Těla

• Veľká Británia Bodies

Čtyři detektivové. Čtyři časové linie. Jedna oběť. Aby zachránili budoucnost, musí nejdřív vyřešit vraždu, která změnila tok dějin. (Netflix)

Recenzie používateľa GeusX k tomuto seriálu (9)

Těla (2023)

Zajímavý námět, poutavé ztvárnění čtyř časových useků, stejných případů a se zcela rozdílnými detektivy. Změny v časových rovinách jsou přehledné, neztratíte se, což je velké plus.Takřka všechny díly jsou solidně napínavé. Komplet jsem to dal na tři posezení. Základem úspěchu je, že nad tím nesmíte příliš hloubat a lámat si hlavu nad tím, proč někdo cestuje časem zpět aby se dostal přesně tam, kde je. Prostě, TimeCop by se té časové smyčce divil. Spokojenost! 85% (viděl jsem v cz dabingu) PS: Hodně je tu zmiňována podobnost se seriálem DARK. Přiznám se, že Dark mne nechytil a po čtvrté epizodě jsem to utnul. ()

Jste mrtvý muž (2023) (E01)

Překvapivě poutavější úvod než jsem čekal. ()

Víte, kdo jsem? (2023) (E02)

Časové linie přehledné, každé vyšeřování nabírá zcela jiný způsob. Možná ještě zajímavější než jednička. ()

Vše má svůj čas (2023) (E03)

Trojka taky dobrá, ale trochu tomu podráží nohy rozpytvávaná, dříve naznačená, zbytečná (hyperkorektně všude nyní do filmů cpaná) homosexuální linka. Většina, jen trošku pozorných diváků, už asi vytuší, kdo nejspíš hraje první housle na temné straně. Hlavní postavy detektivů jsou průměrně charismatické, vyšetřovatelka z budoucnosti je však uměle studená jak beta verze terminátora. ()

Hodně staré (2023) (E04)

Od začátku dílu začíná detektivka naší doby ohalovat podivnosti případu.  V celém díle dochází k zajímavým zvratům (vyjma linky v 19.stoleti, tam dochází spíš ke zvratkům). ()

Celý svět patří tobě (2023) (E06)

Dosud asi nejdramatičtější díl, kde postavy padají jako mouchy a vše je na pohled vysvětleno, až to vypadá, že se by se mohlo jednat o poslední díl. Ale stejně ten cestovatelský paradox nějak nedává smysl... proč ...  skoro SPOILER ... bych měl cestovat do minulosti abych se měl přesně tak, já se mám teď? ()

Chyťte si mě (2023) (E07)

Tento díl nám ukazuje jak to "bylo" a jak to "pokračovalo" v oné časové smyčce. Na první pohled možná trochu zbytečnost, ale jelikož to tu píši po shlédnutí i závěrečného dílu,  tak vězte že je to zásadní... ()

Věz, že jsi milován (2023) (E08)

Finální epizoda v pokusu pozměnit minulost, která změní budoucnost. Stačí, když v soukolí dějin dojde k nenápadné změně... Povedené! ()