Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Aktivista Bayard Rustin v roce 1963 svolá pochod na Washington a zapíše se tak do historie boje za občanská práva. Stane se tím ale jasným terčem pro rasisty i homofoby. (Netflix)

Videá (2)

Trailer 2

Recenzie (10)

MiniMinion 

všetky recenzie používateľa

Kromě skvělých hereckých výkonů v čele s vynikajícím Colmanem Domingem, fajn soundtracku a občas hezkých vizuálů je Rustin vlastně zcela obyčejný, tradiční a průměrný životopisný snímek který nepřináší nic zajímavého ani nápaditého, a nějakým způsobem z tohoto zajímavého a velikého příběhu dokázal udělat vlastně celkem nudu. Není to špatné, jen to ničím nenadchne a jestli čekáte silné drama, tak vás to možná spíš zklame. ()

Streeper 

všetky recenzie používateľa

O Rustinovi jsem nikdy neslyšela a právě možná proto vznikl tenhle film, který má divákům představit další tvář za boj pro rovná práva afroameričanů. Colmana Dominga si nedokážu vybavit v žádném jiném filmu, tady jsem ho viděla v první velké roli, kdyby mi trochu utkvěl v paměti a byl skvělý. Nicméně film jako celek je průměr a za dva dny si nevzpomene o čem to bylo, jen, že hlavní herec to zahrál skvěle. ()

Reklama

Sjoduk 

všetky recenzie používateľa

Herec v hlavnej úlohe bol dobrý, ale to asi tak všetko. Celkovo je tento film z väčšiej časti len pohľad do zákulisia politickej kampane. Veľa rozprávania, veľmi veľa, človek sa až musí sústrediť, aby mu niečo neuniklo. A a j keby uniklo, asi by to ani nevadilo, lebo mnoho z tých dialógov sú len prázdne reči, ako v politike. Pravdepodobne tam nie je 5 sekúnd bez toho, aby neprebiehal nejaký dialóg. To že tam tvorcovia pridali druhú dejovú líniu, vzťah Rustina a Eliasa, filmu nijako na kvalite nepridalo. V porovnaní napr. s filmom Milk, ktorý má podobnú tematiku, je toto slabé. ()

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Bez neho by vraj Luther King bol stratený, sám Rustin to povedal. Bez neho by možno ten pochod skončil niekde na pobreží Atlantiku vyhliadajúc pobrežie Libérie! Ľudstvo však malo šťastie, žiaľ netflixovský životopis prináša len všetko okolo toho maršu na Washington, o Rustinovi však len to základné. Ale zase aj najhlavnejšie, akou bola jeho sexuálna orientácia, ktorou sa pýšil v čase, keď to nebolo moderné, cool ani trendy, ako dnes konečne či konečníkovo zažívame. Preto sa dočkáme aj scénok slín si vymieňajúcich černochov v príbytku so stlmenými svetlami, avšak pre krátkosť času ničoho viac, ani tie typické netflixovské herecké pózy, ako spotené telá dvoch ťarbošov hruď na chrbát tu nenájdeme, a tak priemerný poslucháč genderových štúdií sa musí zmieriť s tým, že hoci sa mu progresívne kostené okuliare riadne zaparili, nestihol si ani vložiť ruku do slipov a už bola scénka, ktorá ho až tak už nezaujímala. Rustin je ale osobnosť komplexnejšia a zaslúži si životopis, ktorý obsiahne viac z jeho mnohých pozoruhodných charitatívnych aktivít, ako napríklad keď v prejave z roku 1986 priam sokratovsky povedal: Gayovia sú noví negri, čím slávne spojil tie najušľachtilejšie stvorenia na planéte. Žiaľ, toto už film neukázal, pritom som si len kvôli tomu zadovážil výkonnejšie repráky, nech počujem túto poučnú formulku nahlas. Nestalo sa a tak Netflix zase nezvládol svoju úlohu nakrútiť životopis v plnom rozsahu, čím nám železný komunista Rustin červeno-hnedo skorodoval na Rust. ()

Pavlínka9 

všetky recenzie používateľa

Nemůžu si pomoct, ale přišlo mi, že ten film utekl nějak rychle...myšleno, že pokud se jedná o tak zásadní a velikou situaci, kterou ovlivnila, dá se říct, celý svět...tak to bylo za mě neskutečně rychle utnuto a nestihla jsem si ten závěr ani vychutnat...Rozumím, že pro určitou skupinu lidí je to velmi zásadní a důležitý film (já vím, že bych v té době také pomáhala s daným pochodem), nicméně - nějak za mě upadl v zapomnění či ani plno lidí o něm neví a to je vlivem příběhu za mě dost velká škoda.... ()

Galéria (34)

Zaujímavosti (10)

  • Film sa natáčal v Pittsburghu (Pennsylvánia, USA) a Washingtone (District of Columbia, USA) od augusta do novembra 2021. (Arsenal83)
  • Bayard Rustin bol členom správnej rady organizácie Freedom House pre demokraciu a ľudské práva. Jednu z účastníkov pochodu vo Washingtone hrá Elizabeth Rosen, ktorá dnes pracuje v Freedom House. (Arsenal83)
  • V části filmu odehrávající se v roce 1963 se Rustin (Colman Domingo) účastní večírku, kde lidé tančí na píseň „Shotgun“ od Junior Walker & the All Stars. Píseň však byla vydána až v roce 1965. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama