Jeff Koons – intimní portrét

• Taliansko Jeff Koons. Un ritratto privato (viac)
TV spot

Jeff Koons je všeobecně považován za jednoho z nejvlivnějších, nejpopulárnějších a nejspornějších umělců posledních 30 let. Výtvarný dokument Jeff Koons – intimní portrét odhaluje souvislosti, které se skrývají za osobou, umělcem a značkou Koons. Jde o intimní průzkum vědomí nekonvenčního umělce, jehož cílem je zjistit, co motivuje a formuje jeho výjimečnou fantazii. Díky přístupu do Koonsova rodinného domu v Yorku v Pensylvánii nahlédneme umělcovy kořeny a každodenní život. Podíváme se s ním do jeho rozsáhlého newyorského ateliéru, kde pracují desítky malířů, sochařů a grafiků. Vydáme se s ním na turné po jeho výstavách – do Kataru i na řecký ostrov Hydra. (Aerofilms)

TV spot

TomasKotlant

Jeff je asi fajn týpek, ale tenhle dokument je totálně unylá a nezajímavá reklama na jeho umění a složitou rodinu a s intimním portrétem nemá minimálně po formální stránce cokoliv společného. [senior Světozor] ()

kinderman

Jedním z mála zajímavých postřehů v tomto nekriticky oslavném dokumentu (Jeff Koons jako nejvýznamnější žijící umělec a zároveň otec roku) je ten, že při přípravě série Equilibrium konzultoval Koons některé fyzikální záležitosti s nositelem Nobelovy ceny Richardem P. Feynmanem. A pak ještě ten, že za všechno zlo v umělcově životě můžou právníci a Ilona. ()

Othello

Patrně nejbanálnější filmový portrét, co jsem kdy viděl a naprosto banálním životě. Vzhledem k tomu, že Koons s tématem banality ve svém díle pracuje, tak by to mohlo pravda posloužit integritě snímku. Kompilace mluvících kurátorů a sběratelů umění vám potvrdí veškeré předsudky, které jste o téhle sféře měli. ()