Slayers - Lina, postrach banditů

• Japonsko Slayers (viac)
Japonsko, (1995–2009), 43 h 20 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Hadžime Kanzaka (kniha)

Megumi Hajašibara, Jasunori Macumoto, Bin Šimada, Takehito Kojasu, Džúróta Kosugi, Hiroši Janaka, Daisuke Góri, Masato Hirano, Minoru Inaba (viac)

The Slayers je japonský akčný komediálny seriál, ktorý rozpráva príbeh putujúcej čarodejnice a lovkyne banditov, mladej Liny Inverse, a jej partnera, šermiara Gourryho Gabrieva. Dvojica musí bojovať proti temnému pánovi a jeho sluhovi. Na svojich cestách stretávajú nielen spojencov, ale aj nepriateľov. (Carol Pifková)

throwaway odpad!

Opravdu se divím sám sobě, že jsem tuhle hovadinu dokázal sledovat až do devátého dílu. Desátý díl a další se mi sice v češtině sehnat nepodařilo, ale popravdě řečeno je to asi spíš dobře, protože tohle je opravdu hrůza. Přiznávám, že jsem původní Slayers z 90. let neviděl, ale nevím, jestli jsem o něco přišel. Animace je typická pro anime po roce 2000 - hranaté rysy, "gacha" obličeje, uječené scény... Hlavní hrdinka Lina Inverse je EXTRÉMNĚ nesympatická, ať už svým vzhledem nebo svým neuvěřitelně sobeckým a bezohledným chováním. Ani ostatní postavy mi opravdu nepřijdou dobře napsané. Linin společník Gourry mi přijde jako neschopný břídil, a ani ostatní postavy na tom nejsou o moc lépe. Fantasy mám opravdu velmi rád, a fantasy anime dvojnásob, ale tohle je opravdu katastrofa. Příběh je místy až směšný, je tam sice pár konceptů, které mi přijdou celkem zajímavé, leč tady to naprosto pohřbívá ten "humor". V hodně dílech se objevuje fetiš Liny a Gourryho k jídlu, případně poznámky ohledně Lininých malých prsou, což mi osobně nepřijde vůbec vtipné, naopak místy otravné až odporné (měl jsem toho dost už ve druhém díle, kdy se Pokota s Linou asi minutu hádali právě o tomhle - "palačinka", "královna plochých" - naprostá HRŮZA!!!). Celý svět Slayers je ve své podstatě typické japonské akční anime z konce 90. let, kde musí být co nejvíc "tajemných" věcí ovšem ve výsledku to vůbec nepomáhá, od zlidštěných zvířat až po různě "zajímavě" pojmenovaná kouzla. Tady to prostě nestačí k záchraně takhle slabého seriálu. Vrcholem je odporný český "dabing" o asi deseti hercích, kde dabéři hlavních rolí dabují i ty vedlejší a starce tu běžně dabují Libor Terš nebo Petr Gelnar. Tohle je prostě ukázkový příklad toho, jak anime NEMÁ vypadat, ale jak žel většinou vypadá. Myslím, že kdyby tohle hodnotil kolega Krikri, tak tomu taky švihne odpad. Anime po roce 1995 jsou převážně bezduché, komerční hovadiny a tohle je naprosto ukázkový příklad, proč tomu tak je. Je tu sice pár konceptů, které mi přijdou celkem zajímavé, a úvodní znělka má něco do sebe, ale to prostě nestačí. Je mi líto (vlastně není), ale já prostě nesnesu seriály, kde každých pět minut létají poznámky o malých prsou nebo o jídle, ještě k tomu v tak odporné míře. Odpad. ()