Modrooký samuraj

• USA Blue Eye Samurai

Mladá bojovnice je v Japonsku v období Edo odsouzená na okraj společnosti. Ze všeho nejvíc touží pomstít se těm, kdo za to můžou, a neváhá při tom jít přes mrtvoly. (Netflix)

Recenzie používateľa Super8martiN k tomuto seriálu (4)

Podivnosti (2023) (S01E04)

Tohle mě bavilo, konečně pořádné zápletky, zvraty, zajímavé prostředí, a seriál si drží tu svou dekadenci, ta mě na tom baví asi nejvíce. Nechutná atmosféra nevěstince je protkaná půvabnými a vzdělanými kurtizánami. Takový krásný jin a jang uzavírá za mě zatím nejlepší díl série. ()

Příběh o róninovi a nevěstě (2023) (S01E05)

Konečně se do toho dostáváme. Krutá akce, brutální animace, masakrózní hudba, a popiči příběh páté epizody, mě konečně přesvědčuje o tom, že tohle možná bude dobrej seroš. ()

Všechny zlé sny a zlostná slova (2023) (S01E06)

Zrovna, když seriál začínal nabírat grády, tak tam musí naflákat tunu "Rambo momentů" hlavní protagonista nám pomalu přežije i utrhnutí hlavy a všichni v seroši kromě záporáků mají kosti z ocele. A aby toho nebylo málo tak se vždy objeví nějaký deus ex machina, který to celé zachrání. Opakovaný vtip už není vtipem ale spíš nasrávačkou a já bych byl rád, kdyby ubrali akce a přidali intrik a příběhu. Hudba je v této epizodě ale naprosto luxusní, takže musím dát 4*. Edit: nemůžu být tak hodný, dávám 3* ()

Velký požár roku 1657 (2023) (S01E08)

Není to už prostě trochu nuda, když vám hlavní hrdina nemůže zemřít? Přidejte intrik a uberte neustálých "jednou jsi nahoře, jednou dole" soubojů a budu spokojený. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD