Hamecu no ókoku

• Japonsko はめつのおうこく (viac)

Čarodějnice byly kdysi respektovány pro svou moudrost a magii, kterou lidem předávaly. S nástupem éry Expanze ozubených kol je však nová komunita vědců považovala za nepřátele, kteří brání pokroku společnosti. Tak začalo vyvražďování všech čarodějek, včetně jedné, která byla mentorkou lidského chlapce Adonise. Poté, co se Adonis stal svědkem její smrti, přísahal, že lidem přinese krveprolití a teror. (mikki089)

gumbo

Proč dávám jednu hvězdu, když jsem první dvěma dílům dal 4*? Asi právě proto, že začátek ve mě vzbudil taková očekávání, že to zklamání pak bylo o to větší. | Tak nejdříve začnu pozitivy. První je určitě svět, jelikož na kombinaci moderny, postmoderny, industriálu a fantasy jen tak někde nenarazíte. Navíc ten svět na první pohled vypadá uvěřitelně, což je vlastně při takové kombinaci stylů překvapující. Pak je tu hudba, která potěší a s tím souvisí i OP, který je velmi dobře střižený. A to je k pozitivům tak vše. | A teď negativa. Začnu tím hlavním a to je naprostá prázdnost tohoto výtvoru. Po několika dílech vám totiž dojde, že jediným smyslem, který tenhle seriál má je přinášet, vytvářet a ukazovat další scény násilí a nesmyslného utrpení všech postav na plátně. Bez směru, bez nějaké myšlenky na pozadí, prostě jen brutalita a násilí. Je to dané zejména tím, že hlavní "hrdina" je příklad naprostého psychopata, jehož jediném životním cílem je utrpení a smrt druhých. Proti němu stojí skupina dalších psychopatů, kteří mají cíl stejný a od Adonise se liší jen tím, že občas projeví i nějaké skoro kladné emoce. Vše to ale vede k tomu, že nejvíce trpí divák, který nechápe, proč se to děje (mám teorii, že autoři to nemají v hlavě úplně v pořádku 🤔) a hlavně si po chvíli začne říkat "kdy už to prosím skončí, už prosím ne". Dalším nedostatkem je nízká produkční kvalita, kdy od nějaké 2. epizody je patrné, že na spousty akčních scén nebyly peníze a ty pak vypadají minimálně nedobře. Dále tu máme velmi děravý scénář plný nelogičností, kdy hromada nesmyslného chování postav směřuje jen k tomu, aby jsme se dostali k další ultrabrutální scéně a k dalším potokům krve. | Nakonec jsem to utrpení vydržel přesně do půlky a pak už to nešlo. Celkově by to mé hodnocení vyšlo asi někam na 2*, ale vzhledem k tomu, jaké to na začátku vzbuzovalo naděje, tak musím hodnotit ještě níže. Absolutně nedoporučuji, vyhněte se obloukem. 15% ()

Dajtin

Zacalo to celkom zaujimavo, temne, odlisne. Potom sa ale zacali hromadit nelogickosti a klise ako klasicky sonen. S tym rozdielom ze vas osud hlavneho hrdinu nezaujima. ()

Jeoffrey

Hnusný svět plodí hnusný lidi, násilí plodí jen násilí a kruh pomsty se přetrhává těžko. Každopádně do hlavy sadistického psychopata už jsme se podívali, tentokrát je na čase prozkoumat mindset průměrného zaslepeného teroristy. Adonis totiž ničím jiným není, teroristou se stáváte v momentě, kdy si za oběť berete nevinné civilisty a koncept kolektivní viny se jako omluva nedá uplatnit ani v tomhle, ani v jiném případě. Stejně jako třeba Redo of a Healer je mi to odporné ne tím, že se hrdina mstí, ale tou formou. Zde je Adonis ochotný za jeden zmařený život zabíjet prostě všechny, včetně žen a dětí, zkrátka těch, kteří se na původním zločinu ani nemohli podílet. Trest pak logicky není úměrný, pomsta přesahuje i to archaické „oko za oko…“ a z toho, který chtěl spravedlnost, se pak v mých očích stává jen další prachsprostý zločinec/terorista, kterému nelze fandit. A má to celé vůbec nějaký smysl, má tohle anime nějakou myšlenku a význam, kvůli kterému bych měl důvod ho dál sledovat, nebo jde jen o obyčejný edgefest, jehož účelem je ukázat co nejvíc gore, hektolitry krve a zbytečného násilí, které ale bez hlubšího smyslu pro diváka nemá silnější dopad? Posledních pár dílů mě trošku nahlodalo, že by se to mohlo někam posunout, že by Adonis mohl dosáhnout časem nějakého prozření, stejně tak se příběh snaží naznačovat, že vše, co se děje, má důvod, i když za tím je nakonec jen další motivace jiného podobně zvráceného jedince, jako je náš Adonis, či celková zkaženost zdejší společnosti. Bohužel to ale není cool, všechno to násilí a zvrácenost jsou spíš úmorné, prvoplánové a nadužívané, takže to nemá po čase už skoro žádný efekt. Každopádně morálně je tohle odpad, animačně je to maximálně průměr, hudbou též, příběh je slabý, postavy nesympatické. Nějaké pozitivum? Dobře, zdejší magie má pár zajímavých nápadů, třeba těch velkých rotačních kulometů, co si Adonis přičaruje, si všimnete už v traileru, stejně jako například magie, co zvětší váš náboj tisíckrát. Ale stejně za sebe dát víc jak 3/10 nemůžu, dokoukal jsem hlavně proto, že jsem chtěl vědět, jestli v seriálu tedy je nějaké poselství, ale jediný, co ze sebe nakonec dostanu je akorát, že hnusný svět plodí hnusný lidi… ()

• Hlasový herec Džun’ja Ikeda, který v seriálu propůjčil svůj hlas postavě jménem Oz, byl zatčen za podvody, a proto musela být jeho postava během produkce seriálu narychlo přeobsazena hercem Anri Kacu. Epizoda A Gentle Death (2023), odvysílána v televizi, kterou stihl ještě nadabovat Ikeda, byla o necelý měsíc později znovu vydána, tentokrát však již s hlasem nového herce. Veškeré další televizní epizody, stejně tak jako všechny vydané na DVD a Blu-ray už namluvil Anri Kacu. (Jeoffrey)