Marius

Zatial po 15 dieloch....dufam ze sa to nezmrší. Neskôr napíšem viac.....a nezmršilo. Jednoznačne najlepšia (i keď posledná) séria príbehov Liny Inverse. Magická bariéra chrániaca vnútorný svet zmizla a princ Philionel vysiela mierovú misiu do sveta vonkajšieho ktorú vedie jeho dcérenka zapálená pre boj so zlom Amelia. Keď sa do toho pripletú Gourry, Lina a Zelgadis je jasné že misia skončí skôr než lode zdvihnú kotvy, ale zároveň i to, že začína nové dobrodružstvo. Zlatí draci majú proroctvo o stĺpe svetla ktorý stojí v zakázanej oblasti. Jedná sa samozrejme o koniec sveta a jediný kto má odporúčanie ho zachrániť je Lina...ktorá nemá na výber, inak by ju zabila jej veľká sestra, čo je viac než dostatočná motivácia. Pribudne tu nová postava - dračica Filia ktorej prestrelky s mystic priestom Xellosom sú hlavným ťahúňom humoru tejto série. ()

Genryuusai

Try je lepší než první série, to jo. Koneckonců v první sérii není Xellos, takže ta je prakticky bez šance.) Ale i když dávám plný počet, Next mi pořád přijde ještě o něco lepší... Ze začátku to tak nevypadalo, Try si takových prvních 15 dílů vede hodně dobře. Konec je ale jednoznačně horší než u Next a ona i ta Martina byla nakonec lepší než Filia. Taky mi vadil styl nakreslení těch dvou "přátel" Almayce - to už nebylo slayerovský nakreslení, to vypadalo jak yu-gi-oh nebo pokémon, prostě hrůza. ()

LordSnape

Ať se snažím sebevíc, tak pro mě zůstává vrcholem Slayers Next. Try ač není špatná série, tak jí prostě něco chybí. Sem tam jsem se dokonce i nudil. A přijde mi, že příchod nových postav (Filia, Almayce...) zatlačil do pozadí ty hlavní. A to je trochu škoda. 8/10 ()