Alenka

Jonathan Lunn

Hudba:

Philip Glass

Sunnyi Melles

Filmové zpracování baletní inscenace podle legendárního pohádkového příběhu s novou hudbou Philipa Glasse... Kniha "Alenka v říši divů", která vyšla v roce 1865, byla už tehdy velkým úspěchem. Alenčina dobrodružství znali všichni britští školáci i jejich rodiče. S novou hudbou Philipa Glasse, představitele amerického minimalismu, choreografové Amir Hosseinpour a Jonathan Lunn nově ztvárňují a znovu objevují fantastický svět Lewise Carrolla. Tanečníci baletního souboru Opéra national du Rhin nejsou svázáni původním příběhem a na scéně roztančí celou řadu nových postav. K nim se přidává i herečka Sunnyi Mellesová. (Česká televize)

Amonasr

Moderní balet kombinovaný s verši na jedinečnou Glassovu hudbu v nápadité choreografii a ve skvělém výtvarném aranžmá vytváří úžasnou meditativně fantazijní atmosféru. Nesledoval jsem ani tak děj, jako se nechal unášet snovými obrazy do pohádkového světa vlastní podvědomě fantazie. Báječně relaxační zážitek. ()

ostravak30

Já úplně nejsem milovníkem baletu, ale lákalo mě vidět právě baletní představení v kombinaci s činoherními prvky a navíc u tak slavného díla. Celý vizuál je oku lahodící. Akorát pozadí mi občas připomínalo živé obrazy, které prodávají Vietnamci ve svých obchůdcích a často je používají jako dekorace. François Roussillon si příběh trochu upravil pro své potřeby a tak celkově vyznívá jinak. Jsem si jistý, že ti správní diváci dílo ocení, já cílovka nejsem. ()