lidských charakterů. Naštěstí vypadli ti, kteří mi byli hodně nesympatičtí, teda kromě jednoho hráče, tomu jsem fandila, ale i tak už mám adepta na výhru. Těším se na další díly. Samozřejmě to nemá nic společného se Squid Game 2. Jak tu už padlo, skvělá výplň při čekání na dvojku. ()

monika.lavri

Za mě super udělané, lodě překvapily. Po shlédnutí originálu jsem si říkala, jestli by tuto soutěž mohli udělat bez zabíjení a ejhle mohli. Netuším jak to dopadne, ale fandím redaktorce a basketbalistovi 💕. Spoiler!!!!!!!!!!! : Zaplať pán Bůh, že vypadl namachrovanec, doprovodila jsem ho slovy: Pýcha předchází pád a poté ten s háčkovanýma kytičkama na hlavě, toho jsem nemohla ani cítit. ()

Máraˇ5ˇ

Po druhé části musím snížit hodnocení z pěti hvězdiček na tři. Všechny "normální" postavy vypadly na začátku, pak tam zbyli jen neustále plačící se hráči – úplně bez taktiky, takže se vypadávalo veskrze náhodně. Velká škoda, začátek byl skvělý, ale díly šest až devět fakt bolely. Kéžby tuhle realitu show udělali i v jiných zemích než v USA, aby to nebylo tak afektovaný (nechci tady narážet na sexuální orientaci, ale zastoupení v TOP 20 bylo vyloženě směšný, ta afektovanost byla o to horší)... ()

Aceboris odpad!

Netflix mal natočiť pokračovanie, nie túto sprostosť.  Po originál seriály, ktorý mal doslova gule a napätie. Priniesol Netflix doslova a do písmena ODPAD a nič  na tom nemení ani to , že to je reality šou. Niečo sa hodí na reality šou a niečo nie. Pôvodná myšlienka je úplne iná, je síce prenesená do tejto šou, ale chýba tomu všetko, dôvod je veľmi jednoduchý, v šou nemôžete reálne zabíjať. Toto môže  chváliť iba taký odchovanec farmy, a iných sprostostí, čo  je v dnešnej dobe úplne normálne, pozerať reality šou dokáže iba totálny zúfalec. Pozrel som si prvú časť aj to s pretáčaním a ďalej pokračovať určite nebudem.  Za mňa totálna zbytočnosť, 0/10 ()

Dannyss

Originální seriálový snímek Ojingeo geim jsem si velmi rychle oblíbil, tudíž jsem si nemohl odpustit zhlédnutí adaptace ve formě americké realityshow. Celkově to je příjemné, něčím nové, v mnoha směrech originální, zkrátka je vidět, že se tvůrci nebáli vnořit nové herní prvky pro jednotlivé soutěžící. Co mi však dělalo vrásky na čele byla neustálá role náhody, zejména ve finálních dílech. Taktéž nejsem úplný příznivec neustálých medailonků lidí mezi scénami. Před mnoha soutěžemi se krásně obešel výběr pořadí, jenž často tlačil na podnícení emocí. Představoval jsem si však více zvratů ve formě individuálních výhod, které by soutěžící dostávali v oddělených místech, to jsme mohli vidět pouze v pilotním díle, následně se z tohoto prvku upustilo. Nicméně ze seriálu vzešel neočekávaně dobrý sociální experiment, jenž relativně solidně vystihuje chování průměrného člověka ve společnosti, který se potýká s tlakem, emocemi a vlivem jiných osobností. 6,75/10. ()

Denny23

Za mě konečně parádní reality show! Napínavé, nepředvídatelné, kdo jde domů. Konečně něco na co se dá opravdu dívat a není mi tak blijno z lidské hlouposti jako v jiných trapných reality. Já byla tedy napjatá jako struna a shlédla to za jeden večer :D ()

supEnoc

Very good reality show. Naprosto skvělá produkce a gorgeous sety. Je vidět, že tvůrci dali do práce hodně srdíčka. Samozřejmě je tu spousta prostoru pro zlepšení, a některý nový elementy budou hit and miss, ale na to, že je to první řada myslím, že to zvládnuli perfektně. Je vidět, že spousta bezmozků zde nerozumí konceptu reality show, nejhorší vole je jako že je tam nenechali se pozabíjet navzvájem jo kurva chápeš...třeba to hodnocení trochu zkorigovat. ()

Marty1905

Vyzdvihl bych zde originalitu her s původním seriálem. Fakt mě nadchl moment překvapení, když všichni čekali přetahovanou a oni najednou hráli lodě. Opak mě zamrzel u závěrečných her, kde se většina hrála opravdu čistě na náhodu. Celá série je super, jen bych zkrátil osobní rozpravy, kterých bylo až příliš. Vítěz hry na oliheň mě nepotéšil, celkově bych viděl potenciál v jiných, kreří by byli lepší finální trojka. Celkový dojem mám na 3* hvězdy i když původně jsem chtěl dát 4* ()

Kouda

Jako proč ne, já Squid game miluju, takže jsem si to poměrně užil. Oceňuji hlavně to, že hodně věcí zde není úplně stejných, předvídatelných, což je důležitý aspekt u reality show. Paradoxně mě nejvíc bavila hra třetí, ta byla jiná než co jsme mohli vidět v seriálu a tady se to skvěle hodilo, protože je patrné, že ve fyzických hrách mají slabší lidé hodně nevýhod a tvůrci se s tím poprali stejně. Moc nechápu tak nízké hodnocení, za mě se určitě jedná o jednu z těch lepších reality show, která nenudí a zaujme vás několika menšími zvraty, kterých je tu ovšem požehnaně. Hrozně se mi líbila hra sociální, kde každý na každého házel špínu a tak to má za mě v sociální hře vypadat. Komentáře, že se jedná o špatnou reality show jsou zde k smíchu. Lidi asi očekávají nějaký obrovský "zážitek", ale to koncept reality show jako takové nikdy nenabídne. Obecně u tohoto žánru nalezneme spíše nižší hodnocení. Neříkám ovšem, že tuhle show považuju za naprostou bombu. Stále se seriál občas držel nudnějších rozhovorů, které pro diváka působí trochu nadbytečně a možná bych prvek náhody neupřednostňoval tolik. Místy prostě člověk vypadne i když nic pro jeho přežití nemohl udělat. Abych to zakončil, poslední hra mě velmi příjemně překvapila a tady je dobře vidět, že z poměrně jednoduché hry lze udělat dramatickou atmosféru až do samotného konce. Za mě příjemné překvapení 8/10 ()

mats odpad!

Neviem aký je žáner tohto programu, ale nie je to reality show kde ľudia aspoň ako tak medzi sebou súťažia a interagujú. Samozrejme aj v bežnej reality show produkcia prevyberie ľudí, prostredie a celé to zostrihá tak aby vznikol nejaký príbeh ktorý sa rozhodnú vyrozprávať, ale surový vstupný materiál je stále tak ako sa to reálne odohralo. Tu sa prvá - 15 minútová - hra natáčala desiatky hodín a po skončení bolo  'súťažiacim' oznámené že kôli 'chybe' vo vyhodnocovaciom zariadení niektorí z vyradených v skutočnosti postupujú a niektorí čo dobehli až do konca sú aj tak vylúčení. Napríklad z dua matka-syn  tá matka ani len nestihla prísť za celú dobu až na koniec haly aby moja postúpiť. Najhoršie je - z vyjadrenia účinkujúcich to nikomu nijak zvlášť nevadilo, všetci sú to rádoby influenceri ktorý to brali ako súčasť biznisu. ()