Big Brother

(relácia)
  • Česko Big Brother
Reality-TV
Česko / Slovensko, 2023, 60 min

Big Brother otvára bránu svojho domu a privíta 16 nových spolubývajúcich, ktorých bude sledovať pomocou 58 kamier, 24 hodín a 7 dní v týždni. O vylúčení jednotlivých súťažiacich budú rozhodovať diváci pomocou mobilnej aplikácie. Víťaz si odnesie rozprávkovú výhru 100-tisíc eur. Spolubývajúci, ktorí v dome vydržia až do finále, strávia spoločne 9 týždňov, neminú ich teda ani vianočné sviatky... Celosvetová legenda a symbol televíznych šou prichádza na Slovensko a do Česka. Niekoľko súťažiacich bude počas dvoch mesiacov, za nepretržitého dohľadu kamier, žiť úplne izolovane v špeciálnom dome bez akéhokoľvek kontaktu s okolitým svetom. Počas celého priebehu šou budú účastníci vystavení rôznym súťažiam a výzvam, ktoré otestujú ich fyzické schopnosti, mentálnu vytrvalosť a sociálne zručnosti. V priebehu šou môžu obyvatelia domu získavať výhody. Big Brother ich bude skúšať, pripravovať nástrahy a tajné misie. Vyhrať chcú všetci, ale stotisícovú výhru si môže odniesť iba jeden. (TV Markíza)

Oxyuranus

My na to s přítelkyní koukáme každý večer ve 20:30. Ti lidi tam jsou magoři a to nás vlastně hodně baví. Ale jinak je to papundekl, lacinost hadr a vrchol nevkusu. Je vidět, že je to natáčený někde v Bulharsku, a proto jsou i některé zachycené konverzace tak jako divně ustřiženy. Nechali si odejít zajímavé postavy (Andrej) a celkově je to prostě hodně producentsky špatně uchopený. Ale už se na to díváme a jsem sám zvědavý, kdo to vyhraje. ()

Wacoslav1 odpad!

Mno řekněme, že kdysi dávno ještě měli na poli tehdy nového fenoménu reality show první dvě řady vyvolených ještě jakž takž úroveň. Navíc se můžu pochlubit, že Maruška která to v rámci té druhé dotáhla daleko byla moje spolužačka na ZŠ a tak hlavně kvůli ní jsem to sledoval. No třetí řada už stála za prd, protože do ní nevybrali mě. Ano můžu se ještě navíc pochlubit byl jsem na castingu do trojky a takový exoty co jsem tam viděl, tak ve srovnání s nimi jsem až moc v normálu. Každopádně pokud měli první dvě řady vyvolených i celkem zajímavý účastníky, tak už první Big Brother stál úplně za prd a kdo ho vůbec vyhrál se zapomnělo hned po tom co to skončilo. Tak jako tak v týhle nový verzi už opravdu nenajdete nic jiného než sbírku totálních lidských karikatur a dno televizní zábavy dokazuje, že může být ještě hlubší. Tohle je prostě to nejhorší z hrozného a vůbec ani po pravdě řečeno nechápu který chorý mozek na nově mohlo vůbec napadnout vytáhnout tohohle kostlivce ze skříně znovu v době kdy už je tenhle fenomén dávno zapomenutej. No nebudu se v tom už pitvat. On už se na to nějaký ten zoufalec podívá a zahlasuje aby to jeden z těch exotů vyhrál a pak už se snad nad tím definitivně zavře voda jak pevně doufám.0% ()

KuceraJohny

Po dlouhé době jsem měl chuť na nějakou člověčinku a Big Brother se trefil do černého. Vydrželo mi to však jen týden a následně už nemohu pokračovat. Nechce se mi vyloženě hodnotit po prvním týdnu, ale dál už koukat nebudu. Nutno říct, že někteří účastníci jsou zábavní a zajímavý, ale dívat se každý den je na mě moc. Možná je to dnešní dobou, ale přijde mi to zdlouhavý a ne tak zajímavý. Sledoval jsem první týden v podstatě jen to jak se soutěžící střídají u ohně, thats all. Sorry Big Brother, ale nedám to. ()

flyer.nick

O fous lepší, než v roce 2005, hlavně výběrem spolubydlících, super je i apel na dodržování pravidel, který ej asi nejdrsnější ze všech reality-show co kdy byl. Ale celé to zabíjí produkce, soutěže úplně nesmyslné, mnohdy až trapné, a střih je vidět jak je dělaný ve spěchu a vařený z vody, protože se v domě vlastně vůbec nic neděje. Jsou tam k sobě slepené různé celky, jako kdyby deset střihačů udělalo každý nějaký kousek/událost a ty se pak jen poskládaly za sebe a vůbec to nedává smysl. Občas se i stane, že ve zpovědnici někdo komentuje věc, která v sestřihu ještě nebyla nebo ani nebude, nebo že dají velkou dramatickou událost/rozhovor, který má jakože navazovat na něco, co v sestřihu vůbec nebylo, protože tehdy si asi nikdo nemyslel, že to někdy někdy bude důležité. ()

AnanAss odpad!

Viděno omylem asi patnáct minut, jelikož se mi nedařilo najít ovladač a bylo mi líto hodit po televizi křeslem. I když moc k tomu nechybělo. Sleduju nejspíš (zase) nějaký sociální experiment o pokus začlenit omezené jedince do společnosti. Kamera zabírá místnost s gaučem, na kterém sedí skupina individuí, v některých rysech připomínající lidské bytosti, avšak s nulovým společenským vychováním. U pár jedinců mám navíc strach, že jim každou chvíli některá umělá část těla odpadne nebo nedejbože praskne. Stvoření se mezi sebou pokouší o komunikaci a z jejich úst vychází nesmyslná změť slov, které však nedávají hlavu ani patu. Někteří se tomu mezi sebou smějou, ale z jejich tupého výrazu jde poznat, že ani neví čemu. Dochází mi, že všichni dohromady se intelektem nepřiblíží ani na úroveň zaostalého krocana a do tohoto experimentu šli pod příslibem jakési finanční odměny a možností zisku titulu Největšího idiota vily. Sláva, našel jsem ovladač! Je mi líto těch, kteří jsou schopni tyhle Velké Bratry, Vyhulence, Ostrovy Lásky a jim podobné hovadiny (sakra, nějak se v tom vyznám) sledovat dobrovolně a ještě je to baví. Jak by řekl E. A. Poe: „Nevermore!“ ■ AnanAss‘s Score: 0/10 ■ ()

• Soutěžící Dávid Takáč byl ze soutěže vyloučen kvůli porušení smlouvy, jelikož zatajil svou kriminální minulost. (Zix.)
  • Pořad se natáčí v Bulharsku kousek od města Sofie. (TheSlezy)