Slayers - Lina, postrach banditů - Slayers - Revoluce

(séria)
  • Japonsko スレイヤーズ REVOLUTION (viac)
Japonsko, 2008, 5 h 25 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Hadžime Kanzaka (kniha)

Kamera:

Jutaka Kurosawa

Hikaru Midorikawa, Jumiko Kobajaši, Megumi Hajašibara, Jasunori Macumoto, Masami Suzuki, Akio Ócuka, Izumi Kitta, Kei Kobajaši, Takehito Kojasu, Čikao Ócuka (viac)

Subjektiv

Popravdě řečeno, jméno Slayers Ressurection by se k této sérii hodilo mnohem lépe, než Slayers Revolution. Ono totiž o žádnou revoluci nejde, prostě byla vzkříšena legenda. Vzkříšena důstojně, pokud jde takový přívlastek k seriálu, v němž vystupuje vzteklá, chamtivá a žravá čarodějka Lina Inverse, na hlavu padlý šermíř Goury či dobrem posedlá princezna Amelia, vůbec přiřadit. Na své si přijdou i fandové Xellose, Zelgadise a Sylphiel. Jen ta kozatá Naga mi tam osobně trochu chybí... Seriál se nese v původním střeleném duchu, příběh není bůhvíjaký, humor často těží ze stále stejných věcí, ale my, fandové Slayers, to tak prostě máme rádi. Navíc Megumi Hayashibara podala fenomenální výkon a tak z každé slabiky, kterou Lina vypustí z úst, je cítit obrovské nadšení... Škoda jen, že ke konci se seriálem rozlézá nezvané zvážnění. ()

Genryuusai

Seriálově pokračovat se Slayers rozhodně nebyla chyba. První část Revolution bych dokonce zařadil k tomu nejlepšímu, co vůbec pod titulem Slayers vyšlo. Navíc Xellos už v 5. díle? Subarashii! Jinak tahle série obsahuje i ironizující vtipy nevídaně těžkého kalibru jako třeba: "Well, they will serve as filler until Zuuma comes." Proneseno o dvou postavách těsně před jednodílným fillerem :D ()

Aitala

Zábavný oddechový seriál nad kterým nemusíte příliš přemýšlet, ale rozhodně neurazí. Postavy jsou sympatické, jen občas zbytečně křičí, výskají a vydávají jiné hlasité zvuky. Jako velký klad hodnotím to, že v seriálu nejsou vysloveně nudné či trapné scény, kvůli kterým bych se musela zvedat a přetáčet je. ()