Cold Meat

• USA Cold Meat

David Petersen (Allen Leech) projíždí Skalistými horami v Coloradu. Poté, co během přestávky v řízení zachránil mladou servírku z bistra před jejím násilnickým exmanželem, vydává se znovu sám na cestu nebezpečnou sněhovou vánicí. Kvůli jednomu chybnému kroku za volantem se probudí v rokli, v oku bouře. Mráz je však to nejmenší, co ho trápí, když se venku začne prohánět šelma. Jak přežije? (tribican)

JASON_X

Mám hodně rád nekomplikované mozkovýplachové thrillery nebo horrory, a mám taky hodně rád, když mě rejža dokáže něčím překvapit. A tomuhle debutantovi se to povedlo dost dobře (25.minuta). A v takovém případě, jsa v dobrém rozmaru, ochotně přihmouřím oči třeba nad nepříliš povedenou mysteriózní vsuvkou, uměl bych si představit působivější rozuzlení. A mmch. já být ona, sejmu ho hned zkraje a seberu mu oblečení. ()

tron

Prvých cca 88% stopáže sa to tvári ako realistický triler. Keďže som pred pozretím nevidel trailer, ani fotky, tak ma úvodný kufrový twist prekvapil. Následne to ale zabŕdlo do bahna (či skôr snežného záveja) klišé a predvídateľných okamihov, kedy nie príliš talentovaní herci hrali nie príliš dobre/zaujímavo napísané postavy, pričom zasnežená lesná atmosféra vyšla vnivoč, keďže väčšia deja sa odohráva v interiéri auta. Akože nebolo to úplne zlé, ale na 3* to nemalo ani omylom. Tešil som sa na koniec. No a zrazu prišlo finále a vtedy tvorcovia preradili do diametrálne odlišného žánru. Zaskočilo ma to, lebo s výnimkou úvodného „citátu“ tomuto smerovaniu absolútne nič nenapovedalo. Ale povedal som si: „fajn, vlastne prečo nie“. No ale žiaľ to nebolo v podstate nijako využité a potom prišli titulky. ()

Easykill

"To není chloroform, lidi se moc dívají na filmy." Studené, studeňoučké masíčko! Velice zvláštní, ale přesto zajímavý počin. Je mi jasný, že bude spousta lidí brblat za kdo ví co všechno. Já se příjemně bavil celou dobu. Povedený děj i zvrat (Z děje je lepší nic nepráskat), postavy a jejich psychologie, prostředí, atmosféra, obsazení, není zde ani moc chyb aby tomu nešlo věřit. Jasně mohl to být víc survival, ale postavy byly dost omezeny. Nejde o horor, ale thriller /drama. Což mi teda nevadí, tohle spojení funguje většinou na výbornou. Cold Meat určitě nebude pro každého, ale za shlédnutí určitě stojí. Za mě dost podhodnocený kousek. ()

Adramelech

Hlavní hororový prvek ve filmu Chlazené maso se - kromě mrazivého počasí - opírá o mýtus kanadských indiánů kmene Kwakiutlů, kteří praktikovali rituální kanibalismus. Žádná odborná monografie o jejich mytologii a kultovních obřadech v českém překladu co? No neexistuje! Divák však záhy pochopí, jakým konáním hlavní hrdina indiánského démona bezděčně přivolal. Film má volnější tempo, pochmurnou atmosféru, nepostrádá napětí a nechybí ani nezbytná trocha psychologie. Také s vyústěním děje jsem byl spokojený. A hlavně: mytologicky to sedí! ()

dannyyy

Horor a popis filmu v obsahu ohledně šelmy je zavádějící, i když něco tam venku je. Jedná se ale o docela podařenou konverzačku v thrillerovém hávu. Vše podstatné se odehrává v havarovaném vozidle uprostřed mrazivé sněhové bouře, takže raději doma přitopte, ať vám z toho není zima. Co? Kdo? Kde? S kým a proč? Nebudu spoilerovat, nechte se překvapit. ()

• Film bol natočený len za 13 dní. (Arsenal83)