Seriál Husí kůže inspirovaný knižní sérií od R.L. Stine, patřící k nejprodávanějším, se odehrává v malém městečku Port Lawrence. Sleduje skupinu pěti středoškoláků, kteří odhalují 30 let stará temná tajemství spojená s tragickou smrtí dospívajícího chlapce Harolda Biddleho. Když uspořádají halloweenskou párty ve starém domě Biddleových, sami se ocitnou v nové strašidelné realitě. Musí se spojit, aby zachránili město. Během tohoto dobrodružství se dozvídají nové věci o sobě i o svých rodičích. (Disney+)

Recenzie používateľa stitch7 k tomuto seriálu (6)

Zimomriavky (2023)

/// Aktuálních 62% je docela adekvátních - Husí kůže je jako celek zkrátka lehký nadprůměr. Nabídne lepší, ale i fakt špatný epizody. Prvky z knížek R. L. Stine jsou spíš mimochodem, ale určitě potěší. Radost ale neudělá to, že nejsou za celou řadu vůbec vysvětleny. Ono když se tu cokoliv snaží něco vysvětlit, je to chabé, stejně jako dialogy. Nejhůř je na tom postava Lucase, který je tak moc idiotský, až to není uvěřitelné. Seriál nabíhá na druhou řadu, ale dělá to tak, že si stejně jako jedna postava nejspíš taky řeknete "Ne, znova už ne...!". Je to škoda, ale lepší by bylo, kdyby se skončilo s osmým dílem, a mohlo jít o slušnou jednohubku, poslední dvě epizody dojem spíš kazí. Za mě tedy kvůli nim spíše 55%, ale pokud druhá řada vznikne, tak se asi podívám. Ale přál bych jí lepší scénář. Abych skončil pozitivně, soundtrack se určitě povedl, včetně instrumentálního a nenápadného "Sweet Dreams Are Made Of This" v osmém díle. ()

Řekni sýr a zemři (2023) (S01E01)

/// První díl je fakt hodně vlažný a především vypadá, že ani nedává smysl, ale vydržte alespoň ještě další a zjistíte, že věci budou propojené a vysvětlené. I tak ale musím říct, že kamera spíš jen jemně postrašila, než že by přivolala zlo, natož aby někdo umřel. Druhá fotka a dušení kvůli ořechům byla fakt pitomost. ()

Jdi jíst červy (2023) (S01E04)

/// Zaměření na idiota Lucase nebavilo, akční scény vypadají dost nic moc. Vycpávkový díl. ()

Noc živé figuríny (2023) (S01E06)

/// Kolísavá kvalita pokračuje. Docela zajímavé, byť trochu nelogické (proč u loutky nechat kouzlo na oživení?) backstory narušují rádoby vtipné prostřihy do přítomnosti. A docela by mě zajímalo, jak Biddle děckám vyprávěl svůj příběh, když si teenageři dokázali domyslet, že se jejich rodiče snažili tomu klukovi pomoct. ()

Night of the Living Dummy, Part 2 (2023) (S01E09)

/// "Váááu, the whole gang's here!" Nudnej, naprosto zbytečnej díl, v němž se 40 minut čeká, než zase ožije loutka. Nepochopím, že se autoři rozhodli pro pitomou cestu psaní knihy místo.. nevím, třeba že loutka se prostě pádem nerozbila. Jo a ještě se Margot rozejde s idiotem - "asi k sobě nepatříme" - no neříkej. ()

Welcome to Horrorland (2023) (S01E10)

/// Zkratkovité a hloupé finále. Jakože se teda duch zmocnil komplet celého města, nikdo neprojel kolem, aby si všiml, že se na hřišti staví mega věž. Ale nemocnice funguje. Scénář nebyl celý seriál nijak zázračný, ale ty poslední dvě epky snad psalo dítě. A jé, to jsem si fakt myslel, že se podíváme do Horrorlandu z knížky.. ()