Beckham

Dokumentární seriál o raketovém vzestupu Davida Beckhama, kluka z chudých poměrů, co to dotáhl až mezi světovou fotbalovou elitu. Uvidíte i zatím nezveřejněné záběry. (Netflix)

Brain32

Upřímně jsem v šoku. Ne z toho, že Netlix dělá parádní životopisné dokumenty (to už dávno vím), ale jsem v šoku z Beckhama samotného. Žil jsem totiž v domnění, že celebrity typu Beckhama jsou, respektive musí být archetypem silného, soběstačného, suverénního chlapa (alá mačo). Beckham mě vyvedl z omylu a světu ukázal, že i nesmělí, nejistý, trošku submisivní a introvertní mladík bez kamarádů to může dotáhnout v showbyznysu na tu nejvyšší metu. Victorie to tam očividně řídí a někoho takového David k sobě asi potřeboval. Měl jsem z Davida příjemný pocit, žádné namistrování a arogance. Dříve jsem fotbal miloval a United ještě více. Rozhovory s lidmi jako Sir Alex, Scholes, Neville apod. mě hřáli na srdci. Byť mám pocit, že fotbalově měl trošku smůlu a mohl to dotáhnout ještě dál (prodán proti své vůli ze svého milovaného United, lavička v Realu, na MS červená, tak trochu joke a zakopání se na vrcholu na 5 let v LA galaxy). Každopádně jeho centrovací pravačka patří k tomu nejlepšímu co se kdy dotklo balónu :). Velké dík očividně patří i na vrub jeho otce (i druhého otce v podobě Sira Alexe), kdy oba dali možnost vyniknout jeho talentu. ()

Nellaron

Tento seriál som vôbec nemal v pláne vidieť. Pustil som si ho do pozadia len tak. A o to viac som bol v úžase, čo mi poskytol. Nie som ani fanatik do futbalu, ani do Spice Girls. Lenže seriál bol natočený s tak ohromnou precíznosťou, pokorou a vyváženosťou, že som ho od pozerania na jedno oko nakoniec zhltol s otvorenými ústami. Beckhama som vždy bral ako hezouna, ktorý možno vie kopnúť do lopty. Victoriu ako spajsku, ktorá má dobré telo, ale prázdnu hlavu. Proste povrchný pohľad. Tento seriál mi ukázal, že Beckham je pohodový sympaťák, ktorý si svoje odmakal, a ktorý si odsral neskutočný hejt kvôli jednému nevydarenému futbalovému momentu. Neskutočné, kam môže zájsť fanatizmus fanúšikov. Klobúk dole, že to Beckham ustál a nevpálil si guľku do hlavy. Páči sa mi, že je vykreslený aj so svojimi slabosťami, žiadny alfa macher. No a Victorii by som sa mal pomyslene ospravedlniť. Ženská, ktorá po celý čas takto stojí pri chlapovi v totálnych sračkách, si zaslúži obdiv. Seriál mal aj svoje vtipné momenty a aj príspevky od ostatných známych hviezd z futbalového sveta. Lahôdka nielen pre fanúšikov futbalu. ()

3anitram

A já mu to věřila. I jako nefotbalista jsem si kupodivu parádně užila všechny 4díly a jsem přesvědčená o tom, že si absolutně nedokážeme představit žít pod neustálým dohledem médií. Sjela jsem i Harryho a Meghan, Amber versus Johny Depp, a musím říct, že Beckham vede. Tak nějak mi to korespondovalo s úžasným seriálem Ted Lasso. Bylo to "vlídné". (Pod čarou- Johny rozhodně takhle nepůsobí- ať si kluci dělali kde chtěli co chtěli..) ()

los_ajajos

Dokument byl natočen jako pocta skvělému a kontroverznímu fotbalistovi, takže se netřeba pozastavovat nad tím, že převyprávění většiny událostí ukazuje Beckhama v tom lepším světle. První dva díly nadchnou fanoušky fotbalu té doby (kam patřím i já), další dva se zaměřují na putování mezi kluby a mediální aféry a jsou z mého pohledu méně "kompaktní" z hlediska toho, co z Beckhamova života chtějí divákovi ukázat. Celkově ale parádní série a must see pro každého, kdo vyrůstal v době stoupající slávy značky DVB. ()

Thrakan

Skvělý a pro mě osobně dosti nostalgický dokument. Svého času jsem měl Man Utd opravdu velmi rád (ano, i díky Davidovi a jeho milimetrovým pasům a jedinečným přímákům) a dost momentů a golů si pamatuji. Asi každý by si přál kariéru a život jak měl Beckham, dojemné loučení s aktivním fotbalem. Přijde mi fajn i jako člověk, bohužel nikdy jsem moc nemusel jeho manželku… povedený dokument! ()

VincentVega

Velmi hezky natočený kousek z dílny Netflixu, který produkuje jeden našlapaný dokument za druhým. Nicméně si tak trochu myslím, že dokument ani nemuselo, být tak těžké natočit jelikož jej táhne naprosto skvělá osobnost Davida Beckhama mající za sebou skvělý příběh plný up's and down's, který si přímo říkal o zdokumentování, a který ale ani náhodou nekončí a já se těším co dalšího příjde. Divák tady dostane naprosto všechno co může očekávat a přítomnost jmen jako Sir Alex Ferguson, Eric Cantona, Ronaldo a asi desítky dalších legend je přesně to co mě přimělo ani neváhat a vpálit 5/5 každé epizodě. “One David Beckham, There’s Only One David Beckham, There’s Only One David Beckham!” ()

slatkakuca

Doporučuji i těm, co nesnáší fotbal a David je pro ně jen nádherný model z reklam. Jen by mě fakt zajímalo, jestli je ve skutečnosti fakt tak skromný můž, jakým se tam prezentuje. Viktorie je pro mě totálně nečitelná a fotbal dál nesnáším, možná ještě víc. ()

Marcimor

Beckhama jsem nikdy moc nemusel... Tato minisérie můj pohled na něj docela dost změnila, a to k lepšímu. Ano, je to dokument a co v něm je a co naopak není určitě do značné míry ovlivnil on sám, ale přesto... vypadá jako docela sympatický chlap. Natočeno je to velmi poutavě, kontroverzním momentům jeho kariéry se to nevyhýbá a kdyby druhá polovina série nebyla z mého pohledu příliš zkratkovitá a šla více do hloubky, zvažoval bych plný počet. Takhle jsou to poctivé 4 hvězdy. PS: Je to o fotbalu, ale vaše partnerky to budou sledovat se stejným zaujetím, jako vy. To je velké plus! :-) ()

StaryJano

Beckham člověk je nuda, Beckham persona je katastrofa pro fotbal a jeho působení na lidi mimo fotbalovou bublinu v budoucnosti. Když lidi vyjadřují nenávist k CR7, většinou za tím hledejte právě Beckhama a emočně vyprázdněný příběh jeho značky. ()

Gerick

Vôbec som netušil, že mi je Beckham sympatický. Svojho času, som ho vnímal len ako hezouna. Dobrý dokument a pekný príbeh. Určite si úspech zaslúžil. Veľmi sa mi páču, že nemá rad neporiadok. Asi by sme si rozumeli. ()

Harrman

Hodně dobře udělaný dokument. O Davidovi jsem jen věděl, že hral za anglii a pak za galaxy, a že chodí s tou kočkou ze Spice Girls. Vůbec jsem neměl tušení o Realu, Paříži, Milánu. Fotbal jde úplně mimo mě ale vůbec mi to při sledování nevadilo. Hodně dobré a zajímavé. Myslím, že s Davidem bude na párty sranda. Takže, idkyž vás fotbal vůbec nezajímá, tak si tohle hodně užijete ()

mariannda

Jak tu někdo psal,toto si najde cestu i k fotbalovým nefanouškům. Potvrzuji. Když si manžel pustí fotbal,zdrhám. Neb to,co dnes na tom hřišti s tím nesmyslem předvádí,dle mého není fotbal. Ale DB jsem měla vždycky ráda a v oněch devadesátkách zaznamenala, i když jsem byla těžký puberťák. To byl fotbal. Tehdy jsem ale neměla ani zbla tušení,co takový život obnáší. Klobouk dolů před nimi,že to vše ustáli. A i když jsem Vikcu nikdy dvakrát nemusela,klobouk dolů před ní (až na ten botox :-P). Pěkný dokument. Je tam téměř vše. ()

Sjoduk

Trochu som sa vyhýbal tomuto dokumentu, pretože podľa traileru som si myslel, že ide viac o bulvár ako všetko ostatné. Až na odporúčanie kamaráta som sa do toho pustil a bolo to výborné. Sú tu ukážky skutočných zostrihov Beckhamových zápasov, jeho cesta z United až po koniec kariéry a aj za ňu, jeho života mimo futbalu plus postrehy ďalších bývalých hviezdnych futbalistov a ďalších ľudí. Celkovo je to veľmi dobre spracovaný mini seriál a ako fanúšik United, ktorý si pamätá aj éru ich najväčšej slávy som musel ešte pridať pozitívne body za dávku endorfínov z nostalgie. Páčilo sa mi, že aj keď som príliš bulvár nečítal, samozrejme väčšina informácií sa ku mne v minulosti dostala a pravdu o niektorých som sa dozvedel až teraz. Vtedy to boli len také domnienky (bulvár často prekrúca fakty, tak človek nevie, čo bolo skutočnosť a čo výmysel). ()