Shuffle!

Jakmile byly otevřeny dveře mezi světem lidí a světy bohů a démonů, žijí všechny tři rasy v jednom světě. Středoškolský student Tsuchimi Rin je studentem Verbena Akademie. Většinu svých dnů tráví s kamarádkou Kaede, kterou zná už od dětství. Jednoho dne se ale do jeho sousedství přestěhuje rodina krále bohů a rodina krále démonů. Obě mají dcery a obě dvě, Sia i Nerine, se zamilují do Rina. (Geriel)

Jeoffrey

Bude se SPOILEROVAT, takže pokud by si to chtěl přečíst někdo, kdo tohle ještě neviděl, pak vězte, že varováni jste byli!!! No ze začátku to vypadalo na mega průser, ale konec skvělý a tak všechno víc než dobré! První díly jsou klasickou japonskou sérií "rádoby nepravděpodobných náhod" spolu se spoustou japonských klasických klišé a přehánění. Máme tu obyčejného chlapce, tentokrát docela uvěřitelného mužského hrdinu, který mezi vším co se kolem něj děje docela vyniká. Proč? Protože je vlastně docela normální! Bydlí u něj kamarádka z dětství, která se o něj stará jak o vlastního a chová k němu romantické city (klišé). Děvče je milé, tuze milé (to nebude moje favoritka)... Když spolu jdou do školy, tak je pokaždé přepadne nějaký člen dívčina fanklubu KKK (japonské přehánění, kdo viděl film Machinegirl a zdejší "Klan truchlících rodičů" nemůže být překvapen). Ve třídě má kamaráda, který je klasickým chlípným nadrženým pitomcem, který trousí rozumy a celkově je to prostě hormony ovládaný pitomec (touto postavou ihned a velmi intenzivně opovrhuji). Smutné je, že podobně debilně se chová i zbytek mužského osazenstva (a o to víc vyniká normálnost našeho hrdiny). Pak je tu děvče co hned řeší velikost svých prsou (zase klišé) i když s jejím názorem na to, že jsou chlapy, co je mají radši akorát do ruky se plně ztotožňuji... Do třídy hlavního hrdiny přichází noví studenti (transfer student klišé největší ze všech!!!) a čirou (rádoby nepravděpodobnou) náhodou jsou to zrovna dvě dívky, které den před tím hrdina potkal! Dívky působí mile a o hrdinu se zajímají (ale mě zatím moc nezaujali...). Jistě s tím, že se v normálním světě už 10 let pohybují bohové a démoni jsme byly mezi řečí seznámení, ale tohle jsou opět čirou náhodou zrovna dcery vládců obou dimenzí a obě sem přicházejí za naším hlavním hrdinou s tím, že je pro ně vhodným manželem. O tom, že je za tím něco víc nemusím přemýšlet ani vteřinu, takže tohle za hloupé nepovažuji. Harem count = 3 a to během jednoho dílu... Fakt, že se holčiny nastěhovali hned vedle hlavního hrdiny jsem čekal už od chvíle, kdy se objevily a já si vzpomněl na to, jak se zde řeší, že se z okolí všichni stěhují a viděl stěhovací auto. Během prvního dílu se seznámíme ještě s Asou, děvčetem z vyššího ročníku, která se s hrdinou špičkuje, je veselá, je hravá, lehce perverzní (ano tohle je děvče, které se mi hned líbí!!!). Druhý díl tak trochu kopie toho prvního, jen v některých aspektech 3x horší. Hrdina má rázem kolem sebe členy 3 šílených klubů, jeho uslintaný kamarád je 3x úchylnější a mnohem víc na zabití a Jeoffrey poprvé zvažuje drop. No a co s hrdinou, který utíká, ohledně citů si není vůbec jistý, nebo spíš on je vůbec neřeší??? Za odměnu mu dáme "lízátko"! A tak hrdina dostává lolitku, kterou náhodně najde a která jak nečekaně - zná hlavního hrdinu. Harem count = 4. Třetí díl jsem čekal, že nastavený trend bude pokračovat, ale nastává změna! Máme harém, je na čase se začít o něj starat, rozvíjet vztahy a nechat hlavního hrdinu aby se jak slon v porcelánu s emocionální rozhodností eunucha motal od dívky k dívce, občas zažil nějaký ten trošku intenzivnější moment a takhle to prováděl dalších několik dílů spolu s již nastaveným humorem ve stylu spolužák, fankluby a interakce s dalšími dívkami... U šestého dílu (který byl sice docela fajn, protože "loli" time) jsem si říkal, jestli tohle někam povede. V sedmém díle přibíráme další děvče a k mé radosti je to Asa-senpai! Harem count = 5. No zrychlím to, protože si nedovedu představit, že se někdo dočetl až sem... Do poloviny anime je to taková slabší romantická komedie s humorem, co mi moc neseděl. Pak se to najednou začne měnit, všechny ty veselé flashbacky se začnou proměňovat ve skutečné příběhy, které už nejsou tak veselé a hravé, ale jsou zajímavé a povedené. Začnou se měnit i jednotlivé charaktery, takže člověk je náhle překvapen. Dokonce i hlavní hrdina si začne uvědomovat, že 5 holek je fajn, ale milovat se dá jenom jedna. Prostě od poloviny je to rázem romantické drama plné zvratů s vývojem příběhu, vývojem charakterů - prostě je tam přesně to co mám rád. A finále je prostě skvělé! Takže první polovina je tak za 2*, druhá polovina jsou 4* a poslední díl je za 5* a díky němu je konečná známka taková jaká je. Prostě konec skvělý a tak všechno víc než dobré. 6,7/10 () (menej) (viac)

Honza135

„NECHÁPEJ MĚ ŠPATNĚ, RINE. ROMANTIKA JE JEN PRO JEDNOHO, NE PRO VŠECHNY NAJEDNOU. NIKDO TĚ NEOBVIŇUJE. VLASTNĚ SIS VEDL SKVĚLE. BYLO TO ROZHODNUTÍ, KTERÉ JSI TY, RIN, UDĚLAL SÁM...“ Série je adaptací stejnojmenné vizuální novely, kde hlavní hrdina Tsuchimi Rin žije poklidný středoškolský život s kamarádkou Fuyou Kaede. Oběma se stala tragédie; jsou částečně sirotci, a tak se Kaede ochotně o Rina stará. Jednou se ale Rin dozvídá, že do jeho třídy přestupují dvě studentky, které o něj mají od prvního okamžiku zájem. Otázka zní, proč? » Co se mi líbilo: 1) Příběh. Děj má v počátku dobrou zápletku, ale poté přichází prostor pro komedii a příběh stagnuje. Avšak ne napořád, od poloviny série zase začíná být děj důležitý. 2) Komedie. Ta byla hlavně v prvních dílech k popukání, poté ji vystřídal nenásilný fanservis. Nelze říct, že byl špatný. Leckdy překvapil a já, hlavně v jeho počátcích, měl oči navrch hlavy. 3) Vztahy. Pokud se bavíme o první polovině, tak zde byla romantika celkem slabá. Navíc není ani naznačen vývoj vztahu Sia - Rin - Nerine, jen jsem byl postaven před hotovou věc. Tak to tedy ne. Naštěstí pro diváka, toto nejsou jediné hrdinky, které mají Rina rády... Třeba taková Asa, která měla problém s tím, že mluvila o sobě v mužském rodě; když mluvila, šlo obvykle ve větě zaslechnout "boku" místo "watashi" (v překladu "já" v mužském nebo ženském rodu). Byla to má nejoblíbenější hrdinka, hned za ní se umístila Kaede. 4) Drama. Právě poslední romanticko-dramatická třetina udělala ze seriálu zajímavou záležitost. Různá odhalení, o kterých divák nemá potuchy, převrací vše od základů. 5) Hudba. Opening byl pro mě příjemným překvapením. Čekal jsem nějakou starší písničku, ale místo toho se objevil vyladěný J-rock. Ending byl také povedený, ale hlavně v posledních dílech moc nesedí na konec epizody (viz například 23. díl). Z hudby na pozadí byla nejlepší melodie Sweet Memories. » Co jsem nemusel: 1) Zdlouhavý nástup příběhu. Toho je celkem škoda, protože ne všichni vydrží do poloviny série. 2) Žádný vývoj vztahu u Rinových snoubenek. Jak již bylo zmíněno, právě to kazilo mou představu o tom, že by s nimi Rin měl něco mít. Právě kvůli tomuto nedostatku jsem si nebyl jistý, jestli alespoň jedna z nich je pro něj vhodná. » Shrnutí: Celkem fajnová oddechovka, na kterou se dá celkem v pohodě koukat. Animaci nedokážu zhodnotit, bohužel, jsem z ní celý rozporuplný. Nečekejte nic extra, ale myslím si, že to zato stálo. Přečtena původní vizuální novela. Shlédnuto v japonském znění s českými titulky v DVD verzi ()

Saraph

Tohle je jedno z mých prvních anime vůbec. V době začátků jsem byl pochopitelně neznalý v celém tomhle žánru a po tom všem, co jsem už viděl, by to téměř jistě nedostalo více než 3 hvězdy, nicméně dokud bych to neviděl znova, nebylo by vůbec fér snižovat hodnocení. Od circa poslední třetiny jsem se absolutně nemohl odlepit a obzvláště Kanade se mi líbila, protože kdo nemiluje šílené postavy s vytřeštěnýma očima a nožem v ruce... :D Podle toho, co si pamatuju, to ale opravdu není nic víc než průměrný harém. ()

ioope

Postavy: Postav je v anime celkem požehnaně…no nicméně všechny jsou až chorobně zabouchnuté do hlavního hrdiny, což je trošku stupidní. Zase na druhou stranu Rin Tsuchimi je fakt hodný kluk (což se v dnešní době vidí málokdy že), takže slečny trochu chápu, jenže konkurence je vysoká a v tomto snímku si hlavní hrdina dokonce vybere svoji vysněnou, takže Vás pak možná i bude mrzet, že si nevybral Vaši oblíbenkyni, které jste fandili. Příběh: Příběh má ze začátku pomalý rozjezd, což může polovinu diváků odradit. Ochranné jednotky jednotlivých dívek jsou posléze také poměrně na nervy lezoucí. Jinak zápletka je jednoduchá, stačí si položit otázku: „Koho si sakra vybere?“ A tak polovina skoro každého dílu vypadá takto: „Dobré ráno, půjdeme společně do školy?“ a „Půjdeme společně ze školy?“ …to trochu člověka unaví furt poslouchat :D Hudba: Průměrný opening, průměrný ending. Ale celkem dojemná smutná hudba v průběhu anime. Kresba/Animace: Jedná se o poněkud starší snímek, takže kvalita je uspokojivá. Celkem: Toto anime se nezalíbí každému. Řekla bych, že Shuffle! Mohu označit jako průměrné středoškolské anime, kterému byste ale měli dát šanci, zda-li Vám padne nebo ne. Pak už je to jen na Vás. ()

DaweForeman

Z tohohle mám hodně smíšený pocity. Další žánrový kolotoč. V první třetině se mi to jeví jako harémová komedie, v druhé pak milostný mnohoúhelník s historií jednotlivých postav až po třetí, která je spíše už dramatickou romantikou. Hlavní hrdina je zpočátku celkem sympatický, ale postupem času jsem prostě musel nadávat (různými neslušnými nadávkami), co on je. Animace je mírně pod průměrem a hudební stránka taktéž. Řekl bych, že tohle anime má celkem potencionál, ale je naprosto nevyužitý. Především ona fantazy stránka by mohla dostat více prostoru. Asi největší plus jsem viděl v oněch záložkách, které se sem tam objevovaly s jednotlivými postavami. Díky nim to bylo trochu přehlednější a zajímavější. Dále taky wrestling Siy byl nejvtipnější. Největším problémem tohohle anime je to, že myšlení jednotlivých postav je neuvěřitelně jalové a místy výslovně nudné. ()